Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jezioro Rzuno w Dziemianach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska PZW Gdańsk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 13, 2011 17:53    Temat postu: Jezioro Rzuno w Dziemianach Odpowiedz z cytatem

czy ktoś łowił rybki w jeziorze Rzuno w Dziemianach - wybieram się tam i nie wiem jakie ryby tam pływają, jeśli ktoś ma jakieś info na ten temat to z góry dziękuję
fishermen
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Ponawiam Pytanie Minusa z przed roku- czy miał ktoś styczność z tym jeziorkiem? Często pomykam tamtędy ale ciężarówką i niestety nie ma się gdzie przytulić takim kolosem. Chcemy się wybrać i ciekaw jestem co tam w wodzie piszczy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o spinning to piszczy tam szczupak i okoń, szczupaka jest sporo ale ja osobiście nie złowiłem żadnego powyżej 65 cm, okonie się trafiały w okolicach 20-25

są tam też podobno karpie ale ja łowię na spina więc nie doświadczyłem cyprinusa.

jeśli chcesz łowić z łodzi to jedyne miejsce do wodowania to północny koniec jeziora (zjazd bezpośrednio z drogi od Kościerzyny)

Jeziorko jest niewielkie więc spokojnie w jeden dzień opłyniesz je łódką, są fajne spady na granicy roślinnosci i tam gryzie okoń, szczupak natomiast na łąkach podwodnych[/u]
bartekgdynia

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duzo szczupaka, polecam jezioro
ale dla wedkarzy a nie rybakow.
To jest jedno z nielicznych jezior gdzie w miare duzo drapieznika jest w wodach pzw
Powrót do góry
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bartekgdynia napisał:
Duzo szczupaka, polecam jezioro
ale dla wedkarzy a nie rybakow.
To jest jedno z nielicznych jezior gdzie w miare duzo drapieznika jest w wodach pzw

Planując już przyszły sezon mam pytanko czy jest tam możliwość wynajęcia łodzi na cały dzień ?. Słyszałem dużo opowieści o zasobności tego jeziora i zamierzam się tam wybrać w przyszłym roku ze spinem .
Powrót do góry
rafalkutno

PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, leszcza też tam jest sporo. W ubiegłym roku kupiłem w Dziemianach domek letniskowy, tuż przy jeziorze. No i już mam na koncie leszcza takiego koło 2 kg i kilka mniejszych. Z wypożyczeniem łódki nie ma problemu, 10 zł lub 15 zł kosztowało na cały dzień w ubiegłym roku. Łodz wynajmiesz u kobitki przy domkach letniskowych po dawnym ośrodku wczasowym. Jakie macie wyniki z tego jeziora? Bo ja też dopiero poznaje to jeziorko w maju planuje wypad na szczupaka w długi weekend.
Powrót do góry
rafalkutno

PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ze spinem podobno jest ciężko, szczupaka jest dużo, ale jest pełno drobnicy plocie i wzdregi (także sporo jedzonka ma szczupak naturalnego) i raczej żywiec ewentualnie jeśli już to raczej gumka takiej średniej wielkości. Jak będziesz to pytaj miejscowych, gdzie jest podwodna wysepka. Tam są ładne okazy nawet koło 100 cm się trafiają.
Powrót do góry
angelos
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wznawiam temat , ostatnio slyszalem wiele dobrego o tym lowisku szczególnie o dużej populacji szczupaka tam występującej - czy ktoś ostatno z kolegów był na tym łowisku ??? . Jest możliwośc wynajęcia łodzi ?
Powrót do góry
senior
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Potwierdzam ! - sądząc po fotkach wspomniane łowisko wygląda całkiem obiecująco i jak widać brzegi wyglądają na dość dostępne. W przeszłości bardzo często nawiedzane były tereny te, przezemnie jak i moich bliskich, ale raczej w celach pozyskania runa leśnego w postaci grzybów a jezioro pomijane było.
- Myślę, że z wiosną należałoby nadrobić tę zaległość i zawitać ze spinningiem Smile
... Chyba warto było by rozejrzeć sie w sprawie wypożyczenia łódki..)
- pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska PZW Gdańsk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: