Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sezon na redzie - troć 31.12.2006 ? wielki problem ze spinin

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robertsalar

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 15:14    Temat postu: sezon na redzie - troć 31.12.2006 ? wielki problem ze spinin Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie . chce poruszyć temat otwarcia sezonu trociowego na redzie w dniu 31.12jak wiadomo okres ochronny troci skraca sie w tym roku o 1 dzień to jest 31.12 a czy ktoś pomyślał o tym że w tym dniu nadal obowiązuje zakaz spiningowania !!! kończy sie wyłącznie okres o chronny na rybe {troć} tak jak na inne ryby w ciągu roku kończą i zaczynają sie okresy ochronne ale nadal obowiązuje zakaz spiningowania na rzece redzie. czy w Wejherowie i w Zarządzie okręgu wogule ktoś wziął to pod uwagę ?a może zarząd okręgu skrócił zakaz spiningowania też o jeden dzień specjalną uchwałą zmieniająca RAPR i my wędkarze nic o tym nie wiemy. proszę sie nad tym zastanowić bo znowu może pojawić sie straż i ładować mandaty .pozdrowienia . czekam na odpowiedz na forum
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ZO robi zawody to raczej nie obowiązuje.

... "12. ZO PZW w Gdańsku wraz z Kołem PZW Nr 80 Wejherowo Miasto
serdecznie zapraszają w dniu 31 grudnia 2006 r. na otwarte zawody towarzyskie :
"Reda 2007"
Zapisy przyjmowane będą w godzinach od 6.30 do 9.00 na parkingu leśnym przy Szpitalu Wejherowskim, ul. Jagalskiego 10.

Formuła zawodów :
- zawody mają charakter towarzyski
- po zapisaniu się zawodnik może iść łowić metodą spinningową lub muchową (dowolnie),
- powrót do wagi do godz.15.00 gdzie zostaną wyłonieni zwycięzcy w następujących kategoriach:
najdłuższa ryba
najcięższa ryba
najwcześniej złowiony komplet

Do punktacji zaliczane będą trocie wędrowne i łososie. Wymiary i limity zgodne z RAPR.

- Uwaga! Wędkowanie podczas zawodów na podstawie składki za rok 2006.
".... itd.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robertsalar

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 20:42    Temat postu: troć 31.12 Odpowiedz z cytatem

raczej to za mało p.Adamie zarzą może sobie organizować zawody a co w takim razie z wędkarzami którzy nie będą brali udziału w zawodach .uważam że jesli już ma tak być to powinna być podjęta uchwała o skróceniu zakazu spiningowania w innym wypadku spiningowanie zgodnie z regulaminem jest zabronione a zarząd nie jest "panem na włościach "żeby mógł sobie robić co sie chce
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idziesz się zapisać i reszte masz w d... - Legalnie i bezstresowo.
Grzegorz(Gdynia)
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 7:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafna uwaga Robercie. Ciekaw jestem czy podobnie jak w zeszłym roku pan "Komendant" będzie łapał nad Redą frajerów , którzy spinningują albo też tych którzy nie mają wypełnionych rejestrów połowu. Nad Redą jestem codziennie i przynajmniej 2-3 noce w tygodniu niestety nie miałem "przyjemności" spotkać się z naszą etatową strażą z okręgu. Jeszcze do niedawna pan prezes i w-ce prezes okręgu na zebraniach Komisji Zagospodarowania Wód forsowali konieczność rezygnacji z Redy ponieważ rzeka przynosi straty, a teraz wygrywają przetarg na górny odcinek... Na tablice informujące o zakazie połowu przy śluzie czekaliśmy 2-mce ( wcześniej we własnym zakresie wykonaliśmy prowizoryczne tablice) w końcu musieliśmy zamontować je sami. O kraty na zrzutach z hodowli władze z okręgu "zabiegały" 5 lat. My poszliśmy porozmawiać z właścicielem hodowli i krata następnego dnia była zamontowana . Czy panowie z Zarządu Okręgu zamierzają się znowu chwalić?... - tym co inni zrobili za nich? A może powiedzą na koniec , że " Reda to "nasza" perełka" ? ( Grzegorz Świąder - Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Redy )
Powrót do góry
Witek
Moczykij

PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszelkie ograniczenia i zakazy na wszystkich rzekach "górskich" w Polsce można znaleźć w wydawanym co cztery lata "Informatorze wód krainy pstrąga i lipienia". RAPR nie ma tu nic do rzeczy... to gwoli wyjasnienia, bo mało ludzi wie gdzie tego szukać.
Intencją zakazu spinningowania jest ochrona ryb w czasie tarła. Skoro okres ochronny ulega skróceniu to według mnie logicznym jest, że zakaz spinnigowania także.
W poprzednich latach zdarzały się już takie sytuacje i nikt jakoś specjalnych uchwał nie wydawał.
Pewnie jednak gdyby taka informacja znalazła sie na stronie okręgu nic złego by się nie stało.
Zresztą za to mandat nie grozi, co najwyżej wniosek dą sądu koleżeńskiego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
robertsalar

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 14:48    Temat postu: spinnig Odpowiedz z cytatem

dzięki Witek za sprostowanie .Uważam jednak że w najbliższym czasie powinno takierozpożądzenie sie na stronie ZO pojawić bo sprawa jest pilna .Logicznie rozumując masz racje ale przepis jest bardzo niedokładny tak samo jak brak sprecyzowanego określenia dnia wolnego od pracy.Jeśli masz troche wpływu na ZO to proszę postaraj sie to załatwić bo bardzo wielu moich kolegów ma duże wątpliwości czy można iść na ryby czy nie
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z dnirm wolnym jest jasne - ustawowo wolne - niedziele i święta (skracają okres ochronny), soboty - dodatkowo wolne (nie skracają).
asw11
Moczykij

PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
To ciekawy link: http://www.pzw.slupsk.pl/aktualnosci.php?id=37 - dla rozluźnienia atmosfery dyskusji.
Witek,
Masz informator krainy... w wersji elektronicznej. Mogę prosić o przesłanie, publikację?
Według mnie skrócenie okresu ochronnego nie skutkuje na zmianę innych ograniczeń - tj. nie powoduje zdjęcie zakazu spiningowania. Jedynym wyjściem będzie zapisanie się na zawody o 0630 i potem do 1500 można już bez sensacji i stresu spróbować szczęcia.
Jak z rybami w Redzie? Schodzą już, wchodzą nowe. Jak obserwacje - wielkość sztuk, porównanie z zeszłymi latami. Zimy coś nie widać, nic ryb w rzece (jak to miało miejsce w zeszłym roku) chyba nie zatrzyma i po tarle mogą spokojnie wrócić.
Ja niestety nie mogę sam pochodzić wzdłuż Redy - ale w moich obserwacji info: szczupak na Narwi gryzie bardzo dobrze - na razie sztuki do 60 - 70 cm i mniejsze na płytkiej wodzie. Sandacz jeszcze nie bardzo (może ja nie bardzo wiem jak?).
Pozdrawiam,
Powrót do góry
Arek Gd.
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co zaobserowałem na dole widać sporo spływających keltów są chude i na 100% wytarte, jezeli pogoda sie nie zmieni to podejrzewam ze wiekszosc ryb spłynie do morza. Wczoraj po poludniu na odcinku pomiedzy kablem a mostem rakowskim kłusole walili pradem musieli wpasc doslownie na chwile i zrobili duze spustoszenie na tym odcinku , w rzece pływalo duzo martych ryb z połamanymi kregosłupami.
Powrót do góry
asw11
Moczykij

PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informację.
Nie wygląda to najlepiej, chyba rzeczywiście będzie słabo. Szkoda, że tak wygląda sprawa kłusownictwa. Gdyby nie było zakazu spiningowania, a wyłącznie okres ochronny - mielibyśmy rozrywkę, ryby by wracały do wody a kłusole nie mieliby pustej rzeki do swobodnego działania.
Co z utrzymywaną z naszych niemałych podatków policję i straża rybacką? Widać ich nad wodą?
Są jeszcze jakieś ryby wchodzące na tarło na przepławce w Ciechocinie? Jakiej wielkości ryby schodzą do morza?
Pozdrawiam,
Powrót do góry
JarekZ

PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arek Gd. napisał:
Wczoraj po poludniu na odcinku pomiedzy kablem a mostem rakowskim kłusole walili pradem musieli wpasc doslownie na chwile i zrobili duze spustoszenie na tym odcinku , w rzece pływalo duzo martych ryb z połamanymi kregosłupami.

Arku, jak dużo ryb widziałeś? Czy zgłosiłeś ten fakt policji? Zapewniam Ciebie, że samo pisanie o tym na forum niczego nie zmieni.
Pozdrawiam,
Grzegorz(Gdynia)
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym poruszyć dwie kwestie:
1. Wysokie temperatury wody i duże zagęszczenie ryb w rzece są przyczyną szybkiego rozprzestrzeniania się grzybicy. Codziennie nad Redą znajduje się kilkanaście ryb zdechłych lub w bardzo zaawansowanym stadium choroby. I tu pojawia się pytanie do panów ichtiologów - Czy istnieją jakieś antybiotyki lub też odkażalniki , które mogłyby skutecznie zahamować ten proces? I czy wlanie ich bezpośrednia do rzeki nie byłoby zbyt kosztowne i przyniosło znaczące efekty. Wiadomo , że w akwarystyce takie odkażalniki występują , a ilości potrzebne do leczenia są naprawdę śladowe.Podobnie jest z usypiaczami podawanymi rybom w czasie badań - wystarczy minimalna ilość dolana do wody.
2. Faktem jest , że słona morska woda potrafi " postawić na nogi " niejednego poobcieranego kelta , ale jak one mają dotrzeć do morza kiedy 90% ryb wpływa do hodowli , ponieważ brak jest kraty na wpływie.
Przy takiej opieszałości władz okręgu nie będziemy mieli czego szukać na rozpoczęciu trociowego sezonu . I zamiast ściskać w ręku kij wygięty pod ciężarem troci , będziemy mogli uścisnąć rękę i pogratulować panu prezesowi.
Powrót do góry
Witek
Moczykij

PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informator w wersji elektronicznej gdzieś tam mam, jak znajdę to podeślę.
Co do ryb to myśle, że za dwa tygodnie napisze jakies podsumowanie na naszej stronie, zdjęc też się trochę zebrało.
Ryby na pewno są wieksze niż rok temu, tarło powoli dobiega końca, choć codziennie dopływają nowe ryby. Na przepławce także trochę troci jeszcze widać.
Co tak się użalacie nad spływaniem ryb ? Weszły, wytarły się i to jest najważniejsze. Te, które spłyną być może wrócą za rok.
W zeszłym roku tez narzekano na pogodę, a ryby były. W styczniu i później też będą jestem spokojny o to.
Rozrywka kosztem ryb w okresie ochronnym ? Chyba powtórny egzamin z RAPR by się przydał, o etyce nie wspomnę.
Kłusownicy zresztą działają raczej nocą. Nie wyolbrzymiajcie też jednego przypadku kłusownictwa, który być może miał teraz miejsce. Takie rzeczy na wielu rzekach trociowych to ciągle codzienność, u nas naprawde jest już inny świat...
Co do grzybicy to chyba nic z tym się nie da zrobić. Myślę też, że te dane co do kilkunastu ryb dziennie znajdowanych sa przesadzone... u nas u góry nie spotkałem się z tym.
Dla porównania na tarliskach na Wieprzy 100 % ryb co roku jest zarażonych pleśniawką i nie można sobie z tym poradzić, a nawet ustalić przyczyny.
Tak, można pogratulować panu Wiceprezesowi Karolczykowi szybkiej decyzji - pieniążki sa przyznane, materiały kupione, być może już jutro dzięki Piotrowi "Czarny Seat" Smile krata na wpływie do hodowli zostanie wykonana i zamontowana !

Chciałbym natomiast poruszyć jeszcze inną ważną kwestię dot. Redy. Bóg ją obdarzył takim nieszczęsciem jakim są sieje. Jest jej w tej chwili sporo. Przyciąga potecjalnych kłusowników, kto wie czy te zdechłe trocie to nie czasem tylko odpad przy rzezi na siejach.
Spotyka sie różne głosy - akurat wśród moich znajomych z Koła Wejherowo panuje dość jednomyślna opinia, że powinny byc odławiane i przerzucane do okolicznych jezior/ jeziora (?) wzorem lat ubiegłych.
Tam gdzie były wpuszczane łowiło sie je w sezonie zimowym i jest to fakt, przyjęły się, mimo że to przecież inny gatunek.
Druga korzyść to taka, że przerzedzenie sieji na dole utrudniło by nieco zadanie kłusownikom.
No wiem, niektórzy za agregatem nie przepadają ale jeśli dobrze dobrać termin i miejsce, to trocie zdarzaja się sporadycznie.
Ciekaw jestem rzeczowych opinii na ten temat.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: