Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Otomin
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arekk
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle jedzenia!!!! Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy aż zaraz zacznę bułkę tartą szykować Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi zostal zjedzony natychmiast na miejscu bez bulki, pozostala tylko czkawka.
Powrót do góry
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piekna sztuka, gratuluje !!
No i poltorej godziny walki - na pewno niecodzienne uczucie i... niecodzienna przyjemnosc Smile
Powrót do góry
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet troche dluzej,ale nie chcialem dokladnie pisac ile zeby ktoregos ,,karpiarza"nie zwalil zawal.Musisz wiedziec,ze wsrod nas sa tez zwolennicy twardej reki a plecinke 0,06 traktuja jak wypaczenie sensu karpiowania.
Powrót do góry
malolat89
Wędkarz

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no Panie Ryszardzie podziwiam podziwiam ;] zawsze marzę o takiej walce z takim miśkiem a jak się nastawię to nic z tego nie mam ;] na razie największy mój misiek ważył 4.5 kg ale to było ze 3 lata temu na Wysockim i od tamtego momentu ani razu już na wysockim nie miałem przyjemności się spotkać z takowym. Niedługo tez się wybieram na noc na otomin ze znajomym polować na miśka :] (żadnych wskazówek nie chce) ale po Pana postach widzę że warto się wybrać tam i zaczaić się nocą na taki okaz ;] pozdrawiam Panie Ryszardzie i połamania życzę ;]

4480443 gg
Powrót do góry
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 5:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O karpie zdecydowanie latwiej jest w miejscowosci Otomino nie mylic z miejscowoscia Otomin.Jest tam urokliwy zbiorniczek na ktory jezdzi moj znajomy.Dosc czeste pokazuje mi swoje karpie takie do 5kg i mowi,ze na kukurydze.Jest jeden problem za zlowione karpie trzeba placic.Nie znam cen bo nigdy tam nie bylem.Opowiadal mi o tym wielki autorytet wedkarstwa wyczynowego wiec cos w tym jest.Duze karasie srebrzyste tez tam sa.Natomiast zlapanie takiego karpia z marszu w Otominie graniczy z cudem i w niczym nie pomoze nocna zasiadka.JA do lowienia karpi przygotowuje sie juz od lutego robiac ok 2ookg kulek zanetowych na bazie maki sojowej,albuminy i pelletu ALLER AQUA.Nece systematycznie min.trzy tygodnie i dopiero siadam z wedkami.Gwarancji na zlapanie duzych i srednich karpi nie mam,mam jedynie zdecydowanie wieksze szanse na kontakt z w/w.To nie jest tak,ze siadam i lowie miska za miskiem.W ciagu np. 5m-cy lowie tylko dwa, trzy dwucyfrowe, niewiele wiecej takich 8-10kg reszta to mlodziez i tez nie dziesiatki.Bywaja tygodnie,w ktorych wogole nie mam z nimi kontaktu a przeciez latem zaliczam prawie kazda nocke .Czasami gdy jest cyrkulacja wschodnia wole zaliczyc spotkanie brydgowe.
Powrót do góry
slawencjusz21
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 6:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o to łatwiejsze Otomino to typowy "burdel"-komercja. staw tak na oko 30x20 m , byłem tam hmmm...z 5 lat temu i widziałem jak gościu wywalił ze 3 karpie w ciągu godziny. podam numer zainteresowanym 0586857316, wjazd kosztował wtedy chyba 10 zł...za rybę płacisz osobno. nie wiem czy mówimy o tym samym Otominie..? pozdro
Powrót do góry
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 7:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tam jest pare tych jeziorek znam je tylko z mapy sat.i opowiadan wspomnianego faceta.Ze szczegolow topograficznych zapamietalem,ze znajomy mowil o bliskosci lini wysokiego napiecia.O obyczajach tam panujacych nic nie wiem.Zeszlego roku jezdzil tam pozna wiosna i przynosil mi do pokazania srebrne karasie a pozniej karpie.Szczegolnie karasie byly dorodne.Wlasciwie kiedys chcialem podjechac tam rowerem na ten rzekomo fajny akwen i zobaczyc jak to wyglada ale skoro mowisz,ze to dziadostwo to dam sobie spokoj.Jesli chodzi o mnie to wielkie dzieki za sprostowanie.
Powrót do góry
slawencjusz21
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm czy szła tam linia wysokiego napięcia- bardzo możliwe... było kilka domków wokół. ja ogólnie nie "potępiam" tego typu miejsc, jeśli ktoś lubi taką zabawę- czemu nie. nasze wody są chyba coraz mniej rybne a każdy czasem lubi poczuć rybę na kiju. ja w długi weekend planuję się wybrać z Mamą na rybki i też nie wiem czy nie odwiedze komercji . chcę żeby połapała cokolwiek- nie muszą to być okazy. żadko ma okazję połowić a wiem że baaardzo to lubi. pozdro
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ryszard frankiewicz napisał:
JA do lowienia karpi przygotowuje sie juz od lutego robiac ok 2ookg kulek zanetowych na bazie maki sojowej,albuminy i pelletu ALLER AQUA.Nece systematycznie min.trzy tygodnie i dopiero siadam z wedkami.W ciagu np. 5m-cy lowie tylko dwa, trzy dwucyfrowe, niewiele wiecej takich 8-10kg reszta to mlodziez i tez nie dziesiatki.Bywaja tygodnie,w ktorych wogole nie mam z nimi kontaktu a przeciez latem zaliczam prawie kazda nocke

Jeeeezu Rysiu nie strasz ludzi bo nikt nie będzie próbował ich łowić,a to przecież ryba jak każda inna tylko nastawienie trzeba zmienić.W sobotę @Dawid 12kg dorwał,a w środę @Donkocur ładnego Very Happy wytachał i to wszystko na PZW bez wcześniejszego nęcenia Exclamation

PS.
Mam nadzieję że się nie pogniewają,że wypaplałem w końcu wody nie zdradziłem Wink
Powrót do góry
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 7:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochany Wuemku ja tez tak potrafie tylko nie jestem swinia skoro tak czesto je kalecze to niech cos ode mnie maja.STAC MNIE.
Powrót do góry
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SMIERC MISKA.Wlasciwie to sam sobie winien.Nie chodzi o lakomstwo. Wlasnie wrocilem z nocnej zasiadki po ktorej musialem go zabic.Branie bylo wyjatkowo gwaltowne .Nim sie zorientowalem juz siedzial w krzakach.Dobre pol godziny tam siedzial. W nocy, po omacku ciezko ale jakos wspolnymi silami wyplynelismy na otwarta wode .Po 40min. holu znalazl sie w obszernym podbieraku.Gdy sie rozwidnilo dostrzeglem bardzo duza rane szarpana za pletwa grzbietowa i cieta na boku.Nie do uratowania.Pojechal ze mna do domu.Mial 11.8kg.Wage oczywiscie zanioslem przed wazeniem do legalizacji gdyz moja sasiadka nazwiska nie podam podam natomiast jej inicjaly WM (zbieznosc inicjalow jest calkowicie przypadkowa)twierdzila,ze ma jedynie 3kg .Oczywiscie - nie miala racji,pewnie sie zna jedynie na wadze sledzi.Noc byla ciepla i bezwietrzna 14 stopni.O 4tej zawialo z zachodu, zrobilo sie bardzo zimno 8st.Zdjecia miskow ukaza sie pozniej, jak ich troche nazbieram.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty się lepiej ciesz,że masz taką sąsiadkę bo kto inny za browarka pół dnia przy Photoshopie spędzi by kroczka(jaka trójka!) na nastokilowca przerobić.Dlatego tyle trwa wstawianie zdjęć Laughing Laughing Laughing a do tego nie wytrzymał i musiał na obiad zabrać Evil or Very Mad
Powrót do góry
ryszard frankiewicz
Moczykij

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to sie roznioslo.Przed moim domem stoi 9 osob i skanduje mrderca prosiaczkow a do wieczora daleko...Przeniose sie pewnie do forum prawdziwych karpiarzy oni sa tacy madrzy.Tymczasem karp sie dusi w sosie ala Maria Antonina,taki sobie wybral przed smiercia.Jeszcze raz wybaczcie-to moje slowa nie prosiaczka.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na forum prawdziwych karpiarzy zostałbyś ukamienowany.Tu jest bezpieczniej Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: