Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Okoń, czy potrzebny jest wyższy wymiar i okres ochronny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Okoń, czy potrzebny jest wyższy wymiar i okres ochronny?
Tak 18 cm i okres ochronny od 1 marca do 30 kwietnia
60%
 60%  [ 20 ]
Tylko wymiar 18 cm
21%
 21%  [ 7 ]
Tylko okres ochronny od 1 marca do 30 kwietnia
3%
 3%  [ 1 ]
Nie, to zły pomysł
15%
 15%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 33

Autor Wiadomość
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 14, 2011 6:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magik napisał:
baloonstyle napisał:

Z okresem ochronnym to może i ok, tylko co w tym okresie łapać?
Ja kupuje pozwolenia żeby jeździć na rybki od stycznia do grudnia.Może lepiej wprowadzić pozwolenia kwartalne.Ktoś kto nie ma dostępu do górskich rzek to co ma łapać jak okresy najpopularniejszych wód z najpopularniejszymi drapieżnikami to :
- boleń - 1 styczeń do 30 kwiecień
- sandacz - 1 styczeń do 31 maj
- szczupak - 1 styczeń do 30 kwietnia
i jak dojdzie jeszcze okoń to po spinningista ma kupować pozwolenie na pierwszy kwartał roku?
Tak można łapać pstrąga, troć ale to wiąże się u większości z dodatkowym pozwoleniem górskim, oraz inwestycja w kolejny sprzęt.
Czyli po raz kolejny wędkarze jako najbardziej etyczna grupa ludzi eksploatująca wody dostaje najbardziej po plecach.
To po to płacimy składki żebyśmy wiecznie byli ograniczani, bo wydaje mi się że po to żeby całe chamstwo ryboli i czubków odławiających rybki wszystkim tylko nie wędkami wyganiać z wód.
No ale nie po raz kolejny może wejść przepis który jest w brew logice.

Chciałbym zauważyć że masz dwie drogi do wyboru:
1) zastosować się do nowych przepisów i nie lowić tych ryb, przez co nie jeździć na ryby,
2) dalej jeździć na ryby w celu poszukiwania innych ryb.

Tu rzucam hasło nad etyką wędkarza łowiącego ryby (w tym wypadku okonie) w trakcie tarła, bez różnicy czy jest okres ochronny czy tez nie. I moim zdaniem łowienie tarlaków w celach sportowych (czyli powrót tej ryby do wody) jest również złą drogą. Powinniśmy mimo to zapewnić rybą choć trochę spokoju na wytarcie się.

Jaki spokój Ty chcesz zapewnić rybkom podczas tarła?
Kłusole i rybole dobrze wiedzą gdzie są tarliska rybek i zawsze tam siaty stoją a w okolicy zawsze kreci się kilku podejrzanych gości z misja natargania rybek do domu.
Nie ma kontroli, jest dramat i żadne limity nic nie zmienia.
Podam przykład troszkę z innej kategorii, mianowicie śledź.
Każdy wie kiedy jest, każdy wie gdzie jest największe nagromadzenie pseudo wędkarzy za ta rybką. Kontroli brak.80% ludzi co poławia śledzia nie ma pozwoleń ani karty wędkarskiej, nie przestrzegają limitów nic wolna amerykanka.
Strażnicy też o tym wiedza ( wiem bo mam tam wtykę ) ale maja w to położone bo wole pojechać na Kolbudy i pochodzić sobie po lesie.
Teraz do tematu okonia i śledzia i nawet belony.
Limit się zmniejszył na branie tych rybę a i tak większość ma to głęboko i bierze jak zawsze.
Etykę większość z łapiących ma głęboko i każdy z Nas widzi to przy każdym kontakcie z woda.Jak nie będzie więcej strażników konsekwentnie tępiących wszystkich którzy nie przestrzegają prawa to nic się nie zmieni.Taka jest cała Polska jak kogoś się nie ukaże to nie zrozumie.
Widać to wszędzie w szkołach, na ulicy w rządzie i to samo jest nad wodą.
Mało sam miałem akcje z Panem strażnikiem społecznym z Nowego Dworu Gdańskiego który przyjechał na Martwą Wisłę z kolegą na małe kłusownictwo.Jak miałem pretensje co gość robi i opowiada to odpowiedział mi prosto " Daj spokój ja jestem strażnikiem i ze mną nie wygrasz". Tak że Etykę to można zostawić w domu, skoro Pan Prawo ma te prawo głęboko a jak widzi kogoś kto lekko je naciąga to od razu interweniuje.
Etykę widać na każdej główce, na każdym dostępnym odcinku wody, wszędzie śmieci, gdzie nie gdzie wręcz masa śmieci.To jest właśnie nasza etyka.
Czy ktoś o tym myśli? Hmm nie , ważna jest tylko podwyższenie składek i finał.
Na niektórych portalach widać jak na wodach nie należących do PZW można postawić jakieś śmietniki w najbardziej uczęszczanych miejscach. można ,można, tylko trzeba chcieć i zainteresować się tym co się dzieje nad wodą a nie tylko zerkać na konto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 14, 2011 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baloonstyle napisał:
Jak miałem pretensje co gość robi i opowiada to odpowiedział mi prosto " Daj spokój ja jestem strażnikiem i ze mną nie wygrasz"

No i jasno widać, że problemem jest cały system PZW skoro wie, że nic mu nie grozi. Gościu przyłapany na czymś takim zaraz powinien być wje.... ze straży, ale tam nikogo takiego przypadki nie obchodza i dlatego już tak zupełnie na spokojnie Very Happy apeluję do wszystkich wędkarzy, zacznijmy chodzić na zebrania, wytykać błędy, postulować o jawność ich działalności, by nasza ekscelencja prezes koła czy zarządu tłumaczył się z decyzji, a nie robił co chciał! Może gdy poczują nasz oddech nastąpią zmiany z tym, że musi nas być wiecej, bo pojedyńczych krzykaczy oleją z góry na dół tak jak to czynią na tym, ponoć oficjalnym forum PZW o.Gdańsk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 14, 2011 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze w tym wszystkim jest to że większości wędkarzom to nie przeszkadza albo się dostosowują.Bo gdyby przeszkadzało to na pewno było by inaczej, a tak pojedynczych wędkarzy z pomysłem i propozycjami bierze się za jakiś odmieńców.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 14, 2011 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obyś nie miał racji, choć po ostatnim sms od kolegi z forum Razz też tak pomyślałem
Powrót do góry
Magik
Moczykij

PostWysłany: Pią Paź 14, 2011 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jaki spokój Ty chcesz zapewnić rybkom podczas tarła?
Kłusole i rybole dobrze wiedzą gdzie są tarliska rybek i zawsze tam siaty stoją a w okolicy zawsze kreci się kilku podejrzanych gości z misja natargania rybek do domu.

Jak można przeczytać mój poprzedni post się odnosił do zachowania wędkarzy. Nie oceniałem w nim działań władz okręgu oraz PSR. Chcąc opisać wszystkie problemu PZW trzeba by napisać wielostronicowe dzieło literackie, lecz ja chciałem się skupić na etyce NASZEJ, WĘDKARSKIEJ, a nie odnosić się do wszystkich dookoła.
Z wyżej wymienionych powodów uważam że twoja odpowiedź, która w zamyśle miała odnosić się do mojej wypowiedzi, totalnie nie rozwija problemu podanego przez moją osobę. Pisząc o wędkarzach liczyłem na odpowiedź dotyczącą wędkarzy a nie władz, braku kontroli i kłusoli.
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 14, 2011 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie po to jest ten wątek żebym się miał przepychać wirtualnie z Tobą. Zacznij czytacz wszystko co napisałem a nie tylko cytujesz zdanie odnosisz się do niego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: