Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plaża Surfcasting
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Morze nasze morze :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rufio20
Moczykij

PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 10:43    Temat postu: jesień Odpowiedz z cytatem

Jak wiesz z mielna ryby typu leszcz płoć okoń już przestają w tym okresie brać w morzu jeśli wchodzi w grę tylko trójmiasto to najlepiej klif orłowski i pogoń za trocią morską ze spiningiem troszkę dalej w okolicach rozewia można dorszyka spróbować z plaży połapać choć możliwe że w okolicach klifu też mógłby się trafić jednak trzeba się zasadzić wieczorami jak już ciemno i zimno na dworzu Smile albo w jakimś porcie za okoniem czy śledziem ale to już ma mało wspólnego z wędkarstwem plażowym Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
doozer
Site Admin

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 12:13    Temat postu: Re: jesień Odpowiedz z cytatem

rufio20 napisał:
Jak wiesz z mielna ryby typu leszcz płoć okoń już przestają w tym okresie brać w morzu jeśli wchodzi w grę tylko trójmiasto to najlepiej klif orłowski i pogoń za trocią morską ze spiningiem troszkę dalej w okolicach rozewia można dorszyka spróbować z plaży połapać choć możliwe że w okolicach klifu też mógłby się trafić jednak trzeba się zasadzić wieczorami jak już ciemno i zimno na dworzu Smile albo w jakimś porcie za okoniem czy śledziem ale to już ma mało wspólnego z wędkarstwem plażowym Smile pozdrawiam

Na razie nie proponowalbym polowu troci. Okres ochronny w morzu trwa od polowy wrzesnia do polowy listopada.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rufio20
Moczykij

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 20:37    Temat postu: Prawda!!!! Odpowiedz z cytatem

Z tym okresem ochronnym potwierdzam !!!! ale jeszcze i tak trzeba poczekać żeby woda się wychłodziła Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mike79
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wschodnim wybrzeżu nie ma okresu ochronnego na troć!!! Very Happy
Powrót do góry
kuba1119
Moczykij

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś poławia już coś z plaży?Chciałbym w tym roku trochę powalczyć.Szukam wszelkich informacji o ciekawych miejscówkach.Na razie nie mam zbyt wiele czasu ,ale chętnie przyłączyłbym się do jakiejś wyprawy .Posiadam środek lokomocji . Pozdrawiam Andrzej.
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2011 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widać surfcastingowców co nie miara Smile chyba prędzej się sami wybierzemy niż ktoś Ci odpisze... qrde bym pojechał nawet teraz na jesień, ale pozwolenia nie mam na morze..
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2011 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DaFFy napisał:
ale pozwolenia nie mam na morze..

A to aż taki duży problem? Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w Gdyni, 10 minut, 50 zł i po kłopocie.
Ja czas czasami mam, pozwolenie też, ale ze sprzętem gorzej. Ale chętnie bym potowarzyszył, gdyby ktoś w okolicach Trójmiasta planował połowy.
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie mowcie Panowie, ja juz planuje sie za to zabrac od... i jeszcze troche, ale ostatnio w ogole nie mialem czasu, a teraz chwilowo nie mam kasy na jakis sprzecik do surfcastingu, tak wiec przewiduje ze te moje spotkania z morzem jeszcze sie odloza w czasie Sad niestety

Generalnie pare razy przechadzalem sie wzdluz plazy od Orlowa az po Przymorze i zadnego czlowieka z wedka w morzu.

Widzialem pare razy jak przy skwerze w Gdyni lapali byczki, ale nic poza tym nie mieli chlopaki Razz
Powrót do góry
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Generalnie pare razy przechadzalem sie wzdluz plazy od Orlowa az po Przymorze i zadnego czlowieka z wedka w morzu.

No właśnie też nigdy u nas nie widziałem wędkarzy na plaży i zastanawiałem się dlaczego. Czy dlatego że to tak mało u nas popularne, czy może po prostu nikt nie łapie bo niczego tutaj się nie da złapać?
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie da sie na pewno Smile
Dlatego tak ubolewam nad przeciwnosciami arrgh Smile
Ale juz niedlugo... Smile
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

da się da napewno, tylko trzeba wiedzieć gdzie i na co i kiedy Smile
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiec jednak ktos cos probuje? Kolega sie podzieli informacjami Razz
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie podziele się -bo nie mam żadnych praktycznie zweryfikowanych - sama teoria i ze słyszenia to tu to tam ktoś coś powie... patrzyłem ostatnio nawet na google maps, gdzie druga rewa jest najbliżej brzegu, ale też nie wiele wypatrzyłem
mike79
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2011 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na googlach raczej rewy nie wypatrzysz, mapa jest aktualizowana co jakiś czas a rewy zmieniaja sie zaleznie od stanu wody. Znalezienie odpowiedniego dołka raczej zależy od twojego zmysłu, mozna wejść na klify i zobaczyć. Na zatoce nie łowią...ale ktoś musi być pierwszy Wink nie mam doświadczeń ale mysle że warto spróbować...
Powrót do góry
rufio20
Moczykij

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2011 8:15    Temat postu: Plaża Odpowiedz z cytatem

Witam podzielę się swoim skromnym doświadczeniem. Ostatnio odwiedziłem Gdynie orłowo na surfcasting po prawej stronie od mola wynik był zaskakujący kilka babek byczych Smile . Nie znam miejsc na zatoce gdzie można dostać metodą sufrcastingową jakąś rybkę z plaży niestety są jeszcze nie odkryte. Na wiosnę i jesień na pewno można wybrać się ze spinnigiem za trocią na początek wystarczy zwykły kij spinningowy i spodniobuty godne polecenia miejsca to klif orłowski, górki gdańskie szukamy wszędzie gdzie kamieniste dno. W tym roku na wiosnę połowa kwietnia jak woda osiągnęła optymalną temperaturę na 6-8 wypadów za każdym razem widziałem rybkę albo przynajmniej branie sam trafiłem 3 sztuki to w moim przypadku jakieś 3 razy więcej niż na rzekach a zwiedziłem dużo Smile Do połowu takich rybek jak leszcz, węgorz, flądra, okoń, płoć, dorsz trzeba wybrać się trochę dalej dobre miejsca połowowe to Karwia, Jastarnia, Hel. Sezon na plaży trwa cały rok oprócz najzimniejszych miesięcy kiedy plaża jest skuta lodem. W tej chwili woda się ochładza podejdzie właśnie troć a na surfacsting można liczyć na flądrę i dorsza. Dorsz to już wyższa szkoła jazdy podchodzi pod brzeg tylko w terminie kiedy do tarła przystępuję mała rybka tubis. Na weekend wybiorę się chyba do Karwi dam znać jak wyniki za rok na wiosnę planuję spróbować na plaży w brzeznie słyszałem o ładnych okoniach poławianych w tamtym rejonie przez rybaków. Koszt łowienia z plaży początkowo nie jest wysoki spinning możemy wziąć co mamy pod ręką o większym ciężarze wyrzutu do 60gr do surfcastingu na początek wystarczy duży kołowrotek karpiowy a wędki są dostępne w sklepach już od 100zł nie ma co od razu inwestować w sprzęt nie każdemu musi przypaść do gustu takie łowienie dużo zależy od wiatrów prądów częste zejścia o kiju. No ale czego się nie robi dla pięknych ryb a w Bałtyku są naprawdę piękne i duże. Pozdrawiam i powodzenia.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Morze nasze morze :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: