Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Panie, nie ma ryb!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 9:21    Temat postu: Panie, nie ma ryb!!! Odpowiedz z cytatem

Narzekających wędkarzy nie brakuje, a w szczególności nad jeziorami PZW, skarżą się że rybak sieciami ciągnie i dlatego nie ma ryb,
przykład z Osowy, starszy pan przeklina gospodarkę PZW (ja tam nie wnikam, bo nie wiem i nie widziałem), mówi ryb nie ma bo sieciami ciągną i nie zarybiają, ale... spytany o wynik: kilka marnych płotek i leszczyki (jak to powiedział podleszczaki) niewiele większe od dłoni, oczywiście zabiera wszytko jak leci do domu i tak robi duża większość, więc kur.... jak ryby mają byc w jeziorach, niech każdy sobie przeliczy ile ton jest zabierane przez wędkarzy
taki prosty rachunek 5 wedkarzy x 2 kg ryby = 10 kg dziennie x 30 dni
to tylko 0,6 tony w miesiącu (a presja w dni wolne przewyższa czasem ilośc miejsc nad jeziorem)
we wtorek po południu godzina 18 naliczyłaem 12 wędkarzy

pozdrawiam i smacznego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kusti
Wędkarz

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że choć na ryby jeżdzę raz (czasem dwa razy) w tygodniu to również je zabieram do domu. Oczywiście zachowując wszelkie limity, wymiary i okresy ochronne i tylko te, które lubię. Jestem pełen szacunku dla ludzi, którzy wypuszczają każdą złapaną rybę ale ja poprostu ryby lubię. Skoro regulamin APR pozwala na to to widocznie takie zabieranie ryb nie powinno zbytnio uszczuplić naszego rybostanu. Jeśli jest to bardzo szkodliwe to uważam, że powinno się zmienić regulamin.
Inna sprawa to kłusownictwo. Ja bym bardziej postawił na zrobienie porządku w tej materii. Wędkuję na wodach PZW czwarty sezon i jakoś kontroli jeszcze na oczy nie widziałem. Zarówno na wodach Związkowych jak i na wodach Troci a kłusolom w to graj. Robią co chcą i są bezkarni Exclamation Jeśli nie zwiększy się ilości kontroli to ryb będzie ubywać dużo więcej z powodu kłusownictwa niż z powodu zabierania swoich zdobyczy do domu.
Samo zarybianie... hmm, też według mnie pozostawia wiele do życzenia.
Wędkarz

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

również zabieram ryby (czasem), ale nie każdą i w każdej ilości,
nad wodą bacznie przyglądam się siatkom wędkarzy i pytam o wyniki,
często widzę wywalone do góry brzuchem małe płotki czy okonie
w tamtym roku wyrobisko Borowiec - złowilem szczupaka, mierzę go a za plecami wyłania się wędkarzyna i mówi: nie mierz pan tylko bierz,
to ja myślałem, że mnie krew zaleje, ale spokojnie do wody i pa rybko
(normalnie bym wziął ale mnie pan rybak zdenerwował) i jestem pewien,
że tak robi większośc - bierze ile wlezie i narzekają na odłowy
Powrót do góry
Kusti
Wędkarz

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Cię zdenerwował ale i pewnie jego serce zabolało jak według niego oczywiście "zmarnowałeś" rybę.
Opowiadał mi kiedyś kolega, że jak wypuszczał do wody 3 liny z siatki takie powyżej 35 cm to myślał, że okoliczni wędkarze go za to zlinczują Evil or Very Mad
Wędkarz

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóż ściskała i to bardzo, tylko że ja ryb nie jadam
i nie przetrzymuję w siatce z wielu powodów
Powrót do góry
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 18:20    Temat postu: Re: Panie, nie ma ryb!!! Odpowiedz z cytatem

rawenius napisał:
taki prosty rachunek 5 wedkarzy x 2 kg ryby = 10 kg dziennie x 30 dni
to tylko 0,6 tony w miesiącu

Rachunek rzeczywiście prosty. Tylko coś się tu nie zgadza Smile
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich!!
Niektórzy "koledzy" biorą wszystko - wymiar - nie wymiar, okres ochronny czy nie. Kilka lat temu w Trzcinisku na kanałach dostałem ładnego okonia - poszedł do wody (drapieżników nie biorę) - wędkarzy nie mało - wszyscy patrzą jak na przestępce i bandytę. Za parę minut z tego samego miejsca dostałem wymiarowego szczupaka i chlup go do wody. Jeden "wędkarz z drugiego brzegu chciał płacić za tą rybę (kasa, alb ciężarki). Po tym to już byłem spalony - "zmarnował ryby!!" Widzę co inni wędkarze mają w siatkach - ale oni nie kłusują!! To rybacy kłusują albo tubylcy!! PZW nie zarybia!! Wydaje mi się że wędkarstwo to sport - odpoczynek, a nie sposób na wyżywienie rodziny. Jak ktoś potrzebuje ryby - mięsa - to niech jedzie na łowisko komercyjne - zapłaci za dzień połowu i masę ryb - może troszkę się ocknie, albo niech kupi w markecie. Może też zostać rybakiem i wykupić licencje. Wiem że ryba jest smaczna, ale w wodzie to nasz rywal i przeciwnik i należy mu się szacunek, a pojedynek należy toczyć na określonych zasadach - dajmy wszystkim równe szanse!! Światełkiem w tunelu są wypowiedzi kolegów na forum dla których ważne jest wędkowanie, a nie złowienie. Miejmy nadzieję że czasy "mięsiarzy" odchodzą, a zastąpią ich nie pazerni profesjonaliści - którzy jadą nad wodę spotkać się z rybą życia, a nie zapełnić stół.
Z wyrazami szacunku dla forumowiczów.
Kazik
P.S. dzisiaj w Przegalinie dostałem kilka leszczy - wszystkie do wody wróciły.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: