Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spławik- gdzie warto niedaleko Gdańska

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magik
Moczykij

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 14:40    Temat postu: Spławik- gdzie warto niedaleko Gdańska Odpowiedz z cytatem

Witam.
Już z dwa lata nie łowiłem na spławik, i odkąd nawiedziła nas ładna pogodna, a szczupak i sandacz pod ochroną, korci mnie by w weekend wybrać się na spławik.
Dlatego chciałbym się zapytać na forum, gdzie warto wybrać się ze spławikówką (na bata) niedaleko Gdańska, by był spokój i można coś tam czasem złowić. Oczywiście nie ostatni warunek nie musi być spełniony, to tylko dodatek Rolling Eyes . Wolałbym by była to woda stojąca bądź o małym uciągu.

Czekam na propozycje:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fishermen
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wody stojącej to jeziorka są jeszcze martwe i na razie raczej nie połowisz...POLECAM kanały i rzeki- tuga, linawa,nogat. Tam uciąg jest znikomy a i rybki już się ruszyły i można się nieżle pobawić. Jedyny mankament tych łowisk to dojazd no i raczej spokoju tam nie zaznasz.Pozdrawiam
Powrót do góry
biodivTZ
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 17:30    Temat postu: kanały ... Odpowiedz z cytatem

No a może kanał piaskowy i śledziowy? Już coś powinno się ruszyć. Więcej szczegółów o nich w innych wątkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Magik
Moczykij

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kanałach właśnie myślałem:) Znam je trochę z wypraw ze spinningiem. Obawiam się jedynie tłoku nad wodą w weekend...
Powrót do góry
fishermen
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magik napisał:
O kanałach właśnie myślałem:) Znam je trochę z wypraw ze spinningiem. Obawiam się jedynie tłoku nad wodą w weekend...
to niestety nieuniknione...
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam Motławę w okolicach wsi Bystra - dobry dojazd i ludzi też nie za dużo, a rybkę niezłą też można złowić. A nawet jeśli jest tłok (czyli na odcinku 200m 4 - 5 wędkujących) to całkiem fajni ludzie tam się pojawiają. A i miejsca bez ludzi też znajdziesz. Uciąg średni - a czasem znikomy.
Pozdrawiam
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakies jeziorko jest godne polecenia?
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

granddm napisał:
A jakies jeziorko jest godne polecenia?

Każde możesz zaatakować Wink ,a przy takiej pogodzie jak ostatnio to najlepiej płycizny zawietrznych brzegów,szczególnie wieczorami.W nie najgłębszych jeziorach woda przy dnie ma już nawet 10st.C Very Happy
Powrót do góry
fishermen
Wędkarz

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chłopaki właśnie wróciłem z nórkowanka z nad kaszubskich jezior,zaliczyłem dwa w okolicy kościerzyny. WNIOSEK na razie brak życia kilka drobnych okonków. Z kijaszkiem moim zdaniem za szybko.
Powrót do góry
Magik
Moczykij

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj odwiedziłem kanał piaskowy. Woda (poza żabami) była prawie że martwa. Kilka płotek około 15cm, parę drobnych leszczyków i to tyle. Ogólnie nic ciekawego się nie wydarzyło...
Powrót do góry
malolat89
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja osatatnio tzn. we wtorek odwiedziłem Motławę niedaleko kanału rafineryjnego ogólnie to na czerwonego padaka tylko kilka małych płotek i 2 leszcze. ale widać że szczupaki szaleją. goniły ładnie drobnice. pozdrwiam ;]

4480443 gg
Powrót do góry
lukaszenko910
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedziele bylem na Motlawie to 20 ploci mialem najwieksza 28 cm..Biala ryba jest i jak sie troche kanal pozna to mozna nawet niezle polowic..
Powrót do góry
kogut1982
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można też próbować na Raduni.Uciąg nie jest wielki(do ok.3 g).Biorą piękne jazie i klenie a do tego można liczyć na ładne płocie.Gorąco polecam.
fishermen
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kogut1982 napisał:
Można też próbować na Raduni.Uciąg nie jest wielki(do ok.3 g).Biorą piękne jazie i klenie a do tego można liczyć na ładne płocie.Gorąco polecam.
kogut 1982 ty będziesz się orientował--na tym odcinku który widać z końca obwodnicy można łowić?--oczywiście chodzi mi o radunię?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: