Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pytanie do płacących składki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacekk
Moczykij

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 15:35    Temat postu: .....cdn Odpowiedz z cytatem

Myśle ,że narazie najprościej będzie poprostu zapisać się do już działającego Koła w Gdańsku ,(odnosze wrażenie że w Gdyni dziala to troche lepiej), zoorganizować jakąś wmiarę zgraną grupe zobaczyć jak to wszystko wygląda , poznac się nawzajem i wtedy zobaczyć moze rzeczywiście założy się nowe kołó.
Napoczątek myśle że powinniśmy się poprostu policzyć , więc stawiam konkretne pytanie:
Kto jest zainteresowany utworzeniem jak największej grupy , ktora najzwyczajniej w świecie jednocześnie wstąpiła by do tego samego już istniejącego Gdańskiego koła w celu pilnowania naszego wspólnego interesu. Myśle ze jak swoją gotowość potwierdzi przynajmniej kilka osob będzie można zastanowić się nad tym ktore koło wybrać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już pisałem wcześniej - ja się na to pisze.
slawencjusz21
Wędkarz

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 6:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też się zgłaszam!! tylko wymyślmy coś sensownego przed nowym rokiem żeby ludzie nie płacili składek w innych kołach...
Powrót do góry
slaw35
Moczykij

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Przyglądałem się waszym wcześniejszym wypowiedziom i jeżeli powstałaby tak samodzielna inicjatywa jestem za . Dajcie znać .
Powrót do góry
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slawencjusz21 napisał:
też się zgłaszam!! tylko wymyślmy coś sensownego przed nowym rokiem żeby ludzie nie płacili składek w innych kołach...

Aż takiego pośpiechu nie ma. Czas mamy do kwietnia.
doozer
Site Admin

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maryaChi napisał:
Do SSR nie wstąpię, bo to nie jest instytucja która ma jakiekolwiek uprawnienia mogące zapewnić ochronę wody. SSR nadaje się do kontrolowania wędkarzy a nie kłusowników. To jest Społeczna straż a nie Państwowa i na dobrą sprawę człowiekowi z plakietką SSR nie trzeba pokazywać dokumentów (dotyczy kłusownika, nie wędkarza, bo ten drugi może się pożegnać z członkostwem). Nie ma on uprawnień do legitymowania obywateli. Ponadto nieuzbrojeni goście w ilości 3 mają iść walczyć z często zorganizowanymi grupami kłusowników. Nie, dziękuję.

Zwykla spychologia. SSR nie ma walczyc ze zorganizowanymi grupami klusoli. Zadaniem SSR jest glownie odstraszanie drobnych klusoli i nieplacacych skladek. Z reszta co tu duzo gadac, na Kamieniu sie to sprawdza i dziala dobrze. Chodzi tylko o zwykla chec zrobienia czegos.

maryaChi napisał:
Tu potrzeba zdecydowanie więcej zmian niż tylko zatrudnienie młodych. Potrzeba prawdopodobnie całkowitej reorganizacji i decentralizacji związku (pieniądze powinny iść do okręgu a nie zarządu), mądrzejszego rozdzielania funduszy, być może również podwyżek (ale to po reorganizacji finansów i zarządu).

Zacznij najpierw od swojego podworka/kola a reszta z czasem przyjdzie. Hasla w stylu: "zmienmy cale PZW... O! nie da sie, beton, dzadki lesne, a to w dupie, nic nie robimy bo sie nie da..." sa zwyklym populizmem.

Oczywiscie, ze w PZW sa glownie "dziadki lesne" i "beton". Zgadzam sie z tym, ale nie jest to powod zeby nic nie robic z wlasnej inicjatywy. Kazdy moze sie jakos przydac. Gdyby nie ruchy spolecznosciowe, np. SSR, Kolo Przyjaciol... (tu nazwa akwenu), to ze strony PZW niczego dobrego bysmy sie nie doczekali. Rewolucji zrobic sie nie da, nie jeden juz probowal. Lepiej robic ewolucje, zmiany u podstaw.

A jesli nie podoba ci sie twoje kolo, zawsze mozesz sie przepisac do innego, bardziej aktywnego, ktore lepiej dba o swoja wode.
slawencjusz21
Wędkarz

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moim zdaniem właśnie powinniśmy wziąć przykład z Koła Gdynia Port i jeziora Kamień. uważam że właśnie to jezioro jest chyba najlepiej pilnowanym i zadbanym jeziorem w okolicy trójmiasta. na 3 razy w zeszłym roku kiedy tam łowiłem byłem kontrolowany dwukrotnie. (pomijam kwestię słuszności zarybienia pstrągiem oczywiście). uważam że tam działa dosyć prężnie grupa osób która chce zrobić (i zrobiła) coś dobrego.problem tkwi na"górze" związku a nie w kołach których działają społecznicy. moim zdaniem trudno poświęcić całe swoje życie aby w koło macieju chodzić i kontrolować wody. jeszcze jest praca, dom i takie tam rzeczy...
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doozer napisał:
Oczywiscie, ze w PZW sa glownie "dziadki lesne" i "beton".

Teraz Przemek wiem dlaczego nie chciałes wejść do zarzadu koła, ale mimo to ten ,,Beton" zaprasza Cie na zawody w sobote.
doozer
Site Admin

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
doozer napisał:
Oczywiscie, ze w PZW sa glownie "dziadki lesne" i "beton".

Teraz Przemek wiem dlaczego nie chciałes wejść do zarzadu koła, ale mimo to ten ,,Beton" zaprasza Cie na zawody w sobote.

Z checia Jarek ale niestety w pracy jestem wyjazdowej :/

A co do betonu to wiesz co mam na mysli, niemoznosc zdawania na karte wedkarska przez internet, czesto glupie zarzadzenia okregu, problemy stwarzane przez okreg dla kazdej inicjatywy wykraczajacej poza wyznaczone przez nich ramy.

I nie chodzi mi o beton w naszym kole bo akurat jesli juz on wystepuje to raczej wsrod pewnej, dosc aktywnej, czesci czlonkow a nie w zarzadzie. Prawde mowiac to odwrotnie niz w innych kolach Smile Akurat na nasz zarzad zlego slowa nie powiem (glosno, bo w myslach to... Smile)

A to, ze nie chcialem byc w zarzadzie to dlatego, ze nie bylbym w stanie przeznaczyc odpowiedniej ilosci czasu (specyficzna praca). Robie to na co moge sobie pozwolic bez zbednego naginania cierpliwosci mojej i kolegow z kola Smile
jacekk
Moczykij

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 18:45    Temat postu: pytanie do płacących składki Odpowiedz z cytatem

Skoro są chętni do wstąpienia do wspólnego koła , warto chyba teraz podać jakieś propozycj.
Ja proponuje koło Nr 82 gryf z Żukowa ponieważ użytkuje , zbiornik zaporowy i rzeke .Każdy może znależć coś dla siebie muszkarz , siningista i grunciarz.poza tym odnosze wrażenie , że ma ono stosunkow mała ilość wod pod opieką co oznacza ze można się skupić na konkretnych zbiornikach i nie rozpraszać sił.Rutki to bardzo ciekawy zbiornik ,o ile wiem bardzo mała presja wędkarska ,fajne położenie bo w lesie ,sasiedztwo rzeki , i o ile wiem nie pływają tam amury ani karpie.Można by zrobić zaje....iste łowisko szczupakowo-linowe.Do tego jest Radunia i oba łowisko są koło siebie;- jednego dnia możesz połowić na feedera w stojącej wodzie, a wieczorem poganiać z muchówką i spingiem za pstrągiem lub lipieniem w Raduni , Bliskość tych łowisk ułatwiła by pilnowanie itd. Jeśli uznali byście mój pomysł za ciekawy , pozostało by tylko umówić się na konkretny dzień pójśc na piwo żeby się poznać, zapisać do koła i od nowego roku zacząć działać , o konkretnych pomysłach nie ma sensu teraz rozmawiać. W każdym razie zaczeło by coś od nas być może zależeć.
Powrót do góry
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z racji tego że jestem niezmotoryzowany, mi bardziej odpowiadałoby koło z siedzibą w Gdańsku, chyba że da radę dojechać tam komunikacją miejską Very Happy
jacekk
Moczykij

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 9:58    Temat postu: cdn...... Odpowiedz z cytatem

Spotkania koła odbywaja się stosunkowo żadko , ewentualnie mogłbys więc zabrać moim samochodem , umówilibysmy się gdzieś w centrum i byśmy podjechali, zresztą tam jeżdza jakies autobusy.Gryf liczy prawdopodobnie mniej członków niż np Gdańsk -Sródmiescie (teaz jestem w tym kole)więc w nim mogli byśmy zdziałąć więcej.
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doozer napisał:
Na zebrania mojego kola na ~400 czlonkow przychodzi, wraz ze mna, okolo 3 mlodych ludzi (jarry wybacz nie jestes juz mlody Smile )

Przemek, jest nas dokładnie 623 (w 2010 roku) Smile
Pozdrawiam, bardzo ale to bardzo niemłody już wujas007 Smile

Co, przy ogólnym spadku liczby członków w naszym okręgu mamy kolejny wzrost stanu członków. Jesteśmy drugim pod względem liczebności członków Kołem w Gdyni. Ludzie po raz kolejny nam zaufali. Za co im dziękujemy Smile
...Róbmy swoje...śpiewa Wojtek Młynarski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 12:22    Temat postu: Re: pytanie do płacących składki Odpowiedz z cytatem

jacekk napisał:
Skoro są chętni do wstąpienia do wspólnego koła , warto chyba teraz podać jakieś propozycj.
Ja proponuje koło Nr 82 gryf z Żukowa ponieważ użytkuje , zbiornik zaporowy i rzeke .

Pomyłka, rzeka tylko płynie przez Żukowo, ale nie jest jej opiekunem Gryf Żukowo. Rutki to się zgadza i jeszcze do tego jezioro Łapino Górne. Ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyście na Raduni wędkowali:)
Będę się przyglądał Waszej inicjatywie....wiem również, że Gryf ładnie pracuje z młodzieżą szkolną
Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to tak przy okazji wątku śmieci...na początku miesiąca spotkałem takie coś:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Skocz do: