Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nowakowo -elblag
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 31, 32, 33  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trato
Moczykij

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StroWn napisał:
Rusikus jedziesz jak na balewke i przejezdzasz most, pierwsze skrzyzowanie i w lewo do nowego dolna. W dolnie odrazu za mostkiem w lewo na plyty i dojedziesz do wody tz po lewej dziergonka po prawej rozlewisko. A to ze dwa sa to nie wiedzialem. Od lesniczowki tzw michala zaczyna sie rezerwat do niego wolno lowic.

A mnie dzisiaj rano cos jeb..o i poszedlem na kanal pod mostem uni. Zrobilem boczny trok z 7 cm gumka biala i sobie rzucalem. Dwa okonki okolo 20 cm i cos sporego mi sie spielo, stawiam na zebatego bo gumke stracilem.

Mimo wszystko ładne sztuki, no i duza przyneta (twister?), jesli chodzi o boczny trok.
Apropos naszej CIEPLEJ. ZAwsze myslelem, ze cale koryto rzeki to wytowr naturlany powstaly dawno temu. A tu okazuje sie, ze w roku 1917 nasza rzeke Elblag poglebiono i wyprostowano (Ciepla miala 2 wyloty, z ktorych pozniej 1 zasypano-tam gdzie przechodzimy na 2ga str). Po wojnie byly tu zaklady przemyslu drzewnego im. Wielkiego Proletariatu? StrWn ciagle licze na to, ze wrzucisz na forum mapke batymetryczną Cieplej - lowisko przeciez jest zroznicowane i glebokie - z gory dzieki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety nie mogę Ci zrobić dobrze w ten sposób bo mapki będą nieaktualne Very Happy zresztą my tylko sonde puszczaliśmy w kilku miejscach i zaznaczaliśmy GPSem.

Tam co roku inaczej to wygląda ( koryto się przesuwa i zmienia swoją szerokość ), jednak ogólna zasada jest taka w lewo płytko, po prawej głębiej w 3/4 odległości do drugiego brzegu idzie koryto głębokie na min 5m, dwa lata temu miało 6 m ale było węższe. Jak się kiedyś nad wodą spotkamy to Ci dokładnie objaśnie co i jak.
Powrót do góry
Rusikus
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za namiary na rozlewisko, na wiosne trza bedzie zaliczyc Smile a okonie tez sa w tym rozlewisku?
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 6:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ale trzymaja sie strefy wpadowej, jal rzeczka wpada do rozlewiska i samej rzeki przy rozlewisku. Jak trafisz to kilka garbatych zlapiesz.
Powrót do góry
trato
Moczykij

PostWysłany: Sro Lis 27, 2013 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki art. pojawil sie na elb. portaliku
http://www.elblag.net/artykuly/czy-ryby-w-rzece-elblag-sa-zdrowe-wyniki-badan-och,8181.htm

Co wy na to. Zawsze mialem wrazenie, ze odkad jest oczysczalnia to sie mocno poprawilo. Z tego co slyszalem w rzece pojawil sie jaz, sandacz, wegorz. 20-25 lat temu widzialem czesto w okolicy zeglugi gd. plamy po oleju w rzece. Teraz uwazam, iz jest o niebo lepiej. Jak sadzicie?
Powrót do góry
Rusikus
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lis 27, 2013 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze odnosnie tego rozlewiska, czy aby ono nie nalezy do Druzna?
Czy to bardziej Dzierzgonka i w rejestr wpisac Dzierzgonke?
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lis 27, 2013 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwalilifikuje się jak jako Dzierzgonka.

Mam trochę czasu jutro to odkopałem bata z szafy i powalczę z białą gdzieś niedaleko - Bulwar, Bielnik. jakby ktoś się też rano wybierał to niech się odezwie na PRV - jest okazja wspólnie powędkować.

W piątek chcę sprawdzić ujście rzeki Elbląg do zalewu w poszukiwaniu miętusków, jesli są ochotnicy to tak jak wyżej, najlepiej zostawić kom. odezwę się. Podobno w zalewie nie ma okresu ochronnego więc można próbować już na pełnym zalewie - pozwolenie 40 zł
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 29, 2013 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc tak, na bielniku sporo drobiazgu na bata przynęta ochotka.

Jeden zestaw rzucony z jazgarkiem na sandacza - jedno branie ale zostawił.
Kolega próbował klasycznie z żywcówkami na szczupłego ale niestety bez efektów - jedno niemrawe branie i zestaw bez żywca.
Powrót do góry
trato
Moczykij

PostWysłany: Sob Lis 30, 2013 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StroWn napisał:
A więc tak, na bielniku sporo drobiazgu na bata przynęta ochotka.

Jeden zestaw rzucony z jazgarkiem na sandacza - jedno branie ale zostawił.
Kolega próbował klasycznie z żywcówkami na szczupłego ale niestety bez efektów - jedno niemrawe branie i zestaw bez żywca.

Bielnik - nogat czy k. jagielonski? Na sandacza z gruntu na martwą, czy filet?
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 30, 2013 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jagielonski, a z przyneta to zalezy. Czasem cala mala ukleja czasem pol, generalnie trupek.
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 30, 2013 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jagielonski, a z przyneta to zalezy. Czasem cala mala ukleja czasem pol, generalnie trupek.
Powrót do góry
trato
Moczykij

PostWysłany: Nie Gru 01, 2013 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StroWn napisał:

Dzisiaj miala byc wyprawa na ryby, ale niestety pogoda pokrzyzowala plany. Pytanie do Strwon'a: co i gdzie i czy warto w grudniu wybrac sie na ciepla (zakladamy, ze nie bedzie lodu i sniegu)?

Czy na rozlewisko Dzierzgonki (o ktorym ostatnio dyskutowalismy), mozna dojechac (bez uszkodzen) raczej nisko zawieszonym samochodem tj. niskie spojlery z przodu? Zamierzam, ale nie wiem czy dojade (skrecajac za mostem na DZ w lewo po wale).
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Nie Gru 01, 2013 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak dojedziesz, kwestia jak nisko masz te spoilery itp ale tam jest dość równo. Sam mam sportowe coupe i bez problemu ostatnio dojechałem.

Ciepłą bym sobie już odpuścił, teraz tylko płociowanie i ewentualna walka o miętuski na zalewie.
Powrót do góry
Rusikus
Wędkarz

PostWysłany: Nie Gru 01, 2013 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w tygodniu wlasnie na Ciepłej za drapieznikiem polowalem i nic...
Powrót do góry
trato
Moczykij

PostWysłany: Pon Gru 02, 2013 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StroWn napisał:

Tak dojedziesz, kwestia jak nisko masz te spoilery itp ale tam jest dość równo. Sam mam sportowe coupe i bez problemu ostatnio dojechałem.

Ciepłą bym sobie już odpuścił, teraz tylko płociowanie i ewentualna walka o miętuski na zalewie.

OK, to chyba swoim dojade bo to nie typowo sportowe auto.
W kazdym razie, kogo nie spotkalem ostatnio na rybach twiedzil, ze jeszcze za cieplo na drapieznika, to teraz troche sie ochlodzilo to moze zaczna brac?
A na mietusa to gdzie i na co - martwa rybaka, czy rosowka? Na weekend zapowiadaja juz snieg:( Pisales kiedys o miejscowosci Wierciny nad Nogatem, nigdy tam nie bylem, moze jakies wskazowki na dojazd, albo moze cos blizej?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 26 z 33

Skocz do: