Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stowarzyszenie na rzecz ochrony ryb
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
Minus napisał:
można zacząć od lżejszego kalibru (szkodliwa działalność dla populacji ryb, złe gospodarowanie wodami, bezczynność)
powoli kąsać

Z tym, że o konkretach nie możemy dyskutować na ogólnodostępnym forum

ta
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie na spotkaniu wszystko ustalimy.Ludzie zainteresowaniu zostawią telefony i namiary na siebie.
Ja jestem w stanie ogarnąć jakąś domenę i postawimy jakieś forum oraz stronkę stowarzyszenia.
Wszystko będzie pod kontrolą, najważniejsze żebyśmy zrobili spotkanie, poznali się, zaplanowali coś na początku, pomyśleli jak działać, wymienić się namiarami.Resztę się ogarnie z czasem jak będzie nas kilku to na pewno znajdziemy wyjście z każdej sytuacji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukasz30
Moczykij

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszcie gdzie wrzucac namiar na siebie i co i jak ze spotkaniem..
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze stowarzyszeniem to chyba tak szybko nie wyjdzie, ale w między czasie można by założyć forum, na które logować by się mogli tylko ludzie z polecenia z tym, że ja tego nie zrobię, bo nigdy tego nie robiłem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko ruszy na początku roku, bedzie forum, stronka www, papierologia, pracuję nad tym od jakiegoś roku (przez ostatnie kilka miesięcy mniej ale mam plan)

muszę się jeszcze rozmówić z moim koleżką który jest współinicjatorem tego przedsięwzięcia, wyjechał jednak no Norwegii (wraca w grudniu)

mam znajomka który zrobi www i uruchomi forum (za browara)

POTRZEBNY PRAWNIK I KSIĘGOWY !!! szukajcie kogos kto doradzi w kwestii prawnej no i poprowadzi księgowość bo to konieczne przy stowarzyszeniu które będzie miało funkcję pożytku publicznego, można zacząć od tzw stowarzyszenia zwykłego ale ono ma ograniczenia (nie można przyjąć ani grosza z zewnątrz tylko kasa ze składek - a to trochę mało

właśnie w tym jest zagwozdka, myślę że zaczniemy od zwykłego ale po jakimś czasie trzeba będzie rozszerzyć to na pożytek publiczny bo inaczej nie ma sensu - chyba że tylko dla satysfakcji i zabawy

żebyśmy mogli występować formalnie (np jako oskarżyciel kłusoli lub trucicieli wód) powinniśmy mieć osobowość prawną czyli stowarzyszenie lub fundacja a do tego jest potrzebna pełna księgowość itp

ale jakoś damy radę, chciałbym jednak żeby to wszystko miało ręce i nogi i żeby potem jakis życzliwy nie cieszył się z naszego niepowodzenia

Ostatnio zmieniony przez Minus dnia Sob Lis 19, 2011 14:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minus czy nie za bardzo galopujesz?A może najpierw lepiej się poznać, a dopiero później zakładać stowarzyszenie tym bardziej, że ono nigdy nie zastąpi PZW, a chyba o jego wyleczenie tu chodzi? Nie trzeba na gwałt zakładać stowarzyszenia by walczyć ze związkiem
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
Minus czy nie za bardzo galopujesz?A może najpierw lepiej się poznać, a dopiero później zakładać stowarzyszenie tym bardziej, że ono nigdy nie zastąpi PZW, a chyba o jego wyleczenie tu chodzi? Nie trzeba na gwałt zakładać stowarzyszenia by walczyć ze związkiem

po pierwsze nie o to chodzi by za wszelką cenę walczyć z PZW po drugie jest już w moim środowisku wielu ludzi z którymi rozmawiałem na ten temat już wiele miesięcy temu, po trzecie z pewnością się poznamy jeśli tylko będziesz tego chciał, to nie powstało w mojej głowie wczoraj tylko dawno temu i naprawdę przygotowuję się do tego poważnie. Chyba naszym wspólnym celem jest to samo - liczę się z tym że wielu będzie kłaść kłody pomimo tego że pozornie chcemy tego samego. A na koniec na gwałt nie zakładam stowarzyszenia tylko chciałbym to wszystko omówić z osobami które pragną tego samego i wspólnie z nimi realizować swoje marzenia a potem mieć satysfakcję że cos zrobiłem i nie siedziałem bezczynnie.

chciałbym żeby to co razem utworzymy było czymś innym niż PZW i nie polegało na wręczaniu orderów jak było kiedyś na zebraniu sprawozdawczym mojego koła gdzie zanim cokolwiek się zaczęło to prezesi i inni działacze sami sobie wręczali sobie odznaczenia za byle co. załamałem się wtedy i postanowiłem z moim kolegą wędkarzem że stworzymy stowarzyszenie które zrzeszy prawdziwych wędkarzy którym nie jest obojętne co się dzieje w naszych wodach i nie będzie prezesowania i kolesiostwa. wspólnie możemy osiągnąć jakiś cel ale do tego są potrzebne chęci i zaangażowanie. Zostałem wywołany do tablicy to mówię co mam w głowie i zrobię to bez względu na to co przeczytam na tym czy innym forum, trzeba powiedzieć B kiedy powiedziało się A, a ja powidziałem...

podałem swojego maila gdyby ktoś miał jakiś ciekawy pomysł, ja mam coś w głowie i chętnie podzielę się tym z innymi bo bez współpracy nie będzie nic.

sam nie zrobię nic ale jestem przekonany że poznam ludzi z którymi cos zrobimy

wcale się nie zagalopowałem
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minus napisał:

po pierwsze nie o to chodzi by za wszelką cenę walczyć z PZW

A mi właśnie o to chodzi, a dokładniej o próbę naprawy Związku zaczynając od Kół, bo od góry się nie da. Moim zdaniem Stowarzyszenie nic tu nie pomoże, a wręcz zniechęci potencjalnych sprzymierzeńców kolejnymi składkami itp. Fakt, że w grupie łatwiej będzie o pozyskanie wody w opiekę, ale chyba nie o to chcesz walczyć, a jeśli tak to powiedz otwarcie, bo w takim razie ja wysiadam i już nie przeszkadzam
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
Minus napisał:

po pierwsze nie o to chodzi by za wszelką cenę walczyć z PZW

A mi właśnie o to chodzi, a dokładniej o próbę naprawy Związku zaczynając od Kół, bo od góry się nie da. Moim zdaniem Stowarzyszenie nic tu nie pomoże, a wręcz zniechęci potencjalnych sprzymierzeńców kolejnymi składkami itp. Fakt, że w grupie łatwiej będzie o pozyskanie wody w opiekę, ale chyba nie o to chcesz walczyć?

to twoje zdanie, ja myślę inaczej
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz dokładnie o co ci chodzi, bo już nie rozumiem.Stowarzyszenie tylko po to by przykładnie zaopiekować się jakąś wodą?
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
Napisz dokładnie o co ci chodzi, bo już nie rozumiem.Stowarzyszenie tylko po to by przykładnie zaopiekować się jakąś wodą?

właśnie po to ma być to stowarzyszenie, aby opiekować się jakąś wodą
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minus napisał:
WM napisał:
Minus napisał:
no to co zaczynamy od petycji w sprawie odwołania zarządu okręgu Gdańskiego

Żeby to zrobić musisz mieć przeciwko nim dowody i to takie, którymi zajmie się Prokuratura, a nie jakaś tam komisja rewizyjna czy sąd koleżeński związku złożony z kolesi prezesków. Myślę, że oprócz bombardowania ZO Gdańsk petycjami warto zabrać się za Koła, przez które można dostać się na zebrania okręgu nie mówiąc już o zaprowadzeniu porządku na wodami, którymi dane Koło się opiekuje

w tym temacie zgadzam się że bez twardych dowodów niewiele się zdziała ale można zacząć od lżejszego kalibru (szkodliwa działalność dla populacji ryb, złe gospodarowanie wodami, bezczynność)

powoli kąsać

Minus napisał:

napisałem kiedyś do WŚ o sieciach na Martwej Wiśle i opublikowali mój list (numer z tego roku - coś w okolicach kwietnia - maja) potem korespondowałem z redaktorem i umówiliśmy się na kontakt w przypadku jakiejś afery - oni są gotowi

ja mam tylko znajomka w PAP ie ale on się zajmuje polityką

To po co ta cała gadka skoro cały czas chodziło Tobie tylko o opiekę nad wodą? Ja wysiadam Rolling Eyes

PS.
Stowarzyszenie do tego nie jest potrzebne

Ostatnio zmieniony przez WM dnia Pią Lis 18, 2011 23:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to pa
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:

Myślę o stowarzyszeniu przyjaciół Raduni (chciałbym się skupić na jej dolnym odcinku od jeziora Goszyn do ujścia do Motławy) od tego chciałbym zacząć, potem można rozszerzać działalność na inne rzeki np. Motława itp.

Mieszkam nad Radunią i tej rzece chciałbym poświęcić swój czas, wiadomo że Radunia i Motława to wspólne cele i problemy (np rybak z Troci)
poniżej fragment statutu

propagowanie idei ochrony środowiska naturalnego rzeki Raduni
walka z kłusownictwem
ochrona naturalnych tarlisk ryb
walka z trucicielami wód i poprawa stanu czystości wody
zarybianie dolnego odcinka Raduni
wspieranie działań w kierunku zachowania i przywracania ginących i zagrożonych gatunków fauny i flory
organizowanie i popieranie czynnego wypoczynku nad wodą
propagowanie wędkarstwa wśród młodzieży
wind
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minus, chwała Ci za to, że chcesz zrobić cokolwiek, coś na co wielu z nas nie ma chęci, czasu czy samozaparcia. Działalność takich stowarzyszeń odbija się coraz szerszym echem w środowisku wędkarzy, mam na myśli te organizacje, które dbają o Regę czy Parsętę.
Kiedyś, kiedyś kilku z tutejszych userów wpadło na pomysł "zagospodarowania" któregoś z aktualnie działających kół w strukturach
PZW. Moim zdaniem właśnie tędy droga, zbudować nowe koło lub zebrać jak najwięcej osób chętnych do pracy i podjąć działania od dołu, od kół. Wejść do zarządu koła, stamtąd do ZO i dalej. I działać.
Teraz żyjemy w "globalnej wiosce" i jeżeli cokolwiek uda się zrobić w Gdańsku przez fora i portale internetowe można uruchomić kolegów z całego kraju, wielu jest takich jak Minus czy baloonstyle, którzy chcą działać.
Uważam, że nie ma sensu budować czegoś poza związkiem, bardziej pożyteczna będzie próba zmian w PZW ponieważ odniesie to skutek w odniesieniu do zdecydowanie większej grupy wędkarzy.

WM, zdaje się, że mamy podobny pogląd na ten temat.

Forum Wędkarskie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Skocz do: