Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zebranie Koła czyli uczestnicz, głosuj, a i tak zrobią swoje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze Sylwek już mi się nie chce o tym pisać i szczerze to myślałem, że już po temacie. Tobie jednak odpowiem, bo jesteś jedynym , który cokolwiek próbuje wytłumaczyć więc:
wujas007 napisał:

Z tym w dupie to jesteś niesprawiedliwy

Prezes wyraźnie powiedział, że boicie się odezwać w sprawie odłowów, bo mogą Wam odebrać wodę!
wujas007 napisał:
Skąd Wiesz, że w sprawie odłowów sposobem stawnym nie interweniowaliśmy?

czytając powyższą, zacytowaną wypowiedź prezesa to chyba logiczne
wujas007 napisał:
Moglibyśmy sami jako koło zapłacić za odłowy ciągnione, ale zwyczajnie nas nie stać.

Wiem, ze jesteś jednym ze zwolenników zarybiania Kamienia tęczakiem, za który płacą członkowie, bo pieniądze na ten cel pochodzą z datków na koło, ale czy w takim razie nie lepiej zainwestować te fundusze w odpowiedni sposób dokonania odłowów, a nie tylko ekonomiczny? Czy nie lepiej zadbać o szczupak, okonia, węgorza itd.?Z tego co pamiętam na dzień zebrania mieliście jeszcze 7000zł wolnej kasy z datków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:

Prezes wyraźnie powiedział, że boicie się odezwać w sprawie odłowów, bo mogą Wam odebrać wodę!

Coś źle zrozumiane, odebrać nam mogą wodę i to nie ZO tylko RZGW za niespełnianie warunków operatu i to właśnie miał na myśli Prezes koła.

W sprawie odłowów stale się odzywamy do ZO, może kiedyś nastanie sprzyjająca koniunktura ekonomiczna i będą odłowy ciągnione. Ale...nie tylko i wyłącznie z powodu małych strat w przy użyciu sieci ciągnionych...(naprawdę kilka razy w latach minionych uczestniczyłem przy odłowach ciągnionych prowadzonych przez zawodowych rybaków) uwierz, nie jest to prawdą, że straty są mniejsze. Teoria sobie, praktyka sobie. A jeszcze dochodzi zapłata za usługę (rybacy wolą zabrać rybę, bo ją korzystnie sprzedadzą).

Dla mnie ważniejszym powodem przeciągnięcia siecią jeziora przy dnie, byłoby uwolnienie zalegającego nad dnem siarkowodoru...

WM napisał:
Wiem, ze jesteś jednym ze zwolenników zarybiania Kamienia tęczakiem, za który płacą członkowie, bo pieniądze na ten cel pochodzą z datków na koło,

tak jestem i się z tym nie kryję, ale jest demokracja i jeżeli większość tego nie chce...przyjmuję to do wiadomości

WM napisał:
ale czy w takim razie nie lepiej zainwestować te fundusze w odpowiedni sposób dokonania odłowów, a nie tylko ekonomiczny? Czy nie lepiej zadbać o szczupak, okonia, węgorza itd.?Z tego co pamiętam na dzień zebrania mieliście jeszcze 7000zł wolnej kasy z datków

Waldek, czy Ty nie śledzisz tych informacji, czy zapomniałeś o zarybieniach ze środków naszego koła szczupakiem, węgorzem, linem, płocią tzw. "żarnowiecką"? Ze swoich środków naprawdę niewiele kół zarybia swoje wody...my jesteśmy tymi nielicznymi, którzy tak czynią.

I jeszcze jedno, chyba założę tutaj osobne forum naszego koła, bo w tematach dot. naszego koła i naszego jeziora wtrącają się "tzw obcy". Nie są naszymi członkami, nie dorzucają się finansowo na nasze działania.
A mają dużo dopowiedzenia , nie zawsze merytorycznie. Wydaje mi się, że byłoby to bardzo aktywne forum...patrząc na troskę naszych członków o Koło i jezioro itp.

Albo będzie to forum podobne do forum Gdynia Miasto....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwek, proszę choć Ty przestań wmawiać cuda, bo nie wiem gdzie wtedy byłeś, ale prezes dokładnie powiedział, że obawia sie reakcji ZO i odebrania wody przez nich, a nie RZGW, bo ze względu na sposób odłowu nie zabiorą wam wody!
Jeśli byłeś przy odłowach ciągnionych to dlaczego nie odezwałeś sie na zebraniu gdy podawałem przykład mojego uczestnictwa w takim odłowie ( na żywej rybie! ) mimo, ze pytałem? Nikt sie nie odezwał i tylko prezes odpowiedział, ze nie wie jak wygląda taki odłów i zaraz stwierdził, że raczej do takiego na Kamieniu nie dojdzie, bo ichtiolog z ZO twierdzi, że za duże koszta Exclamation
Rybacy wolą rybę, bo mogą sprzedać? To im zapłaćcie choćby z darowizn członków koła. Gdybyście napisali, że środki przeznaczacie na opłacenie rybaka, by odłów kontrolny odbył się na żywej rybie ludzie by nie sypnęli groszem? Sam bym dał, bo od tego roku nic już ode mnie nie dostaniecie
wujas007 napisał:
chyba założę tutaj osobne forum naszego koła

Rób jak chcesz, ale to i tak wygląda na prywatne forum koła Gdynia Port
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[/quote]
Rób jak chcesz, ale to i tak wygląda na prywatne forum koła Gdynia Port[/quote]

Tak to wygląda. Nie wygląda to jak forum PZW Gdańsk tylko jednego koła. Wieczne przepychanki. Zero konkretów. Mało tego tyle ludzi zarejestrowanych a na forum martwica jakby tylko cały czas te same osoby tu zaglądały.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
prezes dokładnie powiedział, że obawia sie reakcji ZO i odebrania wody przez nich

Sylwek, rozmowa na ten temat, na ogólnodostępnym forum nie ma najmniejszego sensu, bo żaden działacz jakiegokolwiek koła oficjalnie się do tego nie przyzna, bo...obawia się reakcji ZO i kółko się zamyka Wink

jesteś w niesamowicie błędnym przeświadczeniu...nie rozumiem skąd Ci się to wzięło...to jest absurdalne...widzę, że się nakręciłeś i już...pamiętam Twoje i donkocura mimiki w trakcie zebrania na tematy i wyjaśnienia . Nie chcę być niegrzeczny, ale Wasze reakcje przypominały mi sceny z filmu pt. "Jak rozpętałem II wojnę światową" gdzie Franek Dolas jako kucharz w Legii Cudzoziemskiej ugotował frykasy...podał świeże owoce itp. a człowiek odchodzący od okienka z tymi przysmakami z przyzwyczajenia czuł smród i obrzydzenie do michy, którą niósł do stołu...nie zrozum mnie źle...ja nie chcę w ten sposób zdyskredytować Waszych uwag negatywnych do PZW...bo nasze PZW nie jest cudownym dzieckiem...zawsze przyświeca mi powiedzenie " nie Ty mi jesteś wrogiem, ale Twój koń przyjacielem" - ten ostatni cytat to z "Karguli"
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
Sylwek, proszę choć Ty przestań wmawiać cuda, bo nie wiem gdzie wtedy byłeś, ale prezes dokładnie powiedział, że obawia sie reakcji ZO i odebrania wody przez nich, a nie RZGW, bo ze względu na sposób odłowu nie zabiorą wam wody!

Coś tu nie hallo, nie ma takiej opcji żeby ZO odebrało nam wodę ze względu na sposób odłowu...Waldek, niczego nie zamierzam wmawiać, ale jesteś w błędzie, to jakieś niezrozumienie wzajemne, albo nie wiem co. Napisałem, wyraźnie napisałem...ZO nie ma i nie może odebrać nam wody z powodu odłowu kontrolnego siecią ciągnioną...i tego nie zrobi...tego jestem pewny...być może źle zrozumiałeś słowa Prezesa koła Gdynia Port
WM napisał:
Jeśli byłeś przy odłowach ciągnionych to dlaczego nie odezwałeś sie na zebraniu gdy podawałem przykład mojego uczestnictwa w takim odłowie ( na żywej rybie! ) mimo, ze pytałem?

napiszę wyraźnie, jak potrafię...moje doświadczenia z odłowami siecią ciągnioną nie dotyczą jeziora Kamień, ale nie ma to żadnego znaczenia, a określenie "na żywej rybie", którego użyłeś jest co najmniej wprowadzające w błąd śledzących ten wątek. Czy pytałeś, czy nie... nie pamiętam...było tyle spraw i wątków w trakcie zebrania, że nie sposób mi wszystko spamiętać...taka moja ułomność...do tego jeszcze obsługiwałem wizualizację zebrania...
WM napisał:
Nikt sie nie odezwał i tylko prezes odpowiedział, ze nie wie jak wygląda taki odłów

to nie możliwe, żeby tak powiedział, bo uczestniczył w odłowach siecią ciągnioną, chyba, że miał na myśli odłowy jak to określasz, zresztą wprowadzając w błąd obserwatorów tego wątku "na żywej rybie" bo tego nie mógł widzieć i odpowiedział zgodnie z prawdą...nie ma odłowów na "żywej rybie"...
[/quote]i zaraz stwierdził, że raczej do takiego na Kamieniu nie dojdzie, bo ichtiolog z ZO twierdzi, że za duże koszta Exclamation[/quote]
to prawda
Rybacy wolą rybę, bo mogą sprzedać? To im zapłaćcie choćby z darowizn członków koła. Gdybyście napisali, że środki przeznaczacie na opłacenie rybaka, by odłów kontrolny odbył się na żywej rybie ludzie by nie sypnęli groszem? Sam bym dał, bo od tego roku nic już ode mnie nie dostaniecie
wujas007 napisał:

Rób jak chcesz, ale to i tak wygląda na prywatne forum koła Gdynia Port[/quote]

Ostatnio zmieniony przez wujas007 dnia Czw Lut 23, 2012 19:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baloonstyle napisał:

Tak to wygląda. Nie wygląda to jak forum PZW Gdańsk tylko jednego koła. Wieczne przepychanki. Zero konkretów. Mało tego tyle ludzi zarejestrowanych a na forum martwica jakby tylko cały czas te same osoby tu zaglądały.[/quote]

Tu masz rację, bo czy zgadzam się czy nie z WM, donkocurem to jednak oni podejmują polemikę z ZO, Zarządem Koła Gdynia Port itp. nie uważam aby mieli monopol na rację...ale jednak tematy te dotyczą wszystkich forumowiczów...zauważ tylko kto odpowiada...z jakiego Koła czują się ludzie odpowiedzialni żeby zareagować...tak się składa, że admini tego forum wywodzą się z tego samego koła...dlatego takie a nie inne polemiki...na apel mój, ZO aby dać uprawnienia adminów mało które Koło reaguje, ze wskazaniem żadne...najlepiej jak jeden główny admin zrobi to za całą resztę....a my z boczku...dawno tak nie pisałem na tym forum, bo jeszcze sześćdziesiąt innych projektów prowadzę dla ZO...
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:

O założeniu forum dla Koła Gdynia Port napisałem całkowicie szczerze i w dobrej wierze...określenie prywatne forum jest tu nie na miejscu
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:

Rybacy wolą rybę, bo mogą sprzedać? To im zapłaćcie choćby z darowizn członków koła. Gdybyście napisali, że środki przeznaczacie na opłacenie rybaka, by odłów kontrolny odbył się na żywej rybie ludzie by nie sypnęli groszem?
wujas007 napisał:

Cały czas od przejęcia w opiekę jeziora Kamień piszemy, ogłaszamy, trąbimy i aż ludziom chce się od tego rzygać, że dobrowolne wpłaty na rzecz Koła Gdynia Port są przeznaczone na zarybianie jeziora Kamień( jest od lat taki baner na stronie Koła), jest to w biuletynie informacyjnym wydawanym przez nasze Koło...wskaż mi inne biuletyny w naszym Okręgu skierowane do członków ich kół, Ty myślisz, że te projekty to się same rodzą, że nikt nie poświęca temu swojego czasu, że to są takie "samograje"...taki "zaczarowany ołówek" (coś mnie dzisiaj naszło na tytułu i cytaty z filmów)
WM napisał:

Sam bym dał, bo od tego roku nic już ode mnie nie dostaniecie

Waldek, nie gniewaj się...nie, nie dostaniecie, ale nie dostaniemy...postaram się dopilnować pomimo wielu zajęć innych (w tym rodzinnych) aby skarbnik naszego Koła nie przyjął od Ciebie takich dobrowolnie wpłacanych pieniędzy...to tak gdybyś chciał zmienić zdanie...i tyle...
Powrót do góry
donkocur
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwek weż mi wytłumacz proszę o co Ci chodzi z tymi naszymi minami ? Na jakie wyjaśnienia tak reagowaliśmy ? Bo nie kumam. Smile
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwek szkoda gadać! Kontynuujesz ściemę jak koledzy z koła Exclamation Po Tobie tego się nie spodziewałem Evil or Very Mad
Powrót do góry
doozer
Site Admin

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwek, nie ma sensu, nie przetlumaczysz!
Dopoki nie wyrzucisz rybakow z Wisly, nie wywalisz pstraga z Kamienia, nie sprawisz by miesiarze nie pojawiali sie na wodach PZW i nie zmusisz zimy do odejscia z Marchowa, dopoty bedzisz zakutym betonem z PZW i czlonkiem kolesiowskiej zmowy wydajacej pieniadze szarych czlonkow kola.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: