Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Złów i wypuść-fakty i mity
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wędkarz87
Gość

PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 19:06    Temat postu: Złów i wypuść-fakty i mity Odpowiedz z cytatem

Oczywiście każdy robi co chce,ja nie mam na to wpływu.
Każdy ma inne podejście do wędkowania,jedni widzą to jako pozyskiwanie rybiego mięsa,drudzy wyłącznie jako sport i rozrywkę a są też tacy którzy są pomiędzy.

Ja jestem z tych "drugich",którzy jak mają ochotę na rybę to idą do sklepu bo 100% tego co złapię wraca do wody. Mimo że okoni nigdy celowo nie łowię,to osobie takiej jak ja przykro czyta się informacje że na malutkim obszarze koło mostu siedzi 40-100 ludzi i trzepią nawet do 30 okoni dziennie,a jestem prawie pewien,znając mentalność ludzi,że mały procent ryb wraca z powrotem do wody.

Wnioski nasuwają się same...

Ostatnio zmieniony przez Wędkarz87 dnia Sro Lut 01, 2012 21:16, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
chavezz
Moczykij

PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja traktuje wędkarstwo jako sport i rozrywkę,a przy okazji uwielbiam zjeśc patelnie okonków na masełku i jem je tylko wtedy gdy sam je złowię.Jak ktoś rybki wypuszcza to szacun dla niego za to i tyle w temacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
calvuss
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam okonia moge nie jesc ale ikra....wyborna do piwka wieczorem po rybkach(pewnie zaraz bedzie odzew ekologow....)
Powrót do góry
Wędkarz87
Gość

PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że "ekologów" tu raczej nie ma. Jest za to na pewno jakaś grupa ludzi którzy jeżdżą na ryby a nie po ryby. Twoja wypowiedź na temat ikry rozłożyła mnie na łopatki,szczerze nie wiem co Ci na ten temat napisać...
Powrót do góry
toms72
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wędkarz87 on jest z Malborka Laughing więc się nie dziw ja czasami też wetnę rybkę którą sam złowię ale amator ikry jakoś mnie nie przekonuje. Dziwić się że nie ma ryby skoro mamy więcej takich amatorów. Na szczęście wprowadzono okres ochronny okonia Laughing . Co do wcinania rybki ograniczam się głównie do tych z morza.
Powrót do góry
Wędkarz87
Gość

PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przecież nikt nie będzie na nikogo krzyczeć jak ten weźmie sobie raz na jakiś czas rybkę w rozsądnej ilości,ale pomyśleć że 100 osób na raz trzepie po kilkadziesiąt okoni dziennie a na dodatek są i tacy co z tarlaków ikrę wysysają to już na prawdę ręce opadają i płakać się chce.

Okoń wbrew temu co wszyscy myślą jest jedną z najwolniej rosnących ryb w naszych wodach,rośnie bardzo wolno po około 1-2cm rocznie! Na prawdę trzeba zacząć zachowywać się bardziej rozsądnie bo jak tak dalej będzie że zgraja z gorączką na mięso ludzi w tak wielkim skupisku będzie dzień w dzień katowała te ryby w tak trudnym dla nich okresie to z roku na rok będzie tylko coraz gorzej.
Powrót do góry
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak narzekamy na rybaków, ale banda mięsiarzy którzy codziennie zabierają kilkadziesiąt rybek jest chyba jeszcze gorsza. Założę się, że w bardzo wielu przypadkach co na haczyku, to do reklamówki, bez względu na wymiar. I weź tu później w sezonie złap coś wymiarowego.
Wszystkim mięsiarzom traktującym wędkarstwo w ten sposób życzę połamania... lodu.
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Martwej to klasyk że co na haczyku to na patelni. Jest to spowodowane tez tym że morski regulamin jest inny niż PZW. A Martwa to raj dla mięsa. a najśmieszniejsze jest jak gość ma 30 rybek w reklamówce i mówi do drugiego że co roku jest coraz gorzej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
okoniarz
Moczykij

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mata i patrzta jakśta nie byli:
http://trojmiasto.tv/Wedkarze-lowia-na-zamarznietej-Martwej-Wisle-2629.html?no_autoplay=1&expand=2689323&hl=2689323#op2689323
Powrót do góry
chavezz
Moczykij

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem wczoraj i wcale nie jest tak jak mówicie.Nie zauwarzyłem nielegalnych metod połowu,ani zabieranych niewymiarowych ryb.Osobiście złowiłem 3 niewymiarowe sandaczyki i wiele innych osób także i wszyscy wypuszczali starsi i młodsi.Nie każdy miał kilkadzisiąt okoni bo nie każdy umie łowic.Ja się przemieszczałem na odcinku około 400-500 metrów i sie nawierciłem z dziur padał 1,2 maksymalnie3 szt.Myślę,że kolega z malborka zrobił małą prowokacje odnośnie tej ikry,bo nie wierze aby to mogła byc prawda dlatego nie nabieram się i nie buzuje jak czajnik.Są przepisy,wymiary ochronne,okresy ochronne,limity wagowe,metody wędkowania itd.Kto tego przestrzega nie może byc porównywany do kłusola czy rybola.
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żebym nie pochodził z tych rejonów to może bym uwierzył, ale że miałem rzut beretem pod wantowy to wiem jakie są realia bo sam nieraz co dziennie widziałem co tam się dzieje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
calvuss
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chavezz masz nosa chlopaku ,wlasnie napisalem tak dla tego zeby co niektorzy cisnienie troche wyrownali bo nazywanie wedkarza ktory placi CIEZKIE skladki miesiarzem to lekka przesada.... jest nas w kole pare tysiecy a ryb malo ,nasuwa sie pytanie;CZY NIE LEPIEJ BYLO BY KUPIC ZA TA KASE RYB I LAPAC BEZ POZWOLENIA DO OPORU BO KONTROL TO ZADKIE ZDARZENIE:dla mnie akurat to jest wyobrazenie miesiarza,a co do ikry to i tak ona przepada z zabranymi rybami....a to ze jestem z MALBORKA to boli dlatego ze mam dla siebie caly nogat na ktorym biora piekne GARBUSY Very Happy i malo wedkarzy a nie jak pod wantowym 100 osob na 300 okoni.....
Powrót do góry
okoniarz
Moczykij

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

calvuss - teraz to bez fotek się nie wywiniesz.
Pokaż te garbusy z zimowego Nogatu.
Powrót do góry
calvuss
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 21:33    Temat postu: l Odpowiedz z cytatem

daj mala podpowiedz jak fotke wstawic .....
Powrót do góry
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstawiasz na jakiś serwis ze zdjęciami (np. imageshack.us) i tutaj wstawiasz linka.
Poza tym, Google nie gryzie, wpisz tam: jak wstawić zdjęcie na forum.
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Skocz do: