Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

MARTWA WISŁA z Łodzi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 11:20    Temat postu: MARTWA WISŁA z Łodzi Odpowiedz z cytatem

Witam, postanowiłem załozyc ten post bonie każdego interesuje łapanie Leszczy z brzegu, a są sooby które znaczną częśc czasu spędzają mając wodę pod nogami, ganiając głównie z drapieżnikiem. dołączyłem do grona tych szczęsliwców i nie ukrywam chciałbym się coś więcej dowiedziec na temat tego typu połowów.
Dziś popływałem trochę z Sondą w okolicach mostu Sobieszewskiego - ryba siedzi na głębokości około 4m, pojedyncze sztuki około 5-6m, pewnie drapieżnik.byłem od 7-10, kilka godzin łapania, zero brań.
Byc moze wynikato z tego, że sandał nie bierze, albo nie potrafię łapac Smile
Jeżeli ktos ma jakieś informacje, uwagi, zalecenia z pokorą wysłucham Smile
Storm
Wędkarz

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O własnie ja też bym sie czegoś ciekawego dowiedzał, kupiłem z kolegą łódke i mamy zamiar troche połowic na troling, ale niestety zero doświadczenia. Jaka predkość, przynety, i ogólnie wszystko. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
tak jak obiecałem - zdaję relację.
Dziś udało mi się wybrac na Wisłę.
Od godziny 15 rozpocząłem trolling - płynąłem po stronie Sobieszewa w kierunku fosforów. odległosc kilkadziesiąt metrów do brzegu - głębokośc 4-6m. wobler, tonący i wobler w pół wody. Ani brania. wpłynąłem na płyciznę 1,5m zatrzymałem się na chwilę, podciagnąłem woblera i przy samej łodce uczepił się szczupak jakieś 1,5kg. dalej do Kamieni na przeciwko fosforów nic, wzdłuż skarpy i głębiej na głębokości od 2,5 do 8m.trolling w pół wody i przy dnie i na gumkę i na woblera - zero brań.
następnie przepłynęliśmy na drugą stronę - wpadliśmy w pas zielska jakieś 70m od brzegu na gumę urywka szczupaczka - nie duży ale ostre zęby miał Smile bez wolframu żyłka poszła raz dwa. i tak płynęliśmy aż do mostu w Sobieszewie już bez żadnych przygód, Genralnie wypad nie udany, liczyłem na jakiegoś sandała, ale się przeliczyłem - czekam napodpowiedzi od starych wyjadaczy Smile
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna Wizyty.
Dziś z kolegą Błysk777, udaliśmy się z rana na wodę.
popłyneliśmy w kierunku górek zachodnich. od mostu w Sobieszewie.
Ryb na Echo jest Pełno!!! tylko nic nie bierze, oprócz kilku uderzeń z pewnością małych okonków na boczny trok, niestety nie udało Nam sie nawiązać kontaktu z rybą. Znaleźliśmy Kilka ładnych dołków z 4 na 9m, kilka łdnych górek po 2,5m. Metoda, to trolling i spinning. Przynęty: Blacha - wahadłówka, twister na bocznym, ripper z główką, wobler.
Pływało kilkanaście łodek, nikt się niczym nie chwalił, nikt nic nie wyciagał Sad jak ktoś coś bedzie wiecej wiedział, licze na informację.
blysk777
Moczykij

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DaFFy napisał:
Kolejna Wizyty.
Dziś z kolegą Błysk777, udaliśmy się z rana na wodę.
popłyneliśmy w kierunku górek zachodnich. od mostu w Sobieszewie.
Ryb na Echo jest Pełno!!! tylko nic nie bierze, oprócz kilku uderzeń z pewnością małych okonków na boczny trok, niestety nie udało Nam sie nawiązać kontaktu z rybą. Znaleźliśmy Kilka ładnych dołków z 4 na 9m, kilka łdnych górek po 2,5m. Metoda, to trolling i spinning. Przynęty: Blacha - wahadłówka, twister na bocznym, ripper z główką, wobler.
Pływało kilkanaście łodek, nikt się niczym nie chwalił, nikt nic nie wyciagał Sad jak ktoś coś bedzie wiecej wiedział, licze na informację.
Potwierdzam.Potencjał jest.Na echo sporo ryb.Dzienx za towarzystwo.Jeszcze tu k....a wrócimy.... Laughing Twisted Evil
Powrót do góry
aikon
Wędkarz

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak wam wytrwałości..
Po co ten boczny trok...
Jak sandał to na grubo...
Rippery ,twistery opad i ogień.
Echa nie używać do namierzania ryb tylko do głębokości i rodzaju dna..
Pozdrawim
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak nie bierze to się kombinuje.
aikon
Wędkarz

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miej kombinuj to połapiesz..
pozdrawiam
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jest jeszcze zdecydowanie za wcześniej na sandacza - teraz można szczupaka połapać, z okoniem też nie za ciekawie. póki temperatura wody nie spadnie poniżej 16 stopni, bedzie brał himerycznie.
aikon
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się uśmiałem...
Za wcześnie na sandacza i na okonia powiadasz...
Tylko tak dalej..heh Twisted Evil
Powodzenia
P.s A te 16 stopni to z WW czy może z WMH?
Pozdrawiam
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać wesoły człowiek z Ciebie. Roftl.
Nie chce mi się polemizować z Tobą, bo do niczego ta rozmowa nie prowadzi, Ty masz Swoje racje ja mam swoje racje, niech każdy się ich trzyma.
Ps. te 16 stopni od ludzi którzy mieszkają nad Wisłą i łapią tą rybę od 20 lat codziennie.
Zresztą Sposób Twoich wypowiedzi świadczy tylko i wyłącznie o Tobie - Pamiętaj o tym.
aikon
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pouczaj mnie lamusie..
Jakie racje???
Ja łowię w miarę regularnie ,Ty nie za bardzo.Chciałeś to starałem się Tobie pomóc.Ty zamiast podziękować to udowadniasz mi że "po Twojemu" jest dobrze...Posłuchaj co mówię...
pozdrowienia

P.s
Termometr to za oknem powieś.Co do tych z 20-nim stażem to zobacz co się dzieje na MW tam gdzie ja łowię .Ciekawe że zazwyczaj ktoś coś ma .Srednia wieku grrrrubo ponad mój wiek i na pewno nie jeden dzień już spędzili nad woda.jakoś nie czekają do tych 16 stopni.

Temat uważam za zamknięty,szkoda zaśmiecać posta..
Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aikon napisał:
Nie pouczaj mnie lamusie....

może trochę byś uważał ze Słowami, bo ja Cię nie opisuję słowami które moglyby wywołać u innej osoby nie smak - "czytaj LAMUS" co więcej obrazę, chyba że nie wiesz co to słowo oznacza.
Trochę kultury i szacunku wydaje się Ci brakuje.

Ale jeźdzmy dalej:
Wczoraj na Wisełce połapali ładne okonie największy 48cm widziałem dziś na przystani fotki, człowieka który takowe złapał. w sumie miał 8 sztuk od 30 do 48cm, wszystko na paprocha i małego twisterka, na zboczach i w dzórach około 5-7m.
Dziś od rana pływałem jak zwykle z teściem, przynęta bialy twister, biały ripper, trochę woblera, miejscami rzucałem, ale trochę na trolling z miejsca na miejsce, znalazłem kilka fajnych miejsc, niestety obarczonych urywkami, jakaś stara łajba zatonieta albo coś w tym stylu. trochę opłyniętych trzcin w poszukiwaniu szczupłego. niestety efekty mierne. sporo ludzi było na trupka, ale oprócz sporadycznych pojedynczych brań wszyscy zwijali się około 10 o kiju. Pewnie w tygodniu się jeszcze pojawie, natomiast następnym razem sprobuje z mniejszą prznętą.
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łodek od zatrzęsienia, od 6 rano na wodzie już ludzie siedzieli Smile po ciemku. każda łódka na stokach, spadach w głębiach od 6-9m. mi się niestety nie udało ale myślę, że niedługo się zacznie sporo dziać.
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odświeżam, czy ktoś coś ??? jakieś informacje, szczupak bije, a sandacz??? podobno okoń też walczy Smile
podobno, na Martwej koło Sobieszewa, łodek jest od cholery, może ktoś jest na Forum Smile??
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: