Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki model silnika elektrycznego na Martwa Wisle

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Osprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
petros
Wędkarz

PostWysłany: Sob Paź 02, 2010 14:26    Temat postu: Jaki model silnika elektrycznego na Martwa Wisle Odpowiedz z cytatem

Witam jaka moc silnika elektrycznego polecacie na MW? lodz 3 metry. Jasne ze najlepiej spalina by sie sprawowala, ale moze ktos plywa na elektryku i podzieli sie przemysleniami jesli chodzi o warunki na MW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qulpi

PostWysłany: Sob Paź 02, 2010 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,pływam pontonem (290cm twarda podłoga) po Martwej Wiśle na silniku elektrycznym neraus 46lbs i świetnie sobie daje radę nawet jak się zrywa silny nurt to bez problemu płynę nim pod prąd (waga pełnego pontonu i dwóch osób to min.300kg)
Do tego używa, akumulatora toyama 120Ah + ładowarka elektroniczna 4/6/8/12A i jeszcze mi się go nie udało rozładować,można spokojnie trollingować cały dzień,a na rano jest już naładowany na następny wypad.

Więc moja rada jest taka-kup największy silnik na jaki cie stać(ale poniżej 46lbs nie schodź),zawsze możesz pływać na niższym biegu a w razie czego masz zapas mocy żeby podczas niepogody wrócić do "portu"

Akumulator musi być przeznaczony do głębokich rozładowań a nie do pracy cyklicznej (te są tańsze,ale są do ups)
może być żelowy (waga 120Ah 36kg) lub kwasowy np.firmy Trojan (trakcyjny) ten będzie ok 10kg lżejszy.

Co do firmy tak jak napisałem mój silnik jest firmy neraus ale nie wiem czy powinienem polecać ci tą firmę bo mój ostatnio zaczął pływać tylko na trzech biegach z ośmiu,co prawda mam na niego 5lat gwarancji ale na razie jeszcze go nie wysłałem do serwisu (czekam na zimę jak już nie będę go używał to go wyślę) Producent na aukcjach piszę że wysyła części zamienne kurierem i można sobie samemu naprawić,ale niestety okazało się to fikcją,ogólnie po za tą wadą jestem zadowolony z pracy tego silnika.(używałem też pożyczoną minkote 30lbs ale kultura jego pracy pozostawiała wiele do życzenia,choć miał już swoje lata.)

Mam nadzieje że te moje wypociny choć trochę ci pomogą,jak byś miał jeszcze pytania to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Kraja

PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Pływałem często po martwej w zeszłym roku.Moja łódka ma 3m75cm i waży 75kg, kupiłem do niej silnik minn kota endura 36 i Akumulator żelowy PowerMAX 120Ah,Waga: 32,50kg. Sprzęt ma już 1,5 roku i jest dość mocno eksploatowany, pływalismy na tym sprzęcie na Żarnowcu aż do września i spokojnie dawał rade. Jak bym miał wybrać jeszcze raz to kupił bym to samo. Pozdro
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Osprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: