Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

węgorz z nocki-kolejna paranoja???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej77
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Lip 03, 2010 10:52    Temat postu: węgorz z nocki-kolejna paranoja??? Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie....
Nie chcąc zakładać off-topa /mam nadzieję, że admin wyrozumiałym będzie..../ chciałbym podzielic się z Wami skromnymi spostrzeżeniami na temat w/w rybki..

Do dzieła zatem
Otóż z grubej berty na początek trza wypalic chyba...Co to za paranoja,że niby nie można go łowić,okres ochronny, dwie tylko sztuki itp...Tym co od razu mnie chcą posłać na przysłowiowe drzewo chciałbym wyjaśnić, że wcale nie jestem przysłowiowym mięsiarzem, potrafię rekordową rybkę wypuścić,ryby ogólne lubię jeść i przyznam,że....ŚWIERZY okoń nijak się ma do świerzej ryby z marketu....
wracając jednak do tematu...
Osiągnąwszy jezusowy wiek pozostaje mi tylko pożalić się nad bystrym spostrzeganiem pewnych spraw przez ludzi wprowadzających te bzdurne w moim mniemaniu przepisy...Wędkarstwem zaraziłem się ćwierć wieku temu właśnie przez tego magicznego węgorza,gdzie to kilka sztuk zawsze z Ojcem potrafiliśmy złowić mimo zrzucającego syfy kolektora na ujściu-kto pamięta to wie o co chodzi....Potem długo nic-po prostu nie było miejsca,gdzie na nockę można złowić ogona...W końcu jest,z powodzeniem regulaminowe 5 sztuk co nockę, gdzie 4-5 razy w roku dosłownie bywa i.....Nędza bieda i mizeryja teraz chyba....
Przecież populacji węgorza nie zagraża WCALE presja wędkarska, to portugalczycy,francuzi i ludy żtyjące z racji położenia geogeraficznego na drodze wstępowania szklaków są za to odpowiedzialne....Francja-małę węgorzyki przysmakiem są, łowione na PRZEOGROMNĄ skalę na wejściu z Atlantyku, Portugalia to samo....Proszę uwierzyć, że statystycznego wędkarza zrzeszonego w pzw nie stać by było, żeby ten tzw."rarytas" skonsumować w ichniejszej restauracji....
Pytanie teraz
co NAM do tego????
Płącąc skłądki wymagamy na WSZYSTKICH szczeblach porozumienia się, dlaczego jak u nas ginie populacja nie potrafimy działać europejsko???
Może zrzeszenie związków wędkarskich w Europie by coś porasdziło????
eh...tyle pytań się narzuca,tylko zapłakać,że nie przez nas,ale przez floty rybackie, kłusoli i NAM niesprzyjające okoliczności tak się dzieje...

Na pewno ktoś zapyta skąd tej mój osąd...
Otórz tłumaczę...Z wykształcenia,zawodu i przede wszystkim zamiłowań liznąłem troszkę tematu pływając po naszym morzu, będąc zapalonym wędkarzem i przede wszystkim chcąc potomnym /w drodze.../ zacować te wspomnienia,jak dzwoni dzwoneczek w nocy, a ja staję do walki z przebiegłym i jakże silnym jednym ogonem:)

ps.Mój Tata ma 86 lat i wczoraj złowił 2 ładne,sam jezdzi na nocki,rytułał taki letni-gada o tym cały rok,złowi w sezonie dziesięć ale tym zyje...

kto pierwszy rzuci kamieniem???
okno
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lip 03, 2010 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...Francuz bo teraz z węgorza zrobi ślimaka
EKOLOG
Moczykij

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 18:06    Temat postu: ACH TEN WĘGORZ....... Odpowiedz z cytatem

Popieram w 100%.Nasze kochane PZW powinno poruszyć tę sprawę na forum europejskim!!!!Z całej sytuacji wynika że w tym towarzystwie są lepsi i lepsiejsi....Francji i Portugali nie obchodzi katastroficzna sytuacja węgorzaa nam dolepiają okres ochronny???Nawet wprowadzając całkowity zakaz połowu nie uchronimy tej ciekawej rybki przed wyginięciem.Nasze ''GRUBE RYBY''ze związku nie zauważają że nasz kraj znajduje się prawie na końcu trasy węgorzowych wycieczek?Jeśli jesteśmy pełnoprawnym członkiem EU to może pełnoprawnie korzystajmy z tego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
turbot
Moczykij

PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 16:05    Temat postu: Europejczyk Odpowiedz z cytatem

Korzystamy a jak! Nie znam wielu wędkarzy wypuszczających swoje zdobycze jesli tylko przedstawjaja jakąś wartość kulinarną, ja osobiście nie wypuszczam. Prewo rybackie służy rybakom oni są piorytetem w dziedzinie pozyskiwania ryb, wędkarstwo jest sposobem rekreacji. Każdy ma własny kodeks honorowy a skąd się go bierze to wiemy że nie z ustawy.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: