Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spławik wiosna 2012
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 17:06    Temat postu: Spławik wiosna 2012 Odpowiedz z cytatem

Witam, można by tu wpisywać początki naszych wypadów spławikowych:)
Ja się wybieram w niedziele na motławkę, jak będzie opisze tu.
Zachęcam kolegów spławikowców do pisania tutaj także o swoich pierwszych wyprawach, takie info na pewno się przyda w tym wczesnym okresie:)
calvuss
Wędkarz

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj bylem na nogacie,podsypalem pod trzcinka ,cichutko na paluszkach pelen nadziei na topienie splawika przez plocie ,krasnopiory a moze nawet i lina i co?? na nadziei sie skonczylo ...nawet nie powachalo,pinka ,czerwony ,kuku ,plycej ,glebiej ,dalej ,blizej - NIC,na gruncie moczyl sie federek i tez nic... ale pogoda bajeczna byla
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj motława, jak piałem wyżej. Od godz 8 do 15 ja tyczka 11m kolega bat 7m przynęta 3 ochotki głębokość łowiska ja 4,5 -4,8m. kolega koło 4m bo bliżej. wynik ja głównie okonie Sad od 17-25 cm i 3 leszcze takie w granicach 500-700g. natomiast kolega zrobił wynik może koło 6kg. same leszcze, trafił bardziej w zanętę niż ja;)
Wynik 100% udany. Uważam sezon za otwarty!!
calvuss
Wędkarz

PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gruby numer ja bylem to tu to tam i martwica wszedzie a tu prosze.... Rolling Eyes
Powrót do góry
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie byłeś? Ja rano odwiedziłem kanały, ale w nocy przymrozek i był cieniutki lód. Ale gdyby nie przymrozek to można by łowić.
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj motława wyspa spichrzów, 8 godzin nad wodą-piękny wypoczynek. Brania mizerne Sad wiatr potężny, na początek próbowałem na 11m. ale parę okoni i tak wiało że nie dało rady łowić tyczkąSad potem na bata 7m i dwa leszcze takie koło 80dkg i jeden krąp, no i wszędobylskie okonie. Ryba była w łowisku, ale nie chciała brać, ciśnienie?!
Za tydzień, może kanały się odwiedzi:)
marcin887
Wędkarz

PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jonasz wiesz motława jest wrażliwi na zmiany pogody widocznie jeszcze za wcześnie pewnie jutro by było lepiej a z kolega tez planujemy w sobotę sie wybrać na kanały
karciu8

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.wczoraj przejezdzalem niedaleko kanału piaskowego i sledziowego,oczywiście zbaczajac z drogi żeby zobaczyć jak sytuacja z lodem,więc panowie czysto,można cisnąc.
Powrót do góry
karciu8

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się czy uderzyć nad szkarpawe-Rybina,czy nad kanał śledziowy lub piaskowy.pogoda ma być super
Powrót do góry
ricardo1
Moczykij

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rybina jeszcze martwa ,dzisiaj był mój kolega na Szkarpawie (Rybina) i Tudze (Tujsk ) i zero bran,jeszcze za wczesnie.
Powrót do góry
karciu8

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak czy siak trzeba pojechac bo pogoda ma byc super,a w domu nie ma co siedziec,a noz widelec cos juz sie ruszy
Powrót do góry
karciu8

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro z rana wypad do rybiny na szkarpawe,mysle ze juz jakas ploc wejdzie w skromna zanete.......
Powrót do góry
jankelos
Moczykij

PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jonasz7 mam pytanko jak przygotowujesz zanęte na motławe? Czy gline dodajesz albo coś innego? Oczywiście jak to nie tajemnica. Pozdrawiam
kiwii47
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,informacja dla spławikowców Wink z tego co zaobserwowałem na rzece Tuga sporo brań tyle tylko że drobna płoć oraz krąp
rzeka Szkarpawa --Rybina no tu już większa płoć brała,brania rzadsze ale rybka większa
--- Drewnica obok mostu tu też widziałem sporo brań ale drobnica płotki i krasnopiórki
to tylko to co ja zobaczyłem w ciągu około 30 minut w każdym miejscu, może innym lepiej lub gorzej brało nie wiem Wink
Powrót do góry
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jankelos to nie tajemnica:) Zanęta leszczowa (koniecznie czarna) ja na razie testuje zanęty venire i z dobrym skutkiem:) do tego trochę swoich dodatków (bułka tarta, prażony słonecznik, prażone wiórki kokosa, troszkę mielonych płatków) do tego ziemia bełchatowska w stosunku +- 50/50. i mięsko (pinka)

Dzisiaj na kanale... tym pierwszym od strony Gdańska. Około 500 m. od śluzy na przeciwko połączenia z boczniakiem, łowiłem na tyczkę 9,5m oraz bacik 4,5m brania były, ryby też....Ale w 85% ukleja, wszędzie-pod powierzchnią, 0,5m nad dnem, na dnie. Reszta to parę szt. płotek i krąpików, sama sieczka ryby w granicach 3-15cm. brania też słabe, z przerwami. Jeszcze trzeba troszkę odczekać, na większe rybki, przynajmniej na tym kanale:)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: