Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Borowiec I, Borowiec II

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska PZW Gdańsk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maryaChi
Moczykij

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 12:42    Temat postu: Borowiec I, Borowiec II Odpowiedz z cytatem

W nowym wykazie składek na 2012 rok:

http://www.pzw.gda.pl/images/dok/2010/skladka2010.pdf

czytamy, w postanowieniach końcowych w punkcie 3), że zabrania się wędkowania ze środków pływających m.in. w zbiornikach Borowiec I i Borowiec II (zbiorniki pożwirowe Tuchom).

O ile Borowiec I to to 10ha jeziorko z parkingiem na skarpie, to nie mam zielonego pojęcia jak dojechać i który to Borowiec II. Z tego co patrze na google maps mamy tam 3 zbiorniki.

Zna ktoś jakieś szczegóły na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slawencjusz21
Wędkarz

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

własnie, właśnie!! też o tym czytałem i się zastanawiam gdzie ten zbiornik? pytałem właśnie raweniusa bo wiem że czesto tam wędkuje i może on coś wie na ten temat?
Powrót do góry
maryaChi
Moczykij

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyglada na to, ze trzeba sie bedzie na zwirownie ze spinningiem przejechac i popytac tubylców. Z drugiej strony, ciekawe co w nowej wodzie mieszka, fajnie by bylo gdyby mial nieco inna charakterystyke.

Zobaczymy.
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lis 30, 2011 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żwirownie jak żwirownie są podobne do siebie. W tych dwóch pozostałych wydobywa się jeszcze piach i też jestem ciekaw o co tu chodzi. Wiem, że jak żwirownia Borowiec (ta z parkingiem) była oddawana PZW to wodę "górnicy" ostro przeczesali sieciami, więc... na pewno w jednym wyrobisku są ładne okonie. Dojechać można od strony jeziora Wysockiego przez las i parkować przy krzyżu (na google maps jest jego zdjęcie:))
p.s. w starym są ładne szczupaki, tylko trzeba się namęczyćSmile fajnie biorą z opadu na perłowe gumy (nie kopyta:))
pzdr
maryaChi
Moczykij

PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wiec mamy juz zarowno w wykazie wod, jak i w zezwoleniu na rok 2012 wpisy Zwirownia Borowiec I oraz Zwirownia Borowiec II.

Wczoraj podkusilo mnie, zeby przejechac sie i obejrzec nowa wode. Sprawdzilem google maps i stwierdzilem ze beda dwie mozliwosci dojazdu:

1) Zjazd bezposrednio z ronda na osiedle domkow w chwaszczynie
2) Starym sposobem przy starej dobrej zwirowni

Zdecydowalem sie na opcje nr 2) i niestety fiasko. Tam gdzie widze na google maps przejazd, stoi niestety szlabanik i jaskrawe znaki informujace o bezwzglednym zakazie wstepu osobom nieupowaznionym.

Mysle sobie - nic zapytam ochrony zwirowni. Podchodze wiec powoli do ogrodzenia i wita mnie niedzwiedziopodobny pies - absolutnie niemily. Zaraz potem wylania sie dwoch panow, ktorych pytam, ktoredy moglbym sie dostac na nowoudostepniona wode wedkarzom...

Odpowiedz jest nieco zaskakująca:

- "Nie, nie, tu nie ma nowej wody, lowic mozna tylko na tamtej starej. Ta nowa jest jeszcze nasza, mamy tu swoje maszyny i jeszcze na niej lowic nie mozna"

Nieco mnie to zmieszalo, bo zarowno w wykazie wod i zezwoleniu na rok biezacy mam wyraznie napisane ze wody sa udostepnione. Nie ma zadnej wzmianki na temat jakichkolwiek problemow ani w wykazach ani w zezwoleniu ani tez w internecie. Pytam wiec grzecznie, jak to? o co chodzi? Odpowiedz wprawila mnie w gesia skorke, bo:

- "To jeszcze nie jest uzgodnione miedzy zwirownia i waszym zwiazkiem. Dzisiaj nawet byl jeden wedkarz to pies (podejrzewam, ze ten ktorego widzialem za siatka) za nim tak poszedl ze myslalem ze go tam zeżre..."

Nieco przerazony podziekowalem za info i oddalilem sie do auta.

Dzis rano postanowilem zadzwonic do PZW i zapytać sie o co kaman, bo zadnych konkretnych informacji o zakazie wedkowania nie ma, malo tego, ja to wszystko rozumiem jako wode udostepniona wedkarzom, a ochrona zwirowni broni tego z psami tak, jakby to bylo ich i nikt pod zadnym pozorem nie mial tam wstepu.

Odpowiedz mnie znow (!!!) zaskoczyla:

"Woda jest jak najbardziej udostepniona do uzytku wedkarskiego, wszystkie umowy miedzy lasami panstwowymi a PZW sa sformalizowane - mozna lowic"

No to wiec tlumacze, ze co z tego, ze moge lowic, skoro ochrona spuszcza na mnie tam takie psy, ze bez strzelby nie podchodz... To ma byc udostepnienie do wedkowania?

" Okazuje sie, ze nie jestem pierwsza osoba ktora w tej sprawie sie skarzy.. Pan przy telefonie zobowiazal sie pojechac i rozwiazac sprawe. Niebawem maja pojawic sie tabliczki a ochrona zwirowni ma sie do tego nie mieszac".

Nam chyba pozostaje jedynie czekac. Wszystkich nieswiadomych chcialbym w tej chwili przestrzec, bo niekoniecznie musi byc tam bezpiecznie. Z mojej strony, nie omieszkam zadzwonic za tydzien do PZW i zapytac o progres w sprawie, ktora jest przynajmniej dziwna i nieco niepokojaca.

Pozdr.
Powrót do góry
marcin3city

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogólnie na tą chwile na borowcu 2 nikt jeszcze nie łowi ponieważ trafia tam zabrudzona żwiro-piachem woda pobierana przy wydobyciu żwiru z 3ciego akwenu wiec marne szanse na taką wodę...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska PZW Gdańsk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: