Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tuchomek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cappo85
Moczykij

PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bylem w piątek na rowerku rekraacyjnie i rozmawiałem z dwoma panami którzy twierdzili ze po południu panowie z kontenerów na których jest tabliczka pzw ściągali sieci z wody, podobno nie jest to pierwszy raz, panowie zadzwonili na policje, rozmowę skierowano do żukowa i tam pan telefonicznie powiedział ze ci panowie od sieci maja zgodę. tylko ja się pytam czyja zgodę??? może tak powiedział żeby ich zbyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oyci3C
Moczykij

PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhhh sam mam zdjęcie z Tuchomka koło pomostu przy Oleńce jak po południu złapałem min. leszcza 3,5kg Sad
I to wcale tak dawno nie było (2006-2007).
Dodatkowo węgorze, płocie, okonie.
Byłem tam w zeszłym roku i na pewno nie wrócę bo ten zbiornik to strata czasu i nerwów.
Powrót do góry
pes335

PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z Piątku na Sobote byliśmy z kolegą na nocce od 22 gdzieś tak do 3-4. Łowiliśmy z gruntu na białe niebieskie i różowe robaki Wink
Brań żadnych nawet najmniejszych. po 3 tak sie rozpadało ze stwierdziliśmy że nie ma to sensu i zawijka do domu.
Powrót do góry
pes335

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś od 6 do 13.Efekt to 5 średnich płoci na spławol i z gruntu było pare brań ale przyciąłem tylko jedno był to leszczyk największy jaki złapałem w tej wodzie .

Ostatnio zmieniony przez pes335 dnia Pią Sie 16, 2013 7:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sly89
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ile ten leszcz miał długości? I gdzie łowiłeś?
Powrót do góry
pes335

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sly89 napisał:
a ile ten leszcz miał długości? I gdzie łowiłeś?

Nie mierzyłem go. A łowiłem obok takiego mini pomostu ( teraz go ładnie odnowili bo wcześniej strach bylo na nim stanąć ) . Jak byś stał na tym dużym pomoście przy Oleńce? o ile się nie mylę. To patrzysz przed siebie i troszke w lewo Wink
Powrót do góry
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba jakaś nowa odmiana leszcza "moro", trochę szacunku dla rybek, tym bardziej jeżeli mamy je wypuszczać !
SwiezyWedkarz
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie mam pytanie. czy na terenie olenki mozna lowic ? czy to teren prywatny ?
Powrót do góry
Oyci3C
Moczykij

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jonasz7 napisał:
To chyba jakaś nowa odmiana leszcza "moro", trochę szacunku dla rybek, tym bardziej jeżeli mamy je wypuszczać !

Nie napinaj się tak koleżko.
Powrót do góry
joker
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oyci3C napisał:
Nie napinaj się tak koleżko.

To Ty nie powinieneś tak pisać bo kolega jonasz ma racje. Niech ludzie uczą sie dobrych nawyków. Administracja powinna dbać o to, żeby posty z takimi zdjęciami były usuwane, ponieważ nie jest to dobry przykład dla innych.
Oyci3C
Moczykij

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówisz? Wszystko zależy od podłoża.
Akurat nie widzę różnicy jeśli ktoś wywali rybę na pomost, piach czy akurat jak tam wśród podmokniętego runa i liści.
Nie przesadzajcie.
Jeśli uważacie, że każdą rybę każdy będzie wywalał na matę karpiową to kogoś tutaj grzeje.
Ryba jest dość spora i ciężko jednocześnie wypchnąć hak nie kładąc jej na podłożu.
No chyba, że wg Waszego mniemania lepiej żeby się telepała w podbieraku tracąc łuski i hacząc się płetwami o oka.
Powrót do góry
joker
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oyci3C napisał:
[..]Akurat nie widzę różnicy jeśli ktoś wywali rybę na pomost, piach czy akurat jak tam wśród podmokniętego runa i liści.
A ja widzę i sądzę, że nie jestem odosobniony.

Oyci3C napisał:
Nie przesadzajcie.
Nie przesadzam, jeżeli ktoś zamierza wypuścić ryby, to niech obchodzi się z nimi możliwie "łagodnie".

Oyci3C napisał:
Jeśli uważacie, że każdą rybę każdy będzie wywalał na matę karpiową to kogoś tutaj grzeje.
Ty uważasz, że grzeje; ja uważam, że jest do świetny pomysł. Jeżeli ktoś nie ma miejsca na matę, proponuję gumowany materiał, to chociaż śluz na rybie zostanie.

Oyci3C napisał:
Ryba jest dość spora i ciężko jednocześnie wypchnąć hak nie kładąc jej na podłożu.
No chyba, że wg Waszego mniemania lepiej żeby się telepała w podbieraku tracąc łuski i hacząc się płetwami o oka.
Wystarczy zakupić podbierak z małymi oczkami wykonanymi z "miłego" w dotyku materiału, odhaczyć ją w wodzie, a nic się takiego nie stanie - ryba zniesie to z pewnością lepiej niż "wywalona na na pomost, piach czy runo i liście".

Kopać się z Tobą nie zamierzam bo szkoda czasu. Sam sobie wystawiasz laurkę. Proponuje Ci odwiedziny w dobrym sklepie wędkarskim, a zobaczysz, że jest tam do kupienia sporo z artykułów fish care.
Oyci3C
Moczykij

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety do liżących się i dających buzi rybkom nie należę, obchodzę się z rybą, którą zamierzam wypuścić na tyle delikatnie ile to możliwe.
Nie mniej jednak nie zgadzam się z nagonką żeby od razu usuwać czyjeś zdjęcia bo postąpił tak czy inaczej.
To tak samo jak ktoś tutaj dymił, że jakiś koleżka zrobił fotkę w brodziku bo akurat rybę zabrał do domu - to już zakrawa o chorobę.
Masz swój świat, ja mam swój i nie udowadniaj nikomu na siłę swoich racji.
Powrót do góry
joker
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polaczkowość...

Nic na siłę, ale niech młodzi uczą się lepszych nawyków. A Ty jak już chcesz wyrażać takie opinie jw. to proponuję mruknąć pod nosem, a nie pisać w eter.
Oyci3C
Moczykij

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka polaczkowość. Chyba za mało po świecie jeździłeś a tym bardziej wędkowałeś. To co Ty uskuteczniasz to takie polaczkowanie z pieprzeniem pod wiatr.
Nigdzie nie napisałem żeby się nad rybą znęcać ale nie widzę też niczego tragicznego w fotce, którą tutaj wrzucono.
Sam wyznaję zasadę no-kill bo w 95% złowione ryby wypuszczam - zabieram tylko specyficzne gatunki w specyficznych wymiarach i to bardzo rzadko.
Od 2 czy 3 lat pierwszy raz ostatnio wziąłem ze sobą 4 piękne wymiarowe liny, oczywiście zaraz ktoś napluje na mnie, że mięsarz.
Żeby chociaż połowa wędkarzy tak obchodziła się z rybami jak ja nie używając sprzętu "dla karpiarzy" to będzie dobrze, naprawdę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 16 z 19

Skocz do: