Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stowarzyszenie na rzecz ochrony ryb
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wind napisał:
Minus, chwała Ci za to, że chcesz zrobić cokolwiek, coś na co wielu z nas nie ma chęci, czasu czy samozaparcia. Działalność takich stowarzyszeń odbija się coraz szerszym echem w środowisku wędkarzy, mam na myśli te organizacje, które dbają o Regę czy Parsętę.
Kiedyś, kiedyś kilku z tutejszych userów wpadło na pomysł "zagospodarowania" któregoś z aktualnie działających kół w strukturach
PZW. Moim zdaniem właśnie tędy droga, zbudować nowe koło lub zebrać jak najwięcej osób chętnych do pracy i podjąć działania od dołu, od kół. Wejść do zarządu koła, stamtąd do ZO i dalej. I działać.
Teraz żyjemy w "globalnej wiosce" i jeżeli cokolwiek uda się zrobić w Gdańsku przez fora i portale internetowe można uruchomić kolegów z całego kraju, wielu jest takich jak Minus czy baloonstyle, którzy chcą działać.
Uważam, że nie ma sensu budować czegoś poza związkiem, bardziej pożyteczna będzie próba zmian w PZW ponieważ odniesie to skutek w odniesieniu do zdecydowanie większej grupy wędkarzy.

WM, zdaje się, że mamy podobny pogląd na ten temat.

ale ja wcale nie twierdzę że to ma być formacja rywalizująca z PZW - to ma na celu wytknięcie wad tego związku i konstruktywnej krytyki aby pewne decyzje zapadały w naszym interesie a ni w interesie rybaka i przez pryzmat nabijania sakiewki PZW. Nasz głos (aktywnych wędkarzy) powinien być słyszany i brany pod uwagę, a na tą chwilę za naszą kasę zarybiają rybami które potem wyławia rybak. Stare dziady (działacze) siedzą na wygodnych stołkach i rozporządzają naszymi pieniędzmi na lewo i prawo a wędkę ostatnio miał jeden z drugim przed stanem wojennym.
Mam nadzieję że uda się znaleźć trochę osób które skupią się na dbaniu o nasze wody i wspólnymi siłami ocalimy to co jeszcze przecisnęło się przez sieci rybackie. Nie chodzi o to aby tracić czas na walkę z PZW, chodzi o to aby dokonywać zmian na lepsze. Widać jak wygląda polityka - wzajemna krytyka PIS i PO bez względu na problem - być przeciw dla zasady, a gdzie argumenty. Wojenki odłóżmy na bok i skupmy się na pracy która da nam satysfakcje i radość.
Wystarczy że stowarzyszenie zorganizuje trochę kasy na zarybianie, zaprosi dzieciaki na zawody czy posprząta od czasu do czasu łowiska, a jeśli złapiemy jakiegoś kłusola to byłoby super. Niby mało a jak wiele. Do tego będziemy się bacznie przyglądać temu co robi PZW i rybak na naszych wodach a w razie czego możemy oficjalnie zaprotestować.
wind
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I właśnie o to chodzi, ale nie zmienisz związku działając z zewnątrz.
Nie wywalisz "leśnych dziadków", "betonów" i buraków, którzy uważają, że jak już są w zarządzie kół czy okręgu mogą mieć w .... wędkarzy. W końcu za 2 czy 3 lata na kolejnym zebraniu "koledzy" znowu ich wybiorą na stołki.

Cytat:
Wystarczy że stowarzyszenie zorganizuje trochę kasy na zarybianie, zaprosi dzieciaki na zawody czy posprząta od czasu do czasu łowiska, a jeśli złapiemy jakiegoś kłusola to byłoby super.

Takie same działania można zrobić w kole, wystarczy aby decyzje w nim podejmowali ludzie Twojego pokroju.
Koło tak jak stowarzyszenie może ubiegać się o opiekę na łowiskiem, organizować SSR itd. A na pewno w tak dużej strukturze będzie łatwiej. Chociażby ze względów finansowych.

Forum Wędkarskie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wind napisał:
I właśnie o to chodzi, ale nie zmienisz związku działając z zewnątrz.
Nie wywalisz "leśnych dziadków", "betonów" i buraków, którzy uważają, że jak już są w zarządzie kół czy okręgu mogą mieć w .... wędkarzy. W końcu za 2 czy 3 lata na kolejnym zebraniu "koledzy" znowu ich wybiorą na stołki.

Cytat:
Wystarczy że stowarzyszenie zorganizuje trochę kasy na zarybianie, zaprosi dzieciaki na zawody czy posprząta od czasu do czasu łowiska, a jeśli złapiemy jakiegoś kłusola to byłoby super.

Takie same działania można zrobić w kole, wystarczy aby decyzje w nim podejmowali ludzie Twojego pokroju.
Koło tak jak stowarzyszenie może ubiegać się o opiekę na łowiskiem, organizować SSR itd. A na pewno w tak dużej strukturze będzie łatwiej. Chociażby ze względów finansowych.

moje koło to niestety lustrzane odbicie tego co się robi w ZO i ZG PZW więc ja się z tym nie utożsamiam i wolę stać z boku, oni potrafią tylko wydawać kasę na puchary i medale a w tym czasie kiedy sobie dogadzają kłusol szaleje
jarry
Site Admin

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minus napisał:

moje koło to niestety lustrzane odbicie tego co się robi w ZO i ZG PZW więc ja się z tym nie utożsamiam i wolę stać z boku,

No ale członkiem PZW jesteś i wspomagasz swoimi pieniędzmi ,, leśnych dziadków"i ,,betonów" ,których nie można ruszyć ze stołków.
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zapomnę jak kiedyś na jakimś zebraniu sprawozdawczym zaczęła się dyskusja i wtedy pan prezes pod ostrzałem pytań o zasadność jego decyzji wypalił do kogoś kto akurat mądrze mówił:

Cicho !!! ja tu kamandir i będzie tak jak ja chcę !!!

delikatnie mówiąc naleciałości z poprzedniego systemu (włącznie z użytym językiem)
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
Minus napisał:

moje koło to niestety lustrzane odbicie tego co się robi w ZO i ZG PZW więc ja się z tym nie utożsamiam i wolę stać z boku,

No ale członkiem PZW jesteś i wspomagasz swoimi pieniędzmi ,, leśnych dziadków"i ,,betonów" ,których nie można ruszyć ze stołków.

jeśli chcę łowić np. na Raduni to nie mam wyjścia - jak nie zapłacę to będę kłusownikiem,
jarry
Site Admin

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minus napisał:

jeśli chcę łowić np. na Raduni to nie mam wyjścia - jak nie zapłacę to będę kłusownikiem,

opłaty dla nie zrzeszonych w PZW też istnieją.
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
Minus napisał:

a do czego kolega zmierza??? bo nie rozumiem
jarry
Site Admin

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi mi o to że, z jednej strony narzekamy na aparat zatwardziały PZW a z drugiej umacniamy go swoimi składkami i nikt nie pamięta ,że przecież ten beton ktoś na zebraniu wybrał i to nie raz czyli zarzady kół sie sprawdzają
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
chodzi mi o to że, z jednej strony narzekamy na aparat zatwardziały PZW a z drugiej umacniamy go swoimi składkami i nikt nie pamięta ,że przecież ten beton ktoś na zebraniu wybrał i to nie raz czyli zarzady kół sie sprawdzają

za każdym razem jak płacę składki mam nadzieję że jakaś złotówka jest wydawana na szczytny cel, monopol na niektóre wody jaki ma PZW w pewnym stopniu wymusza taką a nie inną sytuację

nie twierdzę też że całe PZW jest FE tylko pewne rzeczy mnie irytują
wind
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minus napisał:
jarry napisał:
Minus napisał:

Nie rozumiesz??? To ja ci przetłumaczę:
:Nie podoba sie to fora ze dwora" Twisted Evil I płać podwójnie.

Cytat:
nie zapomnę jak kiedyś na jakimś zebraniu sprawozdawczym zaczęła się dyskusja i wtedy pan prezes pod ostrzałem pytań o zasadność jego decyzji wypalił do kogoś kto akurat mądrze mówił:

Cicho !!! ja tu kamandir i będzie tak jak ja chcę !!!

To jeden z powodów, dla których ludzie nie przychodzą na zebrania. Zostają najtwardsi Wink i wybierają "kolegów" do zarządu.

Forum Wędkarskie
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie to nie jest wątek do sprzeczania się, jeżeli komuś się nie podoba to przecież nie przyjdzie na spotkanie.
Jeden chce coś stworzyć i informuje o tym , ten wątek nie powstał po to aby poróżnić wędkarzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WM
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wind napisał:
Minus napisał:
jarry napisał:
Minus napisał:

Nie rozumiesz??? To ja ci przetłumaczę:
:Nie podoba sie to fora ze dwora" Twisted Evil I płać podwójnie.

Z tym, że składki od niezrzeszonych i tak trafiają na konto ZO PZW Evil or Very Mad tyle tylko, że z pominięciem Koła
jarry napisał:
przecież ten beton ktoś na zebraniu wybrał i to nie raz czyli zarzady kół sie sprawdzają

Sprawdza się tylko w waszym mniemaniu, a wybierani jesteście dalej, bo nikt za wyjątkiem członków zarządu koła i ich kolesi na zebrania nie przychodzi, więc dziwne by było inaczej. Mam nadzieję, że to się zmieni i na zebrania wyborcze zaczniemy chodzić także my zwykli wędkarze, bo nie ma innej możliwości jeśli mają nastąpić zmiany. Niby są sądy koleżeńskie i komisje rewizyjne, ale tam też zasiadają kolesie wybrani przez tych samych ludzi co wybierali zarząd i kółko się zamyka Exclamation
Powrót do góry
chavezz
Moczykij

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie wejdę do takiego stowarzyszenia,tymbardziej gdyby możliwe było wzięcie pod opiekę jakiejś wody.Wtedy okazałoby się o co tak naprawdę chodzi.Po stanie naszych wód widac czym jest pzw.
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 19:17    Temat postu: stworzyszenie :)))))) Odpowiedz z cytatem

trochę żanująca ta dyskusja, przejrzałem te madrości i niestety nie zgodzę się w wielu kwestiach z obywatelem Minusem. wszystko się pięknie pisze, mówi opowiada w ciepłych salach, jak przyjdzie do działań na mrozie, zimnie, po nocach, zaraz wszyscy napewno się zaangażują. znam kilka stowarzyszeń z centralnej Polski, które wzięły tak wodę pod opiekę... wyglądało na poczatku jak tu - pełne zaangażowanie, strony, fora, pierdu pierdu. moim zdaniem strata czasu. ponadto odzywanie się do kolegów mających inne zdanie, nie rozumiejących tego co jest tu napisane, na zasadzie no to Pa... też dobrze mówi o Tobie. ponadto każde stowarzyszenie, spółdzielnia, kto kolwiek musi mieć kogoś kto będize tym rządził, bez tego się nie obejdzie. zamiast robić stowarzyszenie, szukać prawników ksiegowych i policjantów. zró społeczną straż rybacką, wejdź w porozumenie z PZW, postaw namiot nad Radunią i pilnuj od goszyna gdzieś tam... moim zdaniem by naprawiać PZW, potrzebne są inne kroki, a w obecnych czasach jak ktoś mądrze napisał, raczej ludzie nie mają na to czasu... ja bymz z miłą chęcią coś zadziałał ale brakuje mi na to czasu, nie na zasadzie takiej że brakuje mi by raz w tygodniu się spotkać na zebraniu, ale po to by aktywnie w tym uczestniczyć. takie działanie nie zda egzaminu, szkoda czasu i poświęcenia, szczególnie że co do Raduni na tym odcinku, osób zainteresowanych jest ilu ? 10 osób ?? proponuję zastanowić się dobrze by coś stworzyć co będzie miało jakiś głębszy cel i efekt, może bardziej globalny, zdrowy i realny.. pozdrawiam i powodzenia!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Skocz do: