Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ZASADY prowadzenia zarybień i odłowów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedzwiadek833 napisał:
Odłowy kontrolne będą się odbywać tak czy inaczej, gdyż jest to obowiązek prawny opiekunów wód

Niedźwiadek obowiązek, formuła, ilość itd odłowów nakłada na siebie dzierżawca, a nie RZGW. Jak napiszesz w operacie, że będą sie odbywały co 2 lata to musisz się tego trzymać, ale wystarczy wpisać, że odłowy będą dokonywane w razie potrzeby(np. odchwaszczanie) to nikt Ciebie nie zmusi by było inaczej.A po drugie nawet jeśli PZW wpisało sobie konieczność odłowów co np.2 lata to nie musi tego robić narzędziami nie pozwalającymi na wypuszczanie ryb
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin232
Moczykij

PostWysłany: Czw Paź 18, 2012 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam pytanie do osób z zarządu koła Gdynia Port które opiekuje się jeziorem Kamień.

Czy to prawda, że niedawno do tego jeziora została wpuszczona spora ilość karasia srebrzystego?????

Mam nadzieję, że uzyskam szczerą odpowiedź.
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Paź 18, 2012 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin232 napisał:
Witam.
Mam pytanie do osób z zarządu koła Gdynia Port które opiekuje się jeziorem Kamień.

Czy to prawda, że niedawno do tego jeziora została wpuszczona spora ilość karasia srebrzystego?????

Mam nadzieję, że uzyskam szczerą odpowiedź.

Nie to nie prawda, Zarząd jako opiekun tego jeziora jest przeciwny takiemu zarybieniu. Ktoś Ciebie wpuścił w kanałSmile ani karaś ani karp. Węgorz tak, lin tak, szczupak tak...i tyle w temacie. Uznasz odpowiedź za szczerą lub nie...więcej nikt z Zarządu koła nie odpowie na takie niesprawdzone pytania(czytaj plotki)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin232
Moczykij

PostWysłany: Czw Paź 18, 2012 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Miałem trwać w niepewności? Wolałem zapytać ludzi którzy powinni coś na ten temat wiedzieć.
Piszesz, że zarząd jest przeciwny takim wpuszczaniem ryb bo chyba chodziło tu o gatunki nie pożądane w jeziorach. Czy według Ciebie pstrąg i sum w takim jeziorze jak Kamień są rybami nie zagrażającymi rodzimym gatunkom tego jeziora. To już nie jest plotka tylko fakt, że te ryby zostały tam wpuszczone przez PZW.
Jakbyś był tak uprzejmy to proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Marcin232
Moczykij

PostWysłany: Sro Paź 24, 2012 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadałem zbyt kłopotliwe pytanie?? Czy brak chęci na odpowiedź?
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Czw Paź 25, 2012 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin232 napisał:

Wszelkie zarybienia jezior podległych PZW Okręg Gdańsk odbywają się zgodnie z  uchwałą Zarządu Okręgu Nr Z-37/11 z dn.27 września 2011. Zarybienia odbywają się pod nadzorem Ichtiologa,i tu pytanie do Ciebie : Jak myślisz gdyby zarybienia rybami wyżej wspomnianymi przez Ciebie zagrażały rodzimym gatunkom to Ichtiolog wydałby na nie zgodę?
Marcin232
Moczykij

PostWysłany: Czw Paź 25, 2012 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedź.
Ichtiolog pozwolił na zarybienie tak małego zbiornika sumem? Szczerze mówiąc zaskoczyła mnie ta odpowiedź miejmy nadzieję, że nie ma go tam zbyt wiele i o zgrozo nie rozmnoży się. Pstrąg to amator ikry i narybku ale nie rozmnoży się a sum szybko rośnie i staje się maszyną do zjadania coraz większych ryb. W ostatnich latach jest moda na wpuszczanie tych ryb do jezior nawet tych małych. Nie jestem ichtiologiem ale to nie był dobry pomysł zresztą nie ma to znaczenia bo decyzje i tak podejmuje grupka ludzi mniej lub bardziej kompetentnych oby tylko te decyzje były coraz to mądrzejsze.

jarry mam jeszcze małe pytanie:
Gdzie i kiedy będzie można się dowiedzieć o terminie odłowu na Kamieniu w przyszłym roku?
Powrót do góry
aress
Wędkarz

PostWysłany: Czw Paź 25, 2012 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
Marcin232 napisał:

Wszelkie zarybienia jezior podległych PZW Okręg Gdańsk odbywają się zgodnie z  uchwałą Zarządu Okręgu Nr Z-37/11 z dn.27 września 2011. Zarybienia odbywają się pod nadzorem Ichtiologa,i tu pytanie do Ciebie : Jak myślisz gdyby zarybienia rybami wyżej wspomnianymi przez Ciebie zagrażały rodzimym gatunkom to Ichtiolog wydałby na nie zgodę?

Zapomniałeś tylko dodać, że ichtiolog jest pracownikiem Z.O więc chyba nie będzie się sprzeciwiał uchwałą, bo może stracić pracę.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Paź 25, 2012 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zebraniu Koła Gdynia Port powiedzieli, ze pstrąg tęczowy to fajna sportowa ryba i dlatego zarybiają nim j.Kamień Very Happy
Co do zgody na zarybienie jeziora sumem i właśnie pstrągiem to bardziej pytanie do Urzędu Marszałkowskiego, bo ten urząd pilnuje gospodarki rybackiej na wodach RZGW, a nie dzierżawca, który może sobie wymyślić nawet zarybienie wody byczkiem Very Happy
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin232 napisał:

Gdzie i kiedy będzie można się dowiedzieć o terminie odłowu na Kamieniu w przyszłym roku?

Nie posiadam jeszcze żadnych informacji na temat przyszłorocznego odłowu kontrolnego ,ale myślę,że odbędzie się na jesień.
Marcin232
Moczykij

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK. Dzięki. Będę pytał na wiosnę.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: