Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nowakowo -elblag
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trato
Moczykij

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2014 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janek123 napisał:
trato napisał:
Skoro do tej wody w tym roku przyznalo sie PZW (chociaz prawde mowiac nie rozumiem tych niuansow tj. rz. Elblag do mostu niskiego to woda morska - ciepla - jako rozlewisko - rowniez), stad zarzadca jest nie PZW, a Urzad Morski (PZW ma jedynie podpisana umowe odnosnie udostepnienie do wedkowania, dla czlonkow PZW). Ale wracajac do watku, to woda o ktorej wszyscy zapomnieli, stad brud na brzegu na kazdym kroku - SMIECI!!! Co z zarybieniami? Co w sytuacji, zrzutu cieplej wody z elektrowni? Gina tysiace ryb. Co z ochrona tej wody, ktos w te sobote wyrzucil przy wyplywie olbrzymie ilosci sledzia, ta ryba tam teraz gnije - czy ktos ma nad tym kontrole?

Widać po prostu, że nikt się nie poczuwa. Samo figurowanie Ciepłej w spisie łowisk chyba jest bo jest, żeby wędkarze się wciąż nie pytali. Zarybień nie ma tam, jak i na rz. Elbląg w ogóle - taka już uroda.

Na zrzuty wrzątku trzeba spojrzeć też z drugiej strony, owszem jedne ryby zginą, dla innych tworzą się supernaturalne warunki - może nie na miarę zalewu w Rybniku, ale coś specyficznego, na pewno ma to wpływ na rybostan i też niekoniecznie negatywny.

Śledź? Kto? Jak? Ciężko mi to sobie wyobrazić.

Ogólnie byliśmy w sobotę to słabizna, ja chyba daruję sobie to łowisko przynajmniej w najbliższym czasie, raż, że póki co słabo, dwa to o czym piszesz.

No tak sledzie, dlaczego nie wiem, ale pewnie natura sobie poradzi. Swoja droga w niedziele rano, widzialem niezly przylow wlasnie na wyplywie. B. ladny leszczyk tak ok. 2KG, japonki rowniez niezle. Ta woda jest himeryczna (o niezlym kwietniowym szczupaku niestety niewypusczonym, zlowionym przez malolata chyba juz pisalem).
Co z woda w prochniku mam info, iz woda ponizej nie jest zarzadzana przez PZW i nie jest prywatna wlasnoscia, czy ktos z forumowiczow juz tam lowil? Gdzie uiscic oplaty za polow na takiej wodzie, bo podobne jest lin i karas?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
radoss79
Moczykij

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2014 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli woda jest "bezpańska" to opłaty uiszcza się do RZGW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
trato
Moczykij

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2014 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radoss79 napisał:
Jeśli woda jest "bezpańska" to opłaty uiszcza się do RZGW.

Nie znalazlem na stronie RZGW tego łowiska, ani nawet przyblizonej jego lokalizacji.
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staw o którym piszecie ma właściciela, pan Mariusz o ile się nie mylę, przegania ludzi stamtąd i sam zarybiał go z tego co mi wiadomo. Kiedyś próbowałem z nim się dogadać ale był raczej nie chętny.

Co do ciekawszych wód , w Piastowie koło stadniny koni w tym roku chyba uruchomią łowisko specjalne w końcu. Piękna woda ;]

A co do samej ciepłej, ja tam już trochę połowiłem : Japonki od 0,2 kg po ostatnio świnki na poziomie 0,8 Very Happy Ja siedzę głównie wieczorami, trochę po ciemku a nad wodę przyjeżdżam charakterystyczną Toyotką ;] Jak ktoś chętny aby się zmówić nad wodę pisać PW, bo rzadko zaglądam a tak to mail mi przypomni ;]

Ciepła jest w statusie PZW już, jednak zostanie przekopana z obu stron, pogłębiona i miejsca dla wędkarzy drastycznie zmaleją, to chyba ostatni rok na możliwość łowienia tam po staremu. Właścicielem terenów od Ciepłej do mazurskiej są na spółkę Wójcik i Cleaner . Będzie przystań dla jachcików, wysoki brzeg dla barek i port przeładunkowy.

Z rzutami wrzątki jest tak jak kolega pisał, więcej dobrego niż złego. Woda szybko się oczyszcza od ptactwa i rybek . A temp w maju wody 24 stopnie powoduje, że karp się wytrze , Lin się szybko wytrze i potem każda ryba z tytułu aktywności w danych temperaturach ma świetne przyrosty . Japonka ponad 3 kg złowiona na Ciepłej nie jest wybrykiem natury Smile
Powrót do góry
gawrol

PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Moze wy mi Panowie powiecie jak to jest z ta rzeka Elblag.. Z tego co pisza w internecie to jest woda morska.
Czyli majac tylko pozwolenie na wody morskie moge sobie na niej bez karnie lowic?
Drugie pytanie, rzeka Elblag swoj bieg zaczyna w jeziorze Druzno, a od ktorego miejsca zaczyna byc woda morska? W rozporzadzeniu ministra odnosnie granic wod srodladowych z morskimi jest nspisane, ze granicę wód na rzece Elbląg - stanowi linia prosta, łącząca czerwone światło wejściowe z ujściem kanału od strony zachodniej. Czyli gdzie dokladnie to jest? Smile Z gory dzieki za odpowiedz, pozdrawiam.
Powrót do góry
trato
Moczykij

PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gawrol napisał:
Witam,
Moze wy mi Panowie powiecie jak to jest z ta rzeka Elblag.. Z tego co pisza w internecie to jest woda morska.
Czyli majac tylko pozwolenie na wody morskie moge sobie na niej bez karnie lowic?
Drugie pytanie, rzeka Elblag swoj bieg zaczyna w jeziorze Druzno, a od ktorego miejsca zaczyna byc woda morska? W rozporzadzeniu ministra odnosnie granic wod srodladowych z morskimi jest nspisane, ze granicę wód na rzece Elbląg - stanowi linia prosta, łącząca czerwone światło wejściowe z ujściem kanału od strony zachodniej. Czyli gdzie dokladnie to jest? Smile Z gory dzieki za odpowiedz, pozdrawiam.

Od zalewu do mostu gdzie leci obwodnica + ciepla woda to woda morska.
Jak to bezkarnie? Wykupujesz zezwolenie osobiscie, tam zobacza cos z ciebie za ptica i mozesz lowic nie naruszajac regulaminu.
Powrót do góry
gawrol

PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trato napisał:
gawrol napisał:
Witam,

Od zalewu do mostu gdzie leci obwodnica + ciepla woda to woda morska.
Jak to bezkarnie? Wykupujesz zezwolenie osobiscie, tam zobacza cos z ciebie za ptica i mozesz lowic nie naruszajac regulaminu.

No to fajnie, dzieki za odpowiedz, mam nadzieje, ze kontrolerzy tez beda wiedziec, ze to woda morska Very Happy
Powrót do góry
janek123

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś po raz pierwszy w tym roku wybrałem się na ryby - albo nie ma pogody, albo jestem w pracy. Najpierw Nowakowo na lewo od mostu - tu standard niestety, kilka krąpi na koszyk, w sumie nienajgorszych, ale wiatr uniemożliwił łowienie bolonką, a na to się dziś nastawiałem, więc około 15 pojechałem na Ciepłą.

Początkowo bez rewelacji, na spławik trochę okoniowego narybku plus ukleja na pusty haczyk przy gruntowaniu. Na feederze (rzuty pod drugi brzeg) japonka około 0,3kg na białe i długo długo nic, aż około godz. 17 wyciągam moją życiówkę, 1,8kg. Dla mnie to już potwór, bo dotychczasowe największe to kilówki z Nogatu.

Branie niezbyt energiczne i kilka odjazdów zaprezentowała dopiero przy brzegu. Od 17 do 19 jeszcze 6 japonek 0,3-0,8kg, wszystkie na białego, te 0,8kg walczyły lepiej niż sztuka na srebro. Spławik poszedł w odstawkę po złowieniu życiówki, choć w tych godzinach sztuki do 0,5kg podeszły też pod bliższy brzeg - kilka trafiło się sąsiadowi.

Obiecujący początek sezonu i chyba 2016 pod znakiem Ciepłej, bo na rzece krąp działa mi już na nerwy. Smile
Powrót do góry
chris061

PostWysłany: Czw Cze 16, 2016 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, potrzebuję informacji co teraz bierze na rzece Elbląg w okolicy mostu w lewo w Nowakowie. Na co się teraz najlepiej nastawić ?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
bomklan

PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 7:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej! Praktycznie wszystko tu można trafić Razz W sumie to teraz taki muł, że masakra. Co weekend są organizowane zawody na rzece Elbląg w łowieniu, a w Nowakowie cisza Very Happy Więc tam rybki lgną.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33
Strona 33 z 33

Skocz do: