Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

j.Miłoszewskie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska inne niż PZW Gdańsk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 13:25    Temat postu: j.Miłoszewskie Odpowiedz z cytatem

Łowił tam ktoś kiedyś?Jak tam z rybą?
http://mapy.google.pl/maps?q=54.446219,18.04038&num=1&sll=54.4575,18.066111&sspn=0.051906,0.128059&ie=UTF8&ll=54.445889,18.055687&spn=0.075661,0.154324&z=13
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slawencjusz21
Wędkarz

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja łowiłem na tym jezioru obok w Lewinku. nad tamto nie doszedłem a właściwie gościu mieszkający nad tym jeziorkiem powiedział, że nie wolno tam łowic. dojazd raczej tragiczny. jeśli chcesz to właśnie od strony tego Miłoszewskiego ale na Lewinku piękneeee miejsce na liny,sporo leszcza. kiedyś na Lewinku ogromneee szczupaki ale to już niestety historia. pozdr
Powrót do góry
pablogda
Moczykij

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam to jezioro bardzo dobrze - powiem Ci jedno - szkoda nafty.
Kiedyś za starego dzierżawcy łowiłem tam wszystko (karpie, leszcze, węgorze i drapieżniki). Był tam nawet pstrąg.
Po zmianie dzierżawcy (chyba 3 lata temu) - nowy podniósł cenę za wędkowanie i wyczyścił wodę z ryby. Dziś nawet miejscowi nie wierzą że pływały w tym jeziorze duże ryby.
A szkoda bo woda była super !! Niejedną nocke spędziłem na Miłoszewskim.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyścił tylko siatami czy agregatem też pracował?Może karp jeszcze się ostał Rolling Eyes
Powrót do góry
pablogda
Moczykij

PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo to "dewastację" zaczął jeszcze stary dzierżawca.
Na początku wszystko było fajnie - gość jeziorko zarybiał a odławiał praktycznie tylko sielawę i od czasu do czasu węgorza. Nie traktował tego jeziora jako źródła swojego podstawowego dochodu (chyba był muzykiem i grał po weselach i innych festynach). Do czasu, aż popadł w kłopoty finansowo - sercowe. Przed rozwodem wynajął jakąś spółkę rybacką z Kaszub do odłowu ryby z jeziora. umówił się z nimi, że rybą dzielą się po połowie. Nie wiem w jaki sposób spółka ta ów odłów wykonała, ale wyobrażam sobie jaka to była rzeź skoro mieli obiecane połowę ryby.
Potem zmienił się dzierżawca. Jak byłem tam ostatni raz (2 lata temu) jezioro było zastawione sieciami 24h , a panowie z rana wypływali łodzią, wyciągali co się złapało a sieci z powrotem do wody. Od tamtego czasu przestałem jeździć.
Zresztą jak byłem ostatnim razem to widać było, ze jest nie tak. Pomosty zdewastowane, miejscówki na brzegu zarośnięte.
Może coś przez 2 lata się zmieniło - ale wątpię.
Aha - jak jeszcze jeździłem to ryba zaczynała współpracę dopiero od drugiej połowy czerwca i to jak było ciepło. Najlepsze efekty miałem od lipca do października (jak był ciepły). http://wypoczynek.turystyka.pl/mazury.html
WM jeżeli skusisz się na wędkowanie to daj znać jak efekty, bo nie ukrywam, że było to swojego czasu moje ulubione łowisko.
Powodzenia.

Ostatnio zmieniony przez pablogda dnia Pią Mar 01, 2019 14:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dam znać, ale prawdę mówiąc to zbytnio nie zachęciłeś do wyjazdu Rolling Eyes
Pozdrówko
Powrót do góry
pablogda
Moczykij

PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM - znalazłem w sieci coś takiego (tylko nie wiem co to znaczy):
http://www.rzgw.gda.pl/cms/site.files/file/obwody/Konkursy_2011/9.PDF?PHPSESSID=be9ea22a2053dfdaf6d8c27d1cc872c7

Prawdopodobnie wybiorę się w tym tygodniu na rekonesans (na razie bez wędek). Chcę na własne oczy zobaczyć "co w trawie piszczy". Może uda mi się pogadać z jakimś "tubylcem" Very Happy
Po powrocie skontaktuję się z Tobą.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pablogda napisał:
tylko nie wiem co to znaczy

to znaczy,że będzie nowy właściciel Very Happy
Powrót do góry
pablogda
Moczykij

PostWysłany: Nie Cze 26, 2011 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem, widziałem.
Pomosty zdewastowane, nadal. Moje miejscówki zarośnięte, a tam gdzie się dało dojść - zagrodzone przez prywatnego właściciela.
Niestety jezioro wydaje się martwe. Jak jeździłem to chociaż dzieci miały się gdzie wypluskać - a teraz w tym miejscu stoi latryna.
Nie polecam.

Ostatnio zmieniony przez pablogda dnia Pią Mar 01, 2019 14:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
marek_dab

PostWysłany: Pon Maj 28, 2012 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Byłem w ostatni weekend nad jeziorem Miłoszewskim w porównaniu do poprzednich lat jest spory postęp za sprawą nowych dzierżawców. Efekty są już widoczne od początku roku na jeziorze nie było żadnej sieci, jezioro zostało zarybione szczupakiem, węgorzem, linem, karpiem. Planowane są następne zarybienia skąd to wiem mianowicie podczas wędkowania byłem kontolowany przez dzierżawcę i pokazywał mi zdjęcia z zarybień. Efekt zasiadki z soboty 6 leszczy od 0,8 do 2,2 kg oraz jeden mietus 0,8kg. Nad jeziorem przygotowano sporo stanowisk wędkarskich będą wykonywane dodatkowe dojazdy. Cieszy to że dzierżawcami zostali karpiarze z trójmiasta ludzie z pasją a nie ludzie z nastawieniem na szybkie "wydojenie" wody i pozostawienie po sobie pustyni.
leszko186

PostWysłany: Pon Maj 28, 2012 21:34    Temat postu: :)) Odpowiedz z cytatem

witam. a mam pytanie jak wyglada sprawa zezwolenia?? gdzie mozna je nabyc? mozesz cos pomóc w tej sprawie
Powrót do góry
marek_dab

PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 10:08    Temat postu: dojazd Odpowiedz z cytatem

Cześć

Zezwolenia można wykupić na stacji benzynowej w Strzepczu lub w Miłoszewie u Państwa Labudy, pierwszy dom w Miłoszewie po prawej stronie jadąc od Strzepcza, ja wykupywałem zezwolenie w Miłoszewie u Labudy gdyż z jego gospodarstwa jest bezpośredni dobry dojazd do jeziora do atrakcyjnych stanowisk. Osobiście po wykupieniu kilku "dniówek" przekonałem się do opłaty rocznej wychodzi to najtaniej. Dzisiaj rano jeden szczupak 65cm. po ładnym holu wrócił z powrotem do wody.

Pozdrawiam Marek
emem

PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze ja się podepnę pod pytanie - jaki jest koszt dziennego zezwolenia? Jezioro całkowicie prywatne czy dzierżawione? Sam składki opłacone posiadam, jednak kolega, który wybrałby się ze mną, nie posiada karty i w związku z tym takie pytanie.
Powrót do góry
marek_dab

PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roczne z brzegu płaciłem 160zł. z łodzi jest droższe ale ceny nie pamiętam, dniówka 20zł.

Z tego co się orientuję to jezioro zostało wydzierżawione na 40 lat.

Posiadanie karty wędkarskiej jest wskazane przy wykupie zezwolenia pytano mnie o samą kartę bez opłat PZW.

Na jeziorze obowiązuje górny wymiar ochronny szczupaka 75cm. oraz całkowity zakaz zabierania karpi. Prawdopodobnie będę w weekend nad tą wodą.
pablogda
Moczykij

PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie byłem , ale zdążyłem się co nie co dowiedzieć.
Oprócz tego co napisał kolega Marek:
- konieczna karta wędkarska
- zakaz łowienia w nocy.

Cieszą mnie te wszystkie wiadomości na temat tego jeziora. Wydaje się, że woda znowu odżyje a za parę lat będzie to "eldorado" dla karpiarzy.

Ostatnio zmieniony przez pablogda dnia Pią Mar 01, 2019 14:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska inne niż PZW Gdańsk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: