Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tuchomek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2013 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joker napisał:
ziomek napisał:
[...] fajne jezioro.
raczej śmierdzący ściek Very Happy
jeszcze niedawno (no jakieś 20 lat temu Laughing czy Crying or Very sad ) z tej wody można było wyciągnąć w jedną nockę pół wora węgorza Razz , że o innych lecholach nie wspomnę
a dzisiaj ... ehh Evil or Very Mad

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maly1126
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś było można wiele ryb i to o konkretnych wymiarach złowić .

Obecnie wędkarze dzielą się na moralnych , którzy biorą rybke w normalnych ilościach aa druga warstwa to mięśiarze + kłusole . Jeszcze przewage mają tamci drudzy i jak ludzie nie zaczną traktować wędkarstwa jako sport aaa nie jako "zapchaj swój brzuch" to za jakś czas będziemy łowić małe rybeńki.

Odbiegłem troszkę od tematu ale można mówić można pisać i tak tacy ludzie nie chcą się zmienić .

Wora nie złowimy ale jak złowimy jednego węgorza tooo łłłłłaaałłł ( wymiarowego )
Powrót do góry
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taaa
wszystko przez tych wędkarzy
co nie maly?
właśnie takiej reakcji się obawiałem Mad

nie chodziło mi o to, że zabierało się z łowiska "pół wora" czy tam ile..., ale o to, że o wynikach z tamtych lat można tylko pomarzyć
i uwierz mi maly, nie jest to wina tylko wędkarzy, ani nawet tych osobników, których ty wymieniłeś
tak, tak
główną przyczyną jest rabunkowa gospodarka zasobów wodnych przez zarządzających tym "intersem", ekologia (która po wejściu do unii trochę idzie ku lepszemu), niemal całkowity brak kontroli nad tymi "zarządzającymi" etc, etc
a może dopiero później: "kłusole"i "mięsiarze"

Odbiegłem troszkę od tematu ale można mówić można pisać i tak tacy ludzie nie chcą się zmienić .

Razz

Powrót do góry
Sly89
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 02, 2013 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem 1.V od 18.30 do21.30. Troche małej płoci i 2 leszczyki po ok 27 cm. Mam nadzieje że jak będzie troche cieplejsza woda to rybki zaczną lepiej brać Smile
Powrót do góry
danielos

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem w sobotę od 5:00 do 10:00 po wschodniej stronie jeziora.
Pogoda świetna, dużo słońca, lekki wiaterek, brania rybek również bez zarzutu.

Łowiłem na 2 gruntówki, brania płoci praktycznie cały czas (trafił się też 1 krąp i 1 okonek). Wszystkie rybki wzięły na bezkonkurencyjnego tego dnia czerwonego robaka, największe płocie +25 cm.
Powrót do góry
pes335

PostWysłany: Nie Cze 09, 2013 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem z kolegą na noc z piątku na sobotę on bawił się spławikówką ja także ale mialem też gruntówke. w nocy praktycznie cisza nie licząc paru skubnięć to samo z gruntu.Sytuacja diametralnie zmieniła się w raz z wschodzącym słońcem gdzieś od godziny 3 podeszła chyba ławica małych płoci (dłoniaków) i siedziały tam aż do godziny 12 do naszego zwinięcia. Ogólny wynik to 21 płoci ale brały naprawde przedziwnie. Co rzut do wody to automatycznie branie (nie zdążyłem nawet naprężyć żyłki) i tak z 30-45 min potem już sie troche uspokoiły i dały chociaż zwinąć żyłke i odłożyć wędke Smile . Szkoda tylko że te większe okazy były chyba gdzieś indziej niż my Wink
Powrót do góry
ziko1985
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w Sobote od 19 do 24 jez. Tuchomskie: 4 płocie, 1 leszcz, i coś większego się odchaczyło, Deszcz i koniec łowienia a miała być cała noc.
cappo85
Moczykij

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem w niedziele na noc, łowienie zacząłem kolo 20 oczywiście grunt białe kuku czerwone różne kombinacje, do 4 rano żadnego konkretnego brania, dopiero po 4 zaczęły brać leszczyki wielkości dłoni brania były do 7 potem juz coraz słabiej, przed 10 pakuje majdan i do domu
Powrót do góry
SwiezyWedkarz
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cappo85 napisał:
byłem w niedziele na noc, łowienie zacząłem kolo 20 oczywiście grunt białe kuku czerwone różne kombinacje, do 4 rano żadnego konkretnego brania, dopiero po 4 zaczęły brać leszczyki wielkości dłoni brania były do 7 potem juz coraz słabiej, przed 10 pakuje majdan i do domu

tez bylem z soboty na niedziele

6 leszczy takich kolo 25cm i tyle

masa plotek kolo 10-14 cm
Powrót do góry
cappo85
Moczykij

PostWysłany: Nie Lip 07, 2013 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem znowu na nocce od wczoraj popołudnia do dzisiaj, podobnie z efektami jak ostatnio kilka leszczyków wielkości dłoni i jeden taki koło kilograma i to tyle, brania od 4 rano tak do 9, w nocy tylko delikatne skubnięcia, łowiłem gruntówkami
Powrót do góry
pes335

PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzis zaliczam Tuchom od 11 do 16 wynik to 12 płoci z czego 4 takie naprawde pożądne Smile
Powrót do góry
herflikss

PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam taką małą prośbe, czy posiada ktos moze mapę batymetryczną jeziora w Tuchomku? Zastanawiem sie nad ukształtowaniem dna tego jeziora, ciekawi mnie w którym miejscu jest najgłebiej a w którym najpłycej. Jak by ktos posiadal tego typu info bede wdzięczny:-)
Powrót do góry
SuperGrover
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponoć w weekend był odłów kontrolowany na Tuchomku. Ktoś może to potwierdzić?
Powrót do góry
herflikss

PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha ha odłów kontrolowany dobre, dobre. Przecież tam to nie ma juz co kontrolowac, no chyba że te karłowate leszczyki i miniaturowe płotki;-)
Powrót do góry
SuperGrover
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

herflikss napisał:
Przecież tam to nie ma juz co kontrolowac, no chyba że te karłowate leszczyki i miniaturowe płotki;-)

W sumie racja. Pamiętam jak 5 lat temu za Oleńką łapałem leszcze ponad 2 kg i to nie były to pojedyncze sztuki. Teraz byłem tam 3 tygodnie temu i studnia. Dodatkowo syf i bród (jakaś tłuczka z remontów wysypywana na drogę itp.) taki, że ja tam w każdym razie w najbliższym czasie się nie wybiorę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 15 z 19

Skocz do: