Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Raduńskie Górne - mapa batymetryczna
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 15:31    Temat postu: Raduńskie Górne - mapa batymetryczna Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy dysponuje ktoś z Was mapą batymetryczną jeziora Raduńskiego Górnego???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
biodivTZ
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.radbur.com.pl/jeziora/mapa/mradg.htm
Tu jest mapa, i informacje o jeziorze ze strony firmy radbur, sprzedającej licencje na jeziora raduńskie
Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za link ale to już znalazłem - chodzi mi o mapę bardziej dokładną
Powrót do góry
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.pzw.gda.pl/viewtopic.php?p=1735&highlight=#1735 może to? Wink

Powrót do góry
Rynix
Moczykij

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 8:49    Temat postu: Na co się nastawić ? Odpowiedz z cytatem

Witam
Niebawem będę nad jeź. Raduńskim i nie wiem na co się nastawić ? Czy w tym jeziorze poza tym że tylko w opisie jeziora jest Leszcz, to czy on faktycznie występuje ? A jeśli nie on to czy warto tam cokolwiek łowić ?
Czekam na wasze odpowiedzi ?

Z pozdrowieniami
Rynix
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie warto... Jezioro przełowione i czas świetności ma już za sobą i trudno liczyć tam na okazy np. leszczy (żyletki połowisz), kiedyś słynęło z ogromnych okoni, ale po nich już śladu nie ma. Smutno to, ale prawdziwe Crying or Very sad
Rynix
Moczykij

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 10:54    Temat postu: A to lipa Odpowiedz z cytatem

będę tam ok tygodnia , generalnie moje łowienie będzie praktycznie amatorskie więc jeśli będą " jakieś " to będę się cieszył. Może w takim przypadku Płoć, Karaś albo coś takiego będzie bardziej efektywne ?
Wiem że będę musiał zapłacić tam za łowienie bo to nie PZW ale czy warto w takim razie na tydzień ? czy tylko na jeden dzień się nastawić . Co poradzisz ?
biodivTZ
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 16:41    Temat postu: a może Rekowo? Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Byłem niedawno nad Raduńskimi i podpytałem miejscowych. Jedyne jeziorko gdzie połowić można z Raduńskich (Radbur) to ewentualnie Rekowo, potem w kolejności Białe. Osobiście łowiłem na Rekowie. Brał szczupak na żywca i okonie - także na żywca (1 hak - malutki żywiec). Poza tym ładne płocie, leszczyki i z gruntu i na spławik. Słyszałem od miejscowych że i większe leszcze podchodzą.
Fajna miejscówka jest od południa - pomościk, tylko latem trzeba być baaardzo wcześnie.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rynix
Moczykij

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to słabo w sumie ... patrze na wiatr i on tez nie będzie mi pomagał , wiec po prostu pomoczę sobie kija ze 2 - 3 dni Smile Dzięki za info.
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem na wywczasie nad raduńskim górnym i połowiłem piękne płocie i okonie giganty. wbrew informacjom o radburze ryba jest ale trzeba poszukać. sieci i pupy są wszechobecne ale da się połowić
Powrót do góry
Rynix
Moczykij

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 9:36    Temat postu: Poszukam lescza Odpowiedz z cytatem

No ja tam poszukam leszcza , mały czy duży nie ważne , potrzebuje wyjąć i wrzucić i tak w koło Macieju Laughing , żeby nie stać jak kołek przy brzegu. Jak mówisz ze jest płoć to mi tez powinna podejść. Może coś podpowiesz ?
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 12:43    Temat postu: Re: Poszukam lescza Odpowiedz z cytatem

Rynix napisał:
No ja tam poszukam leszcza , mały czy duży nie ważne , potrzebuje wyjąć i wrzucić i tak w koło Macieju Laughing , żeby nie stać jak kołek przy brzegu. Jak mówisz ze jest płoć to mi tez powinna podejść. Może coś podpowiesz ?

pewnie juz za późno na podpowiedź ale płocie brały na stoku na głębokości około 6 m - około 15 cm nad dnem

Na robala nie warto bo ukleja od razu przechwytywała ale na kuku było OK

Zdecydowane prowadzenie spławika, zacięcie i zabawa przednia
Rynix
Moczykij

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 17:48    Temat postu: płocie Odpowiedz z cytatem

Witam kolegę w nowym roku , otóż ryba była owszem , rzuciłem trochę pęczaku przez 2 dni , podeszły płocie ale takie do 30 cm. Bawiłem się przednio bo fajnie walczyła , ale z drugiej strony byłem zawiedziony bo nie podszedł leszcz ( ciekawe czy jeszcze tam jest). Z tymi co rozmawiałem i wczasowiczami i chyba tubylcami często padały stwierdzenia " po co nęcić jak następnego dnia w okolicy jest sieć " I tu moje stwierdzenie - pojawiają się sztuki co tylko przez sieć przechodzą -tylko ? Być może fakt iż z lornetką obserwowałem jak coś w stylu sieci ściągali , nie pozwolił mi na dłuższą zasiadkę. Wydałem kupę pieniędzy i nie byłem zadowolony w 100 % Sad
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też nie byłem w 100% zadowolony bo drożyzna straszna ale parę fajnych rybek złowiwszy. Co do leszcza to w ciągu tygodnia złowiłem chyba tylko 3 sztuki i to małe. Chyba wyłowili sieciami leszcze albo siedzą na głębokim.

Codziennie gdzieś w okolicy widziałem rybaków z sieciami i pupami... koszmar - jeb.....ą wszystko co popadnie

Okonie tylko z łódki po znalezieniu górek na echo
Rynix
Moczykij

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 23:39    Temat postu: duze pieniadze Odpowiedz z cytatem

Za nasze pieniądze będą mogli sobie zarybić żeby za rok lub 2 czy 3 , wyjąć sobie sieciami. Tak to jest jak nie potrafimy zadbać o państwowe , tylko dajemy w prywatne ręce , a lasy jeziora rzeki niszczeją albo co gorsza tracą to napędza ten przemysł czyli wędkarze Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: