Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nogat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kari
Moczykij

PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratki za życiówkę Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
calvuss
Wędkarz

PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki ,dzisiaj od 17.30 do 19 jedno branie i jeden maly ok 40 cm
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z piatku na sobote wybieram sie na noc z rosowkami i watroba, zobaczymy czy trzy letnie zarybianie nogatu mietusem dalo jakis efekt.
Powrót do góry
calvuss
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak nie mietus to moze linek ,japona albo sumek na rosowe zdzieli,ja dzisiaj z kumplem za szczuplym poplywalem i razem 10 sztuk wyszlo ale tylko trzy wymiary...
Powrót do góry
elvis02
Moczykij

PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

strown a w jakie okolice smigasz ??? daj znac jakie efekty bo mysle tez wyskoczyc ale z sob na niedz
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylismy za Wiercinami, troche syfu plynelo i pokropywal deszczyk. Czas od 18 do 2.

Bylismy we trzech wiec testowalismy przynety i zanety.
Rosowka plus pelet halibut w zamknietym koszyku : okonki 4 szt . 15-20 cm, kilka leszczykow , jedno konkretniejsze branie z ucietym zestawem.
Bialy plus zaneta feder: kilka leszczykow, klenik 25 cm, ploteczki 10-20 cm
Trupek plus pelet ryba z przemielona uklejka : sandaczyk 32 cm, jedno branie niezaciete.
Watrobka: maly mietus albo sumik odpial sie przy brzegu, potezne branie - ryba wybrala z 50 m zylki po czym weszla w zawade i rwanie.

Cos tam plywa. Podczas lapania uklejek do trupka : bolen 15 cm, kikka babek i szczupaczek 25 cm.
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 08, 2013 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj popołudniu powalczyć na grunt w okolicach kępek. Efekt w 1h z 2-3 kg krąpia ... miałem tego dość i zmieniłem miejsce.

Tam ku mojemu zdziwieniu przez 1,5h nic nie brało ale było widać, jakieś ruchy pod powierzchnią. Jako,że posiadam kołowrotki z wolnym biegiem zmieniłem haki i pożyczyłem od BATmana obok mnie jazgarka i krąpika.

Po 30 min stania zestawów delikatne branie .... zostawił ... po nast 20 min. kolejne branie ( jazgarz ), trwające z 5-10 min. W końcu zacięcie i kłoda w wodzie. Myślę zaczep, kilka minut nerwówki i ruszył Very Happy

Co ja 1 m zabiorę żyłki on wybiera z 5. Dobrze, że nie przerabiałem zestawów federowych z Wisły i miałem na kołowrotku 250m żyłki. Po około 40 minutach ( przy tłumie gapiów ) zostało mi z 30-40 m żyłki na kołowrotku i ryba zaczęła słabnąć. Kolejne 10 min i ściągam pacjenta do brzegu, walczy okrutnie ale słabnie. Z 15 m od brzegu pokazał 4 litery - ogon lekko z 20 cm w wysokości , słychać wielkie "O kur.. " ze strony gapiów. Już wiem, że to sandacz albo szczupły ( tylko dziwi mnie, że jeszcze zwykły przypon z żyłki 0,22 nie przegryzł ).

Kolejne metry i widzę dziada, olbrzymi sandacz w grzbiecie z 20-25 cm szerokości, długi na ponad metr. Holuję uparcie go dalej do brzegu, jest już jest 3,2 i 1,5m . Wyłożył się pokazał mordkę, widzę płytko zacięty ale wyciągam rękę , bo podbierak się okazuje na starcie za mały, ostatni akt desperacji i poszedł... ale tego dnia mięsa na wodą poleciało Very Happy Very Happy Very Happy Zły sam na siebie jak nie wiem co ale trudno, zabawa pierwsza klasa, emocje nie z tej ziemi i te drżenie nóg gdy pokazał ogon ... bezcenne Smile

Ryby nie złowiłem ale każdemu życzę przeżyć coś podobnego. I oby ten dziaduś/ babcia jeszcze nie raz doszedł do tarła.

Dodam tylko, że pierwszy raz miałem takie sandaczowe bydle na tego typu kiju, tym bardziej, że wędka to Konger Maxer Feeder o wyrzucie do 120g i najdelikatniejsza szczytówka jaką miałem. 250m żyłki przed chwilą poszło do śmieci, na zbyt wiele już się nie nadawała.
Powrót do góry
calvuss
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lis 10, 2013 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o CHLOPAKU GRATULUJE CI Z CALEGO SERCA TAAAKIEJ RYBY NA HAKU,ze poszla w ostatnim momencie to nie jest twoja porazka tylko zwykle koleje losu,trzeba byc dumnym z tego ze potrafiles zmusic go do brania na twoim zestawie
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, dzięki no emocje i wrażenia nie z tej ziemi Smile

Wczoraj od 16-20 w Kępie rybackiej siedziałem, rosówka+koszyk i na drugie białe +koszyk.

Na rosówkę 3 brania ale raczej drobiazg, jedno konkretne okonek 34 cm. Na białe jakieś poskubywania ale nic konkretnego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

Skocz do: