Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sklep dla wędkarzy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kogut1982
Wędkarz

PostWysłany: Sob Cze 25, 2011 18:14    Temat postu: Sklep dla wędkarzy Odpowiedz z cytatem

Tak jak w temacie.W Pruszczu Gdańskim niemal przy samej Raduni jest idea powstania sklepu z artykułami wędkarskimi.Każdy z wędkarzy ma dobre i złe doświadczenia ze sklepami w naszej branży.Aby wyeliminować od początku złe nawyki potencjalnej konkurencji poproszono mnie o sprawdzenie gustów i guścików braci wędkarskiej.Dlatego zakładając ten temat liczę na Koleżanek i Kolegów po kiju wszelkie uwagi i propozycje co do działalności takiego obiektu.Za wszelkie pomysły i sugestie z góry dziękuje.
...... z wędkarskim pozdrowieniem......
........ ....Damian z Gdyni.......
robak99
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Sie 19, 2011 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sugestie?

-miła obsługa

-fachowe doradztwo, sprzedawca musi znać się na rzeczy, musi więcej wiedzieć niż kupujący.

- klienci lubią dostawać rabaty - warto pomyśleć nad tym

- rewelacyjne zaopatrzenie sklepu

- dobry pomysł to miejsce na zdjęcia z największymi rybami klientów

takie parę rzeczy które przyszło mi do głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Pią Sie 19, 2011 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie sklepy to przeżytek.Od ponad 10 miesięcy dosłownie wszystko kupuje przez internet a do sklepu idę tylko po robaki.
Podam przykład.
sklep wedkarski.com na ul. kartuskiej, wchodzę na stonkę otwieram katalog np. firmy daiwa, podoba mi się kijek , pisze na ich stronie na gg z goście z obsługi on mi podaje cenę i ile mam na to czekać ( bądź jest od reki). Zamawiam. dostaje sms ze towar już jest i nie płace za przesyłkę tylko odbieram to na kartuskiej u nich w siedzibie. Ceny są tam duzo mniejsze niż w normalnych sklepach,zawsze dostaje na starcie 5% zniszki i jakies gadżety, kiedy idę po odbiór zawsze wita mnie uśmiech i miła obsługa.
Takie rozwiązania są rzadkością w normalnych sklepach, tam są katalogi prawie wszystkich firm i wszystko jest dostępne, czasem czeka się tydzień ale dostaje to co chce a nie wieczne braki w sklepach stacjonarnych, zawsze czegoś brakuje.
Duża część moich znajomy robi już tak jak Ja, czyli do sklepu chodzą tylko po robaki i stopery.
Powrót do góry
robak99
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Sie 19, 2011 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baloonstyle napisał:
Jak dla mnie sklepy to przeżytek.Od ponad 10 miesięcy dosłownie wszystko kupuje przez internet a do sklepu idę tylko po robaki.
Podam przykład.
sklep wedkarski.com na ul. kartuskiej, wchodzę na stonkę otwieram katalog np. firmy daiwa, podoba mi się kijek , pisze na ich stronie na gg z goście z obsługi on mi podaje cenę i ile mam na to czekać ( bądź jest od reki). Zamawiam.

kolego bez obrazy, ale chyba wędkujesz dopiero 10 miesięcy.... Który wędkarz kupuje kijek po tym co przeczyta o nim w necie? Każdy szanujący się wędkarz nie kupuje kota w worku. Ja np. przed każdym zakupem wędki muszę ją dokładnie sprawdzić - zawsze jest tak, ze opis producenta mija się z rzeczywistą oceną kijka bądź kołowrotka. a jak podejdziesz do sklepu, rozwiniesz wędkę bądź zakręcisz kołowrotkiem to od razu wiesz czy szukasz właśnie tego.

ale każdy robi jak chce....

Co prawda w necie też zdarza mi się kupno tego czy owego, jak już kupuję to jest to towar który już miałem, np stopery Smile
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robak99 napisał:
baloonstyle napisał:
Podam przykład.
sklep wedkarski.com na ul. kartuskiej, wchodzę na stonkę otwieram katalog np. firmy daiwa, podoba mi się kijek , pisze na ich stronie na gg z goście z obsługi on mi podaje cenę i ile mam na to czekać ( bądź jest od reki). Zamawiam.

kolego bez obrazy, ale chyba wędkujesz dopiero 10 miesięcy.... Który wędkarz kupuje kijek po tym co przeczyta o nim w necie? Każdy szanujący się wędkarz nie kupuje kota w worku. Ja np. przed każdym zakupem wędki muszę ją dokładnie sprawdzić - zawsze jest tak, ze opis producenta mija się z rzeczywistą oceną kijka bądź kołowrotka. a jak podejdziesz do sklepu, rozwiniesz wędkę bądź zakręcisz kołowrotkiem to od razu wiesz czy szukasz właśnie tego.

ale każdy robi jak chce....

Co prawda w necie też zdarza mi się kupno tego czy owego, jak już kupuję to jest to towar który już miałem, np stopery Smile

Chyba z obraząSmile Zapraszam na mój blog to zobaczysz swoje 10 miesięcy. Kijki kupuję na zasadzie takiej że jak kumpel ma np. heavy feeder daiwa i raz na niego połapałem to następnego dnia zamawiam.
dwa.
Kupuje głównie sprzęt daiwy, browning i mikado i jeszcze nie zdarzyło się żebym dostał coś innego niż te firmy mają opisane w katalogach.Spora część moich kumpli tak robi więc daj spokój z prawie każdym szanującym się wędkarzem. Każdy kupuje jak lubi, Ja i cześć znajomych robimy to tak bo wychodzi to dużo taniej.Na niektórych kijkach które kupowałem różnica między sklepem a internetem dawała nawet 170 zł.
Życzę miłego przepłacania Smile
Jeden z mich znajomy ma ten sam syndrom co Ty, czyli musi dotknąć bo nie wierzy w nec i opisy.Chodzi do sklepu szuka kijka co go interesuje dotyka sprawdza ale kupuje przez net bo po prostu jest taniej.
Sklepy internetowe mają to do siebie że jest dużo większy wybór.
W którym sklepie w trójmieście znajdziesz wybór woblerów jak w internecie w fishing-mart, gdzie w trójmieście kupisz pilkery getki bardzo łowne i sprawdzone. Niestety nigdzie a już o różnicach cenowych nie wspomnę.
Tyle w tym temacie.Więcej już w tym wątku nie piszę bo trochę zeszliśmy z głównego tematu.
Powrót do góry
Wędkarz87
Gość

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy też zaznaczyć że przy zakupach przez internet kupującemu przysługuje prawo zwrotu towaru,oczywiście w takim stanie w jakim go otrzymali - to tak w wypadku gdyby jakiś kijek komuś nie podpasował Wink
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wędkarz87 napisał:
Należy też zaznaczyć że przy zakupach przez internet kupującemu przysługuje prawo zwrotu towaru,oczywiście w takim stanie w jakim go otrzymali - to tak w wypadku gdyby jakiś kijek komuś nie podpasował Wink

Bardzo słuszna uwaga, tak się skupiłem na tym wyjaśnianiu , ze o tym zapomniałem Smile
Powrót do góry
Wędkarz87
Gość

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do sklepu stacjonarnego,to grunt to obeznany w temacie sprzedający,nie ma nic gorszego jak tłumaczyć sprzedającemu co się chce kupić bo on nie wie o co prosisz.

Wiem że ciężko takie rzeczy osiągnąć,tym bardziej na początku ale sklep powinien mieć bardzo szeroką ofertę,jeden kupi kołowrotek za 50zł a drugi za 1-2 tys zł. Osobiście w żadnym sklepie w trójmieście nie widziałem Stelli,a byłem w kilku.

Rabaty to też bardzo miły akcent,każdy rabat - choć niewielki przyciągnie kupujących z powrotem do sklepu.
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupuję w necie od 6 lat i ani razu się nie zawiodłem, poza kijkiem Robinsona za 100zł - spining węglowy Laughing - pękł przy pierwszym rzucie przynętą, ale gwarancja uznana. Co do macania i późniejszego kupowania w necie, gdzie w 3city pomacasz wędki np. Dragona HM80:) czy Team Dragona (jak już to są ale jakieś pojedyncze egzemplarze) , albo kołowrotki Daiwy z półki wyższej niż Exceler, a i o to trudno. W sklepach stacjonarnych jest co najwyżej sprzęt z tzw średniej półki, a w większości to chrust. Chcą kupić coś porządnego zawsze kupujesz w ciemno (bo na ogół nie ma tego w sklepie i jest na zamówienie), ale jest wiele opinii w necie i z doświadczenia własnego można tym się posiłkować.
Wędkarz87
Gość

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rawenius - jeśli chodzi o ofertę Dragona to jest taki sklep w 3city który ma spory wybór.
U mojego znajomego w Gdyni który jest przedstawicielem Dragona na trójmiasto jest parę HM'ów kilka Guide Select'ów i Team Dragon'ów Wink

Sklep jak na nasze okolice jest dobrze wyposażony,niestety trochę daleko bo w Gdyni głównej koło dworca PKP ale to i tak lepiej niż w Gdańsku bo tu szczytem są kołowrotki Shimano Catana...
Powrót do góry
robak99
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego dążyłem.... rozwinęła się dyskusja i teraz sami widzicie jak to działa! Sklep stacjonarny dla sporej części wędkarzy jest tylko po to aby sobie pooglądać, podotykać.
Idziesz do sklepu, rozwiniesz wędkę, pokręcisz korbką, pomacasz i do domku przed komp - zamówić i czekać na paczkę - bo fajnie jest otworzyć kartonik czy co ?
I jak w sklepach stacjonarnych ma być dobry sprzęt? Może być ale tylko na wystawkę Smile

kogut1982 chyba w znacznym stopniu teraz wie czego się spodziewać w sklepie stacjonarnym Smile

Rozwiązanie jest jedno - Sklep stacjonarny i internetowy. Z autopsji znam przypadki... np. klient "X" idzie do sklepu "Y" ogląda sprzęt, nie kupuje i idzie do domu, tego samego dnia przychodzi internetowe zamówienie od klienta "X" oczywiście do sklepu "Y" na to co oglądał.
Powrót do góry
mike79
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli w sklepach ceny są podobne do tych z internetu to nie będziesz czekał na przesyłke, tylko kupisz w stacjonarnym z prawem do wymiany lub gwarancyjnej naprawy na miejscu a nie naciągniety na koszty wysyłki na drugi koniec polski. Jeżeli sklepy narzucają marże z kosmosu to nie dziw że ludzie kupuja to samo na internecie płacąc czasami kilkadziesiąt procent mniej - chyba , że masz kasy jak diabeł gnoju ale wtedy tez nie musisz przepłacac. Osobiście kupuje i tu i tu, to tylko zalezy od warunków, przede wszystkim cen!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, ja na zakup w internecie zdecydowałem się ze względu na ceny, ale wszystko trzeba sobie kalkulować. Jeżeli opakowanie przynęt sztucznych w sklepie stacjonarnym kosztuje 26zł a te same w necie 18zł to już jest spora różnica, ale trzeba doliczyć przesyłkę i już ta kalkulacja bierze w łeb. Ja robię jednorazowo spore zakupy 1 lub 2 razy w sezonie i patrząc z punktu ekonomicznego jest to dla mnie korzystne. Najczęściej robię zakupy w fishing-mart.com.pl i jestem zadowolony. Jest to chyba największy sklep w necie i do tego mają przejrzystą stonkę. Rozbudowane formy płatności, ale to już standard i szybki czas realizacji. Wiem, że jest dużo różnych opinii na temat tego sklepu, ale ja mogę z prawie czystym sumieniem go polecić. Prawie, ponieważ ostatnio jak zrobiłem zakupy nie były dostępne pewne produkty o czym zostałem oczywiście powiadomiony, jednak wybrałem inny produkt i go nie otrzymałem jak również nie otrzymałem innego produktu w ilości jaki zamawiałem i ciągle czekam na zwrot kasy. Co do zakupów na mieście to czasem i owszem robię w REX'ie Very Happy
Wędkarz87
Gość

PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O REX'a mi nie chodziło absolutnie,nie cierpię tego sklepu raz obsługa jaka jest każdy wie kto tam był a dwa podejście właściciela,kiedy tam byłem raz i zapytałem się czemu nie ma "czegoś tam" odpowiedział że ta rzecz nie spodobała mu się na targach i dlatego jej nie sprzedaje. Nie pamiętam teraz o co pytałem ale sorry sklep prowadzi się dla klientów a nie dla siebie hah Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: