Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Karaś i łowisko PZW
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doozer
Site Admin

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 23:22    Temat postu: Re: Motława Odpowiedz z cytatem

Rynix napisał:
Rozumiem Motława ... chętnie bym sprawdził ale dopłata ... , Czy mam wrażenie że karasia u nas jest mało ? Czy raczej problem jest w tym że jak sam sobie go nie znajdę to nikt się nie podzieli ? Odwagi ! Może być info na PW Smile

Pamietam, ze 2 lata temu lapali na Plutnicy karasie, japonce. Gigantyczne ilosci, pelne po brzegi wiadro na glowe to sam widzialem. Nie pamietam niestety jaka to pora roku byla, tzn bylo dosc chlodno z tego co pamietam ale czy wczesna wiosna czy jesien to nie pamietam.

Nie spodobalo mi sie takie lowienie wiec nie zostawilem w glowie szczegolow. Co 2 metry wedkarz, wszystko do wiadra i na mielone, straszne miesiarstwo tam odchodzilo. Wiecej tam nie pojechalem wiec nie wiem czy nadal lowia tam karasie, ale pewnie tak.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rynix
Moczykij

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 23:36    Temat postu: Dalej daleko Odpowiedz z cytatem

Może w takim razie źle pytam. Może zamiast PZW zna ktoś łowisko prywatne Poza Motławą i dotychczas wymienionymi ?
blysk777
Moczykij

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 21:01    Temat postu: Re: Motława Odpowiedz z cytatem

doozer napisał:
Rynix napisał:
Rozumiem Motława ... chętnie bym sprawdził ale dopłata ... , Czy mam wrażenie że karasia u nas jest mało ? Czy raczej problem jest w tym że jak sam sobie go nie znajdę to nikt się nie podzieli ? Odwagi ! Może być info na PW Smile

Pamietam, ze 2 lata temu lapali na Plutnicy karasie, japonce. Gigantyczne ilosci, pelne po brzegi wiadro na glowe to sam widzialem. Nie pamietam niestety jaka to pora roku byla, tzn bylo dosc chlodno z tego co pamietam ale czy wczesna wiosna czy jesien to nie pamietam.

Nie spodobalo mi sie takie lowienie wiec nie zostawilem w glowie szczegolow. Co 2 metry wedkarz, wszystko do wiadra i na mielone, straszne miesiarstwo tam odchodzilo. Wiecej tam nie pojechalem wiec nie wiem czy nadal lowia tam karasie, ale pewnie tak.

Tak to była rzeźnia. Sad to było właśnie jakoś w marcu.
Powrót do góry
Słonik27

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 19:10    Temat postu: Re: Karaś i łowisko PZW Odpowiedz z cytatem

Rynix napisał:
Witam kolegów i koleżanki po kiju. Po gruntownym przejrzeniu forum , nie znalazłem nigdzie informacji gdzie można złowić Karasia. Poszukuje łowiska PZW i takie do 30 km od Gdańska lub Pruszcza Gdańskiego. Połów nie musi być od razu w kilogramach od sztuki , zadowoli mnie zwyczajnie ich branie. Wszyscy obecnie łowią : Leszcze, Płocie, Wzdręgi czy Krąpie, Ukleje, Karpie i drapieżniki. Nikt nie wspomina o takiej rybie jak Karaś. Przepadł ? Podzielcie się proszę informacja o takiej rybie. Smile

Polecam stawy w kowalach o których jeden z kolegów pisał a od siebie polecam staw w kokoszkach w lesie(około 200m ścieżką która zaczyna się przy szlabanie na wejściu do lasu kieruje ona na prawo) jadąc od obwodnicy ul. Kartuską w stronę Żukowa na przeciwko hotelu pani Waleska czyli po prawej stronie głównie dużo żywca ale jak podejdzie duży to niezłe okazy można potargać połamania kija.
Powrót do góry
Rynix
Moczykij

PostWysłany: Sro Mar 30, 2011 13:45    Temat postu: I takiej informacji oczekiwałem Odpowiedz z cytatem

Dziękuję kolego Słonik27 , lokalizacja ciekawa. A do kogo należy ten staw w kokoszkach ? PZW ?
Słonik27

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 7:29    Temat postu: Re: I takiej informacji oczekiwałem Odpowiedz z cytatem

Rynix napisał:
Dziękuję kolego Słonik27 , lokalizacja ciekawa. A do kogo należy ten staw w kokoszkach ? PZW ?

szczerze mówiąc nie mam pojęcia ale nigdy nie było tam problemu a zawsze jak potrzebuje karasia na żywca albo chcę sobie połapać karasia to tam się udaję ale pzw to na pewno nie jest pozdrawiam
Powrót do góry
Wrosz
Moczykij

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 12:28    Temat postu: Dokąd na karasia Odpowiedz z cytatem

Szanowni koledzy!
Przedłużając prośbę kolegi chciałbym zapytać Was o łowisko karasia w pobliżu Trójmiasta ( powiedzmy w promieniu 50 km). Ale nie chodzi mi o pozyskanie żywca, lecz o ryby od pół kilograma i więcej. Chciałbym poznać nowe łowiska. Mogę również podać te, które sam znam i korzystam. I tak : przede wszystkim Wisła w Przegalinie ( dodatkowa licencja na ten odcinek kosztuje 100 zł. rocznie, znam i wędkowałem na stawach w Kowalach ( bardzo dużo drobiazgu, trudno o sztuki, które mnie interesują), Stawie zaraz za Pruszczem Gdańskim po lewej stronie jadąc w kierunku Tczewa ( po spuszczeniu wody i odłowieniu ryb kilka lat temu nie ma tam dużego rybostanu), staw w miejscowości Przyjaźń przy drodze Lniska - Kolbudy ( od kilku lat w rękach prywatnej spółki z Przyjaźni, szczupak, który tam występuje zeżarł całą populację karasia), staw przy obwodnicy - dojazd od osiedla Ateny bezpośrednio przed Kowalami ( kilka lat temu mnóstwo drobnicy karasia i lina - podobnie jak w stawach w Kowalach bliżej Ujeściska), stawy na terenie byłego Poligonu pomiędzy Moreną a obwodnicą dojazd od ul. Myśliwskiej ( dwa bądź trzy lata temu "przyducha" wyczyściła ten zbiornik z większych ryb). To chyba wszystko, co na tę chwilę przychodzi mi do głowy. Podrzućcie koledzy coś nowego i ...dobrego zarazem. Mogą też być łowiska komercyjne byle nie pełne drobiazgu... Połamania
infoex
Moczykij

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to za pruszczem w miejscowości Wojanowo zaraz koło drogi z prawej strony jest staw gdzie jest ładny karaś. Kolega łowił ładne sztuki. Pływają nawet takie ponad kilo i więcej.
Sam nie łowiłem więc nie mogę nic powiedzieć ale źródło wiarygodne.
NIe wiem czyja to woda ale podobno niczyja.
Powrót do góry
Wrosz
Moczykij

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informację. Byłem w Wojanowie dzisiaj po pracy bez wędek oczywiście. Rozmawiałem z dwoma wędkującymi tam chłopcami. Pierwsze wrażenie to bardzo nieprzyjemny zapach wody tego zbiornika. Przy mnie chłopcy złowili kilka żywców karasiowych. Wniosek - trudność z przebiciem się do sztuk interesujących wędkarsko. Może jakaś rada kolegi, który tam łowi? Na co łowi? Będę wdzięczny.
kleik
Moczykij

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, mozesz popróbować na kanałach: piaskowym oraz śledźiowym, ładne sztuki można dostać, choć szybciej o inne ryby :], nie są to typowe wody dla karasia,

kiedyś ładne sztuki połapałem z ojcem na Wiśle Szewce,
Powrót do góry
Wrosz
Moczykij

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za informację. Kanał Śledziowy i Piaskowy ( próbowałem w zeszłym roku i dwa lata temu) jeśli chodzi o dużego karasia to trudne łowisko, ponieważ jest go niewiele i z tego jakie mam informacje od znajomego mieszkającego niedaleko tych kanałów, wymaga to systematycznego nęcenia i do tego selektywną zanętą np. grochem. W przeciwnym wypadku w zanętę "wchodzi" ryba, której jest najwięcej w tych kanałach czyli krąp, leszczyk, płoć, wzdręga, ukleja... Co do Wisły w Szewcach Gdańskich a dokładnie Martwe Wisły, to mam podobne doświadczenia do kolegi, też pamiętam wyjazdy na te łowisko z moim nieżyjącym już ojcem i ich rezultaty! Tyle , że od tamtych czasów minęło 40 lat i zmieniło się jedno - ubyło ryb...
ricardo1
Moczykij

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mojego skromnego doświadczenia wiem,że karaś (japoniec) jest wszędzie i na każdej wodzie. W małych zbiornikach drobnica nie dopuszcza większej ryby i cięzko trafić jakiś normalny rozmiar. Ja na karasia robię zasadzki w sezonie od końca kwietnia do poczatku czerwca,wtedy mocniej żeruje. Osobiście polecam Szkarpawę okolice miejscowości Drewnica ,często podchodzi większy ,lub Wisłę Królewiecka okolice Sztutowa, tam są okazy 0,5 kg to norma ,ale bardzo wybrednie biorą ,trzeba mieć sposoby na ich zmuszenie do współpracy. Biora tylko miejscowo na odcinku kilkudziesięciu metrów najlepiej spytać jakiegoś miejscowego to pokaże miejsce.Pozdrawiam i życzę udanego wędkowania

ps.
Aktualnie nie bierze, trzeba czekać na lepszą pogodę. miał tydzień dobrych brań ,ale teraz lipa.
Powrót do góry
Wrosz
Moczykij

PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 6:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ricardo1 za informację. Na Szkarpawie łowiłem wiele razy (nawet z sukcesami zwłaszcza przy moście), natomiast na Wiśle Królewieckiej bardzo, bardzo dawno temu. To trochę daleko od Gdańska. Ale dlaczego nie spróbować ? Jeśli mogę kolegę zapytać o skuteczną przynętę na Wisłę Królewiecką. Czerwony? Biały? Kukurydza? Będę wdzięczny za informację.
Wrosz
Moczykij

PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 7:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy podrzućcie jeszcze jakieś typowe łowisko karasiowe w pobliżu Trójmiasta!
Wrosz
Moczykij

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zlitujcie się koledzy!!! Podajcie jakieś łowisko na karasia i lina w okolicach Trójmiasta. Rolling Eyes
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: