Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stowarzyszenie na rzecz ochrony ryb
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 14:39    Temat postu: Stowarzyszenie na rzecz ochrony ryb Odpowiedz z cytatem

Tak czytam te wpisy i ręce mi opadają. nie wypowiadam się już w tym temacie bo same wulgaryzmy mi do głowy tylko przychodzą. winni jesteśmy wszyscy, my wędkarze za to ze tylko dokładamy do kociołka i rybole za siatki.
Jak jest problem to wina zawsze jest gdzieś po środku.
Trochę jest to osłabiające jak przeglądam rożne portale i wszędzie w kraju jest to samo. Motława, czy Wisła to nie jedyny tak niszczone rzeki w kraju.
Osłabiające jest to ze my wędkarze nic nie robimy w kierunku rozj***nia tej szopki.
Może przykład nie do końca idealny ale zobaczcie jak ktoś górnikowi nadepnie na pieto to Oni cała Polskę postawia do pionu żeby coś osiągnąć i w mediach jest zawsze głośno o nich.
Czemu my tak nie robimy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukasz30
Moczykij

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedkarstwo w Polsce ociera sie o granice absurdu..Organizacja powolana przez wedkarzy dla wedkarzy czyli PZW dziala przeciwko wedkarzom zatrudniajac zawodowych rybakow!!..Jak ktos gdzies wczesniej na tym forum napisal..Nie da sie pogodzic na wodzie rybakow i wedkarzy..Polska jest ewenementem w skali europejskiej gdzie na wodach zamknietych uprawiane jest rybactwo!!!!..w cywilizowanych krajach Europy do tych celow jest morze a wody srodladowe sa dla wedkarzy..
Nie zmieni sie jednak ogolna polityka dopoki wladze zwiazkow to zmurszale dziadki, ktore na wodzie sa gora pare razy w roku ..wszystko to polityka i ukladziki a dopoki tak bedzie to ryb w polskich wodach nie bedzie..
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to co zaczynamy od petycji w sprawie odwołania zarządu okręgu Gdańskiego, potem poruszymy Polskę i odwołamy zarząd główny.

mamy nowy rząd - można do nich napisać

pewnego czasu chciałem założyć stowarzyszenie wędkarskie (mam już nawet opracowany statut) i rozmawiałem o tym z ludźmi którzy prowadzą takie stowarzyszenia na rzecz ochrony rzek pomorskich (Parsęta, Rega itp)

Musieli zrezygnować z pracy zawodowej i przy pomocy innych wędkarzy i samorządów powoli dopinają swego. Kłusoli wytępili na Słupi prawie całkowicie. Porobili przepławki dla ryb wchodzących na tarło

Mówią że to walka na całość - PZW nie pomaga, wręcz przeszkadza, gdyby nie wędkarze to by to wszystko nie miało sensu, i tak czasami to walka z wiatrakami.

To co - wypieprzamy zarząd okręgu i pozbywamy się rybaków ???
lukasz30
Moczykij

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajna ideaa kolego minus..przyznam ze tez mysle o jakims stowarzyszeniu..w moim przypadku chodzi o Motlawe..moze nie jestem gotowy aby rzucic prace dla tej akcji ale gdyby zebralo nas sie wiecej moze moglibysmy cos w tej sprawie wskorac..wczoraj na rybach poprostu cos we mnie peklo..
Co do PZW to recepta jest baaardzo prosta..Nie placic!!!!..Od trzech lat nie dokladam sie do utrzymywania tej skostnialej formacji..
lukasz30
Moczykij

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie place i naprawde nie chodzi tu o kase..Naprawde jestem gotow placic nawet wiecej gdyz nie uwazam aby skladki na ochrone wod byly zbyt wysokie..tylko niech te skladki ida na te ochrone a nie na biurokracje i na diety dla dziadkow , ktorzy z nowoczesnym wedkarstwem nie maja wiele wspolnego..
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak będę miał więcej czasu to ruszam z tym stowarzyszeniem, kilku zapaleńców mam i razem na pewno uda się coś zrobić

jeśli ochronimy choć jedną rybę to już warto, wiem że nie będzie łatwo ale damy radę
petros
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Minus"]jak będę miał więcej czasu to ruszam z tym stowarzyszeniem, kilku zapaleńców mam i razem na pewno uda się coś zrobić

jeśli ochronimy choć jedną rybę to już warto, wiem że nie będzie łatwo ale damy radę[/quote

Pamietaj o mnie Minus, ja sie pisze nawet na patrol przeciw klusolom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jankelos
Moczykij

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam pomysł. Jak jesteśmy na rybach i widzimy tych parszywych gnoi z troci jak przeginają albo tych poje.... kłusoli to róbmy zdjęcia. Ponieważ polska jest takim krajem że bez dowodów nic się nie zrobi. Jak zbierzemy jakieś dowody i poszukamy w mediach osób programów które się tym zainteresują to coś zdziałamy. A wiadomo jak to media jak będzie duże zainteresowanie osób tym tematem to coś zdziałają. Można też napisac petycje. Jest przecież dużo portali wędkarskich gdzie można poruszy ten temat zebrac podpisy i wysłac do rządu żeby zlikwidowac rybactwo śródlądowe. Dużo osób organizacji zbiera podpisy i wysyła do rządu te petycje i im to się udaje. Są też organizacje które zajmóją się ochroną środowiska zwierząd(wypadło mi z głowy jak oni się nazywają) można do nich się zosi też mają dużą siłe przebicia. Czemu tego nie możemy zrobic? Przyszłośc naszych pięknych rzek i jezior jest w naszych rękach wędkarzach bo my korzystamy z nich. A tych komuchów z PZW to bym podłączył pod prąd i dopierdzielił tak że by bezpieczniki wyje... to by zaraz się zmienił ich pogląd na to wszystko. Jak oni są bezczelni tak my musimy byc do nich bezczelni. Jak kuba bogu tak bóg kubie.
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z rozmów ze znajomymi wędkarzami wiem że można liczyć na pomoc, ale z doświadczenia innych którzy powołali takie stowarzyszenia wiem też że wielu potem odpada i kończy się na chęciach - nie mówię Petros o Tobie ale na pewno będzie wielu ze słomianym zapałem, dlatego czekam z tym bo jeśli mam coś takiego robić to robić porządnie a nie zacząć i nie skończyć. Pomoc jak najbardziej będzie potrzebna, ale chcę żeby to byli ludzie którzy zadeklarują pomoc i się z niej wywiążą, na razie przerażają mnie procedury rejestracyjne, biurokracja. Jak już mówiłem kontakty mam i ze strony innych stowarzyszeń poparcie jest. To są fantastyczni ludzie z pasją którzy są znani w mediach poprzez które mogą nas rozpropagować.

Najważniejsze że jest inicjatywa i chęć - jeszcze trochę czasu i będzie git
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minus dobrze wiesz że mi dwa razy się nie mówi. Ja w każdą zadymkę wchodzę, a tym bardziej jeżeli chodzi o ochronne mojej świątyni spokoju czyli o nasze wody.
Daj tylko znać co jest potrzebne a będziemy działać.
Jeżeli chodzi o media to znam osobę z gazety wyborczej i faktu może coś dało by się zorganizować.
Tylko z jajami za to trzeba się wziąć !!!
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie z jajami - szukam prawnika który doradzi jak to ruszyć (mniej więcej wiem) dobrze by było gdyby w takim stowarzyszeniu były takie osoby jak prawnicy, księgowi, policjanci, biznesmeni - no i Tusk by się przydał żeby popchnąć pare tematów... aaaaa i jeszcze ksiądz jakiś żeby dał rozgrzeszenie kłusolowi zanim skończy swój żywot

Baloonstyle - z tego co pamiętam wysłałem Ci kiedyś na maila statut i inne papiery tego stowarzyszenia wiesz więc co mi po bani chodzi

aha jeszcze jakiś bandyta by się przydał jak policja nie da rady
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minus napisał:
no właśnie z jajami - szukam prawnika który doradzi jak to ruszyć (mniej więcej wiem) dobrze by było gdyby w takim stowarzyszeniu były takie osoby jak prawnicy, księgowi, policjanci, biznesmeni - no i Tusk by się przydał żeby popchnąć pare tematów... aaaaa i jeszcze ksiądz jakiś żeby dał rozgrzeszenie kłusolowi zanim skończy swój żywot

Baloonstyle - z tego co pamiętam wysłałem Ci kiedyś na maila statut i inne papiery tego stowarzyszenia wiesz więc co mi po bani chodzi

Bandytę już masz, szukaj innych Smile
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baloonstyle napisał:
Minus napisał:

hahahaha - i to jaki, sam się czasami boję z tobą na ryby jeździć
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minus napisał:
baloonstyle napisał:
Minus napisał:

hahahaha - i to jaki, sam się czasami boję z tobą na ryby jeździć

Spokojnie panuję nad emocjami Smile
Powrót do góry
lukasz30
Moczykij

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minus
Ja sie pisze na te stowarzyszenie w razie co i na patrole przeciwko klusownikom tez..Pisze sie na kazda akcje ktora mogla by cos zmienic..
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Skocz do: