Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Śmieci
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 12:36    Temat postu: Śmieci Odpowiedz z cytatem

Witam.
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na poruszenie takiego problemu. Mianowicie, każdy z Nas wędkarzy styka się z tym na łowiskach PZW i nie jest to brak poważnych ryb tylko wszechobecne śmieci.
Wiadomo ze każdy powinien zabierać śmieci ze sobą itd, ale sami dobrze wiemy jak to w praktyce wygląda.
Czy nie można by postawić takich dużych pojemników na śmieci na wyjazdach z najbardziej popularnych łowisk?
Podam przykład...
Kiezmark wał, jest to miejsce gdzie co dziennie po za weekendem jest bardzo dużo wędkarzy, jest to miejsce wjazdowe do większości ciekawych miejsc w okolicach mostu , co za problem tam ulokować taki jeden wielki kontener na śmieci.
kolejnym miejsce bardzo strategicznym jest Martwa Wisła i tzw. Kapliczka.Większość wędkarzy jeździ na kanały i Martwa w tamte okolicę bądź przejeżdża tam tędy, można by tam też ulokować taki kontener.
Płacimy tyle za składki a w sumie to nie widać za bardzo co się z tą kasą dzieje bo patrząc na stan ryb w wodzie na pewno ta kasa nie idzie na zarybianie, więc może PZW powinno pomyśleć nad czymś takim.
Myślę że sami wędkarzy byli by zadowoleni bo na pewno poprawiło by to czystość na łowiskach.
co o tym sadzicie? I czy jest w ogóle szansa ze by coś takiego ruszyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy realne jest postawienie takiego kontenera, bo jak już jest stawiany taki kontener na regularny wywóz śmieci to ludzie mieszkający w najbliższej okolicy płacą za wywóz. Napisz jakieś pismo do PZW i zbierz podpisy(szczerze mówiąc to nie wiem jak takie sprawy się załatwia - ile podpisów, itd) to może coś zdziałasz. Wątpię żeby coś z tego wyszło, ale jak masz zaparcie i czas to życzę powodzenia.
kuba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysl przedni, ale jak to zwykle bywa do realizacji zapewne dluzsza droga niz by sie ktokolwiek spodziewal. Niemniej jednak jesli masz czas to warto go zainwestowac w to przedsiewziecie
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł bardzo dobry ale:
1. Tubylcy zadbają aby taki kontener był ciągle pełen, a nadmiar śmieci będzie leżał obok (firmy wywożące nie zbierają śmieci leżących obok pojemników)
2. Jeśli szanowna brać nie jest w stanie zabrać pustych opakowań po robakach i zanętach i pustych puszek po piwie z miejsca gdzie siedzi, zapakować w torbę i wrzucić do bagażnika i wywalić do kontenera pod domem to i tak nie uczyni tego nawet jak kosz na śmieci będzie stał na wale za plecami!!
To jest zwykłe lenistwo i brak kultury, bo zawlec nad wodę 5 kg zanęty i 10 browarów było lekko, ale zabrać 10 pustych puszek i 2 worki po zanęcie to jest wyczyn na miarę rekordu świata!!
Aby zmieniła się mentalność musi "odejść" jedno pokolenie, dla tego Mojżesz prowadził Żydów przez pustynie przez 40 lat. Drogę tą można było pokonać w 2 tygodnie!!
Dopiero nasze dzieci - jeśli damy im dobry przykład - mają szanse na czyste stanowiska nad wodą w której jest dużo ryb.
Pozdrawiam
Miki

PostWysłany: Czw Sie 18, 2011 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszym sposobem na czyste otoczenie jest wychowanie ludzi...Tak, nawet tych dużych, nazywanych fachowo dorosłymi. Muszą sobie uzmysłowić, że nie jest wysiłkiem pokroju Pudziana wziąć siatkę z domu, i zapakować śmieci do niej opuszczając łowisko. Nawet głupia puszka po piwie czy pudełko po robalach może robić za popielniczkę, więc problem "kiepów" walających się dookoła też można zażegnać. Jak tego dokonać? Upominać, zwracać uwagę, zawracać gitarę, truć d**ę (niepotrzebne skreślić) tak długo, aż dla samego świętego spokoju wiara zacznie to robić. Jak w wojsku, można się stawiać ale porządek musi być, bo 100 pompeczek na kościach to nie bajeczka..
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sie 18, 2011 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co ludzie młodsi odemnie już ten problem zauważyli i zwracali na niego uwagę. Efekt widać taki że śmieci jest coraz więcej. dlatego zamiast próbować prostować dorosłych ludzi , co nie jest łatwe, można by poszukać inne rozwiązanie zamiast wiecznie liczyć na kogoś innego.
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posprzątaliśmy kawałek świata
Powrót do góry
areajdm
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamień? Brawo panowie - akurat to jezioro może być wzorem dla pozostałych.

ps. pozdrowienia dla dwóch panów strażników ze zdjęć, którzy mnie kontrolowali jakiś czas temu
Powrót do góry
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko że w żaden sposób nie opisaliście tych zdjęć.
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj znajdziecie relację z tego dnia
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Wto Paź 18, 2011 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazior napisał:
Pomysł bardzo dobry ale:
1. Tubylcy zadbają aby taki kontener był ciągle pełen, a nadmiar śmieci będzie leżał obok (firmy wywożące nie zbierają śmieci leżących obok pojemników)
2. Jeśli szanowna brać nie jest w stanie zabrać pustych opakowań po robakach i zanętach i pustych puszek po piwie z miejsca gdzie siedzi, zapakować w torbę i wrzucić do bagażnika i wywalić do kontenera pod domem to i tak nie uczyni tego nawet jak kosz na śmieci będzie stał na wale za plecami!!
To jest zwykłe lenistwo i brak kultury, bo zawlec nad wodę 5 kg zanęty i 10 browarów było lekko, ale zabrać 10 pustych puszek i 2 worki po zanęcie to jest wyczyn na miarę rekordu świata!!
Aby zmieniła się mentalność musi "odejść" jedno pokolenie, dla tego Mojżesz prowadził Żydów przez pustynie przez 40 lat. Drogę tą można było pokonać w 2 tygodnie!!
Dopiero nasze dzieci - jeśli damy im dobry przykład - mają szanse na czyste stanowiska nad wodą w której jest dużo ryb.
Pozdrawiam

Dlatego poświęcam prawie co sobotę czas dla młodych...może któreś z Waszych młodych skorzysta z naszej oferty?...
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Wto Paź 18, 2011 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wujas007 napisał:

Dlatego poświęcam prawie co sobotę czas dla młodych...

I chwała, bo w młodych przyszłość tylko czy Ty przypadkiem nie chcesz ich na złą stronę mocy przeprowadzić?Żartuję... i nawet namawiam mojego małego na szkółkę z tym , że jak do tej pory bezskutecznie.Może uda się na wiosnę jak nad wodę wyruszycie no chyba, że wcześniej za działalność opozycyjną Laughing zostanę usunięty z listy członków
Powrót do góry
joker
Wędkarz

PostWysłany: Sro Paź 19, 2011 7:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko że na takich wyjazdowych szkółkach w tym roku Pan Sławek uczył młodych jak zabijać rybę kołowrotkiem. Wiem to z relacji jednego z młodszych członków mojej rodziny, nie takiej informacji spodziewałem się od niego po powrocie.
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Sro Paź 19, 2011 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joker napisał:
Szkoda tylko że na takich wyjazdowych szkółkach w tym roku Pan Sławek uczył młodych jak zabijać rybę kołowrotkiem. Wiem to z relacji jednego z młodszych członków mojej rodziny, nie takiej informacji spodziewałem się od niego po powrocie.

Co to za Pan Sławek i co to za szkółka? Shocked
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Sro Paź 19, 2011 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:

Może uda się na wiosnę jak nad wodę wyruszycie no chyba, że wcześniej za działalność opozycyjną Laughing zostanę usunięty z listy członków

Włos Ci z głowy nie spadnie Smile Jesteś pod moją ochroną Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: