Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

J.Otalżyno
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska inne niż PZW Gdańsk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cappo85
Moczykij

PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 13:29    Temat postu: J.Otalżyno Odpowiedz z cytatem

ma ktoś jakieś informacje na temat tego jeziora, tz. kto jest włascicielem, jak wygląda sprawa z rybkami (jakie można spotkac) a jeżeli ktoś ma mapke batymetryczna to był bym bardzo wdzieczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cezary
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Lip 08, 2011 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat stary jak świat, ale skoro już jest...

właściciela po nazwisku nie znam, wiem że mieszka w okolicy i jeziorem interesuję się bardzo średnio, jezioro płytkie i bardzo zarośnięte

w zeszłym roku spędziłem tam 2dni na łódce- efekt połowu dwóch osób- 2 pistoleciki
Powrót do góry
angelos
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 1:52    Temat postu: OTALŻYNO polecam zdecydowanie to łowiski Odpowiedz z cytatem

Cezary napisał:
temat stary jak świat, ale skoro już jest...

właściciela po nazwisku nie znam, wiem że mieszka w okolicy i jeziorem interesuję się bardzo średnio, jezioro płytkie i bardzo zarośnięte

w zeszłym roku spędziłem tam 2dni na łódce- efekt połowu dwóch osób- 2 pistoleciki

Witam ! Jezioro w , którym jest naprawdę duży szczupak ( najlepszy moment na połów maj oraz jesień. W jeziorze występuję także duży lesz , lin węgorz i okoń . Największy atut jeziora to mała presja wędkarska .
Jezioro i jego najbliższe okolice bardzo rzadko zabudowane.
Tajemnicą poliszynela jest , że w okół jeziora posesje posiadają głownie politycy i celebryci . A jak wiadomo oni często nad wodą nie bywają . Dlatego jezioro nie przełowione , wręcz powiedział bym dziewicze w porównaniu np. z oddalonym o 4km Kamieniem . Jezioro dość płytkie ale ma jest kilka ciekawych spadków dna po 6m głębokości . Ogólnie serdecznie polecam to łowisko . Latem na tym akwenie nastawiam się co ważne z efektami na dużego leszcza lina i węgorza . Jesień to dla mnie przede wszystkim duży szczupak . Naprawdę można złowić siedmio kilowe okazy jeśli zna się miejscówki . Bo ryba w ty jeziorze jest !
Powrót do góry
Oyci3C
Moczykij

PostWysłany: Pią Sie 31, 2012 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wskrzeszam temat ! Smile
Czy ktoś ma kontakt z właścicielem jeziora? Czy owy właściciel pobiera opłaty gdzieś u siebie czy fatyguje się nad jezioro?
Dzięki
Powrót do góry
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezioro znane z tego , że Lech Wałęsa łowi tam ryby . Tak jak napisał kolega
Angelos w okolicy jeziora działki wykupione zostały przez wiele znanych osób z trójmiasta co skutkuje tym , że na zbiorniku nie ma dużej presji .
Jezioro było i jest taką małą ,, perełką " Kaszub ekologicznym unikatem .
Zbiornik z czystą wodą dość płytki ( najgłębsze miejsce około 6 m )o pow. 79 ha . Do niedawna występowała tam bardzo duża populacja drapieżnika ( szczupak , okoń ). Właścicielem jeziora jest RZGW i w zeszłym roku wydzierżawiło je nowemu dzierżawcy ,który trochę za mocno je odławia .
Nie mniej jest o dalej jedno z lepszych miejsc na złowienie zębatego w okolicach trójmiasta . W tym roku byłem tam kilka razy i nigdy nie wróciłem o kiju . Ogólnie polecam wszystkim to łowisko
Powrót do góry
areajdm
Wędkarz

PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie opłaty i gdzie można je uiścić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Gru 11, 2012 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

areajdm napisał:
Jakie opłaty i gdzie można je uiścić?

Opłaty uiszcza się u gospodarza w domu na górce przy jeziorze .
W tym roku było 12 zł za jeden dzień wędkowania z brzegu .
Powrót do góry
Grzegorz.Ss

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Gdzie ,dokładniej można znaleźć wspomnianego gospodarza?
wjezdzająć od której strony jeziora ?
W sieci nie mozna nic znależc na temat jeziora , wedkuje tam ktoś regularnie ?
Powrót do góry
Ksysio86
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Maj 11, 2013 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz.Ss napisał:
Witam
Gdzie ,dokładniej można znaleźć wspomnianego gospodarza?
wjezdzająć od której strony jeziora ?
W sieci nie mozna nic znależc na temat jeziora , wedkuje tam ktoś regularnie ?

Witam
Gospodarza znajdziesz po lewej stronie jeziora, jak wjedziesz drogą od jeleńskiej huty. Takie gospodarstwo, białawy domek, stodoła i pole obok.
Na mapce masz zaznaczone czarnym kwadratem domek gospodarza.

Byłem w czwartek 09.05.2012r nastawiałem się na spinning, ale że byłem bardzo wcześniej rzuciłem sobie spławik i ku mojemu zdziwieniu miałem 4 bardzo ładne leszcze, z czego jeden ok. 1,5 kg i ładną płoć. Koło godziny 13 przeszedłem się ze spinem, ale nic nie miałem, przy samym pomoście tłukły mi z blachę okonie.
Ogólnie rzecz biorąc, to na pewno tam się jeszcze wybiorę.
I faktycznie tak jak ktoś pisał wcześniej ze spinem to tylko pływadełkiem.
Jeziorko bardzo klimatyczne i spokojne. Na całym jeziorze byłem sam, nikogo więcej z wędką nie widziałem.
Opłata za jeden dzień połowu na dwie wędki lub spinning 18 złotych.
Miejscowy ostrzegał, że straż często sprawdza karty i pozwolenia.

Ucięte pozycje od góry to dwie wędki z brzegu, dwie wędki z łodzi, spinning z brzegu i spinning z łodzi.
Powrót do góry
Grzegorz.Ss

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedz
Niestety również byłem na miejscu troche się pokrecić i połowić bez większych wyników.
Woda zostawia wiele do życzenia , widok zdechłych węgorzy przyprawia o mdłości ,czystość zbiornika na minus,roślinnosci zatrzęsienie co skutecznie utrudnia łownie , z rozmów z miejscowymi wynika ,ze od dwóch lat na jeziorze prowadzona jest rabunkowa gospodarka rybacka co wydaje sie juz widac.
Powrót do góry
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Grzegorz.Ss"]

Wiesz nie wiem nad jakim jeziorem byłeś bo Otalżyno to jedn z niewielu zbiorników z naprawdę czystą wodą ( świadczy o tym duża populacja raków).
Zbiornik ma soją specyfikę - miejscami jest płytki i w tych miejscach jest b. dużo roślinności co czyni to miejsce jednym z lepszych łowisk linowych . W jednym mogę przyznać Ci rację gospodarz jezioro za mocno odławia .
Dla mnie jedno z najlepszych łowisk w pomorskim - ale jak szukasz mniej wymagających łowisk na niedzielne wędkowanie przez kilka godzin to polecam te komercyjne np. staw u leśniczego w Koleczkowie . Łowiąc na Otalżynie trzeba mieć już pewne umiejętności i znać łowisko .
Powrót do góry
Grzegorz.Ss

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego mik1963
Populacja raków o ,której mówisz to prawdopodobnie rak błotny lub sygnałowy bądź pręgowany,które naprawde bardzo dobrze czują się w wodach pozaklasowych , wyznacznikiem czystości wody jest nasz rodzimy gatunek raka o ,którego już naprawde cięzko.
W okolicy jest wiele gospodarstw ,domków , a kanalizacji nie ma
na wiosnę gnijące węgorze naprawdę było czuć.
Nie wątpię w atrakcjynośc tego łowiska .lecz dalej ustaję przy tym,że nie jest zbyt interesujące
Pomosty w większości "prywatne" letników ,zbiornik zamulony ,sieci rozstawione. w woderach tez nie poszalejemy , rozwiązaniem jest łódka i jak kolega wspomina dokładniejsza analiza łowiska, a w takim przypadku każde łowisko staje się atrakcyjne,
Podsumowując jezioro jak każde inne w dodatku ciężkie pod względem wędkarstwa.
Wędkuję od ponad 15 lat z sukcesami i bez ,stawy z 3kg karpikami już mnie nie zadowalają .
Powrót do góry
Prezes
Moczykij

PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba posiadać na tym łowisku kartę wędkarską? Ktoś się orientuje może?
Powrót do góry
Grzegorz.Ss

PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy wypisywaniu zezwolenia nikt się mnie nie pytal o kartę , lecz należy pamietac ,ze na wodzie obowiązuje regulamin pzw
Powrót do góry
Prezes
Moczykij

PostWysłany: Sob Lip 27, 2013 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem tam dzisiaj i normalnie istna porażka. Jak zajechaliśmy nad jezioro to nie mogliśmy znaleźć miejsca, bo od strony Jeleńskiej Huty wszystko zajęte przez kąpielowiczów, to pojechaliśmy dalej. I tak jechaliśmy, aż w końcu objechaliśmy całe jezioro w około i nie znaleźliśmy żadnego miejsca do wędkowania. Wszystko pozarastane w pi... albo prywatne pomosty, miejscówki itp. Nie rozumiem tego, bo jeśli właściciel zezwala na połowy z brzegu, to powinien wytworzyć do tego jakieś odpowiednie warunki, a nie "martwcie się sami". Wyszło na to, że przejechaliśmy 15 km na darmo. Zdecydowaliśmy się wrócić do domu i po drodze wjechaliśmy połowić nad jeziorem w Kczewie, gdzie problemów już nie było...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska inne niż PZW Gdańsk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: