Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rzeka Wierzyca

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska PZW Gdańsk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magik
Moczykij

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 5:46    Temat postu: Rzeka Wierzyca Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś kiedyś próbował wędkować na odcinku PZW miedzy jeziorami Wierzysko a Zagnanie? Jeżeli tak to z jakimi efektami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowiłem i owszem. Są ciekawe miejsca, widać rybki. Ja czasem zatrzymuje się nad rzeczką wracając z Drzędna. Głównie łowię okonie. Z reguły trafiają się maluchy, ale czasem uwiesi się i taki 20+. Największy jakiego złowiłem miał 26cm. Od spotkanych miejscowych słyszałem, że trafiają się jazie i to całkiem spore, duże okonie czasem pstrąg, kolega łowił ładne leszcze, ale wiosną kiedy szły na tarło z Wierzyska. Ja widziałem również jelce i płotki no i ukleje. Wierzyca na tym odcinku jest wąska i raczej płytka, choć zdarzają się i większe dołki. Łowienie zależy od stanu wody, a bywa różnie. Myślę, że na spławik można fajnie połowić, ale trzeba się nachodzić i szukać ryb. Tutaj nęcenie i czekanie nic nie pomoże. W tym roku byłem tylko raz, ale dostałem pstrąga 32cm, małego jazia, kilka okoni i szczupaczka długości dłoni Laughing Wydeptany brzeg świadczy, że jest sporo wędkarzy. W Stawiskach jest trochę szersza, głębsza i wolniej płynie, ale też jest trochę syfu nad wodą. Pzdr.
Magik
Moczykij

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za odpowiedz:) Byłem tam ale tylko na spacerach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska PZW Gdańsk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: