Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dramat na Wisle
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
baloonstyle napisał:

Ja bym zabrał głos tylko ten temat już mnie znudził.

Masz rację, lepiej nic nie robić i dalej czytać opisy połowów małych okonków czy sandaczyków

Źle mnie odczytałeś Smile
Juz sie na wypowiadałem w trym temacie, zawsze przy wypowiedziach miałem sporo zwolenników a jak proponowałem działanie to nagle zostawałem sam. Dlatego nie wypowiadam się do momentu konkretnej propozycji działania.
Jak jest jakiś pomysł to ja zawsze się pisze na akcję Smile
Teraz chyba precyzyjniej się wypowiedziałem niż wcześniej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Magik
Moczykij

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie pisze bo w każdym temacie grupa najchętniej piszących spamuje. Prawie że nie ma tematu w którym problem PZW, jedzenia karpi, mięsiarstwa bądź innych rzeczy niezwiązanych z czysto wędkarską stroną. Mnie już od dłuższego czasu odechciało się pisać czegokolwiek o rybach skoro wszędzie WM, balon, arek i inni piszą o tym samym. Rozumiem temat ważny, podniosły, ale to nie powód by w każdy wątek syfić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WM
Wędkarz

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baloonstyle wiem, że chcesz dobrze i bardziej chodziło mi o resztę ludków Wink Spotkamy się, pogadamy i może coś mądrego wymyślimy tym bardziej, że już trochę napalonych na zmiany jest
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
Baloonstyle wiem, że chcesz dobrze i bardziej chodziło mi o resztę ludków Wink Spotkamy się, pogadamy i może coś mądrego wymyślimy tym bardziej, że już trochę napalonych na zmiany jest

Smile
Powrót do góry
okoniarz
Moczykij

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest niedziela i lepiej byłoby nie zakłócać spokoju, ale też coś napiszę.

Z PZW nie wygracie - wybijcie sobie to z głowy. Nawet gdyby zebrało się z 10 osób (patrząc realnie) i poszło do zarządu to zostalibyście albo odprawieni z kwitkiem albo ugłaskani słodkim pierdzeniem (przepraszam za wyrażenie) co w sumie na jedno wychodzi. Związek ma swój statut, którego nikt z nas nie zmieni. Obalić władz się nie da, wpłynąć na sumienie też nie - do tego potrzebne jest sumienie... Związek nie ucierpi jeśli kilkanaście osób nie opłaci składki na przyszły rok.

Jedyną alternatywą w całej tej bezrybnej sytuacji jest założenie stowarzyszenia (np. towarzystwa) i wydzierżawienie jakiejś wody. Zamiast płacić do PZW, można przecież płacić za "swoją" wodę. Oczywiście nie łudźmy się - nie będziemy mieć od razu świetnych wyników, bo szansa, że wydzierżawilibyśmy rybny zbiornik jest bliska 0, ale po kilku latach moglibyśmy już zacząć odczuwać korzyści z takiego rozwiązania.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okoniarz napisał:
Nawet gdyby zebrało się z 10 osób i poszło do zarządu to zostalibyście odprawieni z kwitkiem Związek ma swój statut, którego nikt z nas nie zmieni. Obalić władz się nie da, wpłynąć na sumienie też nie

Dlatego trzeba zacząć od kół, w których rewolucję da się zrobić, a osób chętnych już jest więcej niż 10, a pewnie jeszcze jacyś dojdą

Okoniarz nie trzeba zakładać stowarzyszenia czy towarzystwa by wydzierżawić wodę
Powrót do góry
chavezz
Moczykij

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okoniarz ma racje .Właśnie stowarzyszenie lub coś w tym rodzaju jest alternatywą dla PZW.Trzeba zrobic coś na wzór niemiecki kto tam był i miał do czynienia z wędkarstwem wie o czym mówię.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale chyba nie myślisz o zakładaniu stowarzyszenia i opiece nad tylko jedną wodą?
Jestem otwarty na wszelkie propozycje wiec nakreśl jak to jest u sąsiadów, i jak to Ty widzisz
Powrót do góry
donkocur
Wędkarz

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie najpoważniejszym wyzwaniem moim zdaniem jest zajęcie się Wisłą. Jest to rzeka która pozwala łowić chyba każdą metodą a więc łączy wszystkich wędkarzy.Jak jest na Wiśle każdy kto tam bywa wie.Niekiedy ciężko znależć wolną od siat rybaków główkę.Nie wspomnę już o działaniach Troci. Myślę że gdyby faktycznie kilku z nas się zebrało, można by wymyślić jakiś sposób aby utrudnić tą gospodarkę rabunkową. Osobiście wysłałem wczoraj list do redakcji jednej z wędkarskich gazet.Poprosiłem znanego dziennikarza i miłośnika Wisły o pomoc .Będę chciał doprowadzić do spotkania z nim u nas w Trójmieście.Wszystkich chętnych do pomocy zapraszam do kontaktu donkocur@interia.pl
Powrót do góry
wind
Wędkarz

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie,
postanowiłem wspomóc @donkocura i uruchomiłem swoje kontakty Twisted Evil W związku z tym proszę wszystkich, którzy posiadają jakąś wiedzę na temat nieprawidłowości, na które napotkali i to nie tylko nad Wisłą o kontakt i relacje. Pożądane są też dowody w formie foto.
Mam tylko nadzieję ,że nie skończy sie jak zwykle to bywa na krzykach i wzajemnych obelgach, a ci, dla których ważny jest stan naszych wód podejdą do tego na poważnie i pomogą zgromadzić potrzebny materiał.

pozdrawiam

Forum Wędkarskie
Powrót do góry
chavezz
Moczykij

PostWysłany: Pią Gru 16, 2011 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomnóż liczbę członków pzw w polsce przez składkę jaką płacą podziel to na wszystkie wody w polsce i stan ryb w nich ,a otrzymany winik będzie tym dowodem którego szukasz
Powrót do góry
wind
Wędkarz

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chavezz napisał:
Pomnóż liczbę członków pzw w polsce przez składkę jaką płacą podziel to na wszystkie wody w polsce i stan ryb w nich ,a otrzymany winik będzie tym dowodem którego szukasz

Błysnąłeś jak nowa część zamienna od Zetora. Jak nie masz nic do powiedzenie to się nie udzielaj.

Z drugiej strony widzę, że wszyscy "kochający nasze wody" zamilkli. Ja sobie z gęby szmaty robić nie będę i to był pierwszy i ostatni raz, kiedy miałem zamiar się zaangażować w jakieś forumowe pomysły. "Dramat na Wiśle" to ogromny problem, ale postawa wędkarzy naszego okręgu ... to jest dopiero dramat.
Wszyscy odważni faceci z wielkimi, włochatymi jajami, a jak przychodzi co do czego to tylko smętne kalafiory.

żegnam

Forum Wędkarskie
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wind napisał:

Wszyscy odważni faceci z wielkimi, włochatymi jajami, a jak przychodzi co do czego to tylko smętne kalafiory.

Smutna prawda Confused
Powrót do góry
Magik
Moczykij

PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie przez takie wypowiedzi nikt nie chce się udzielać. Poczytaj forum i zobacz ile nienawiści się sączy z niektórych postów, ile jest kłótni na forum.
Teraz piszesz do gościa że ma się nie udzielać, a potem narzekasz że nikt się nie udziela, logiki brak. Wytłumacz mi jak ludzie mają się tu angażować? Póki co żaden z was nie podał ŻADNYCH konkretów działania. Mamy tu specjalnie pisać że was popieramy, skoro nie wiemy co chcecie KONKRETNIE zrobić? Póki co sam się nie wychylam, bo pomysłu na poprawę stanu rzeczy nie mam, a tak jak piszesz, "z gęby szmaty robić nie będę".

Piszesz żeby pisać do Ciebie gdy ktoś ma jakąś wiedzę na temat nieprawidłowości. Ludzie mają pisać np że znajomy znajomego widział sieci? Albo że sami widzieli? Tu potrzeba konkretów! Zdjęć, filmów itd. Zbierając informacje słowne, będziesz przeciwstawiał słowo wędkarzy przeciw słowu działaczy i jak to rozstrzygniesz na naszą korzyść?
Z mojej strony mogę poradzić by zebrać np. zeskanowane rejestry połowów od użytkowników i to mogłoby dać jakiś obraz naszych wód.

Sam mogę powiedzieć że ten rok był wyjątkowo kiepski dla mnie wędkarsko. Na rybach byłem może z 10 razy i tylko raz miałem wymiarową rybę. Pomijając to że bywałem po 2-3 godziny nad wodą...

Dlatego panowie, proszę was o to byście trochę języki powstrzymali w przypadku obelg i wyzywania się, a więcej pisali o swojej wizji naprawy i nawoływali do dyskusji na konkretne tematy a nie pisaniu o byle czym. Szkoda waszego zachodu i naszego by gadać by gadać.

Osobiście wolę rozważyć wstąpienie do SSR i próbować jakoś konkretnie działać, niż tylko krzyczeć bez konkretów...
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magik napisał:
Właśnie przez takie wypowiedzi nikt nie chce się udzielać. Poczytaj forum i zobacz ile nienawiści się sączy z niektórych postów, ile jest kłótni na forum.
Teraz piszesz do gościa że ma się nie udzielać, a potem narzekasz że nikt się nie udziela, logiki brak. Wytłumacz mi jak ludzie mają się tu angażować? Póki co żaden z was nie podał ŻADNYCH konkretów działania. Mamy tu specjalnie pisać że was popieramy, skoro nie wiemy co chcecie KONKRETNIE zrobić? Póki co sam się nie wychylam, bo pomysłu na poprawę stanu rzeczy nie mam, a tak jak piszesz, "z gęby szmaty robić nie będę".

Piszesz żeby pisać do Ciebie gdy ktoś ma jakąś wiedzę na temat nieprawidłowości. Ludzie mają pisać np że znajomy znajomego widział sieci? Albo że sami widzieli? Tu potrzeba konkretów! Zdjęć, filmów itd. Zbierając informacje słowne, będziesz przeciwstawiał słowo wędkarzy przeciw słowu działaczy i jak to rozstrzygniesz na naszą korzyść?
Z mojej strony mogę poradzić by zebrać np. zeskanowane rejestry połowów od użytkowników i to mogłoby dać jakiś obraz naszych wód.

Sam mogę powiedzieć że ten rok był wyjątkowo kiepski dla mnie wędkarsko. Na rybach byłem może z 10 razy i tylko raz miałem wymiarową rybę. Pomijając to że bywałem po 2-3 godziny nad wodą...

Dlatego panowie, proszę was o to byście trochę języki powstrzymali w przypadku obelg i wyzywania się, a więcej pisali o swojej wizji naprawy i nawoływali do dyskusji na konkretne tematy a nie pisaniu o byle czym. Szkoda waszego zachodu i naszego by gadać by gadać.

Osobiście wolę rozważyć wstąpienie do SSR i próbować jakoś konkretnie działać, niż tylko krzyczeć bez konkretów...

A co tak konkretnego SSR może zrobić?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: