Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Martwa Wisła

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

CZy Opłaciłeś Skłądkę członkowską i opłatę za wody nizinne PZW
TAK tylko składkę
14%
 14%  [ 1 ]
Tak składkę i wody nizinne
57%
 57%  [ 4 ]
Nic nie opłąciłem
28%
 28%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 7

Autor Wiadomość
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 22:26    Temat postu: Martwa Wisła Odpowiedz z cytatem

Witam, ostatnimi czasy udało mi się kilka razy wybrać na Martwą Wisłę.
Jakieś 3 albo 4 tygodnie temu w sobote, przyjechałem około 12 w południe, piękne słońce, silny wiatr, siedziałem do 20, kilkanaście calkiem godnych Karasi, tak naprawdę nie brał ani krąp, ani leszcz, ani płoć, okoń, tylko sporadyczne brania samego Karasia. Zdjęcia dodam w późniejszym terminie. Wybrałem się tydzień później w sobote wyjechałem o 1 w nocy, czyli niedziela rano, jak rzuciłem robaka na grunt o 2 w nocy, tak tylko co jakiś czas sprawdzałem czy coś go przez przypadek nie zjadło, co mogło umknać mojej uwadze, lub czy też sam nie zszedł Smile do godziny 7 praktycznie ani brania, upał duszno, słaby wiatr, zero efektów, na spławik na tyczki próbowali co niektórzy, łapali krąpie wielkości maksymalnie ręki do tego sporadycznie, wręcz bardzo sporadycznie, i to nieliczni. z Gruntu nic kompletnie, przespałem się z godzinę, połowiłem do 10 i pojechałem do domu się wyspać Smile efekty mierne. Kolejny raz wybrałem się w tygodniu, ja na grunt przyszły teściu na spławik, po dwóch godzinach zmieniłem zestaw na spławik, krąpie, płoć, ładny okoń, podleszcz kilka leszczyków, i kilka ryb bliżej nie zidentyfikowanego gatunku, powiązanie płoci z leszcza i krąpiem na dodatek. Ale w Sumie efekty zadawalające. W ostanim tygodniu wybrałem się sam po pracy a w sumie w czasie pracy około 13, tym razem uzbroiłem się w zanęte, świerze robaki, wygodne siedzisko i długą na 7 m bolonkę, podsypałem usiadłem, rzuciłem na grunt i o niespodzianka, ładnie podeszła duża płoć, której myślałem że nie ma za dużo w Martwej wiśle, pojawił się większy, jak i mniejszy krąp, krasnopióra, ładniutki Leszcz, kilka łądnych okonków na grunt, no i sporadycznie Karaś, bardzo sporadycznie, praktycznie od 14 do 19 non stop coś się działo, z mniejszymi lub więszkymi przerwami, ale nie nudziłem się. Efekt końcowy również pozytywny. Bylem bardzo zadowolony. Wybieram się w najbliższym czasie, może w piątek, albo w weekend. Oczywiście zainteresowanym mówie, wizyta na MW w weekend, skutkuje koniecznością przybycia nad wybrane i dogodne miejsce przed 3 rano Smile w tygodniu jest spokój, ja przyjade pewnie później bo i tak z rana efekty są mierne. Polecam Smile
Zapomniałem dodać, że spławik głownie biały robak, grunt biały+czerwony
Arnoldo

PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamierzam wybrać się nad Martwą Wisłę. Okolice Sobieszewa lub Trzcińska. Mam zamiar pochodzić trochę ze spiningiem. I tu moje pytanie. Na jakie ryby warto się nastawić i jakich najlepiej użyć przynęt?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
epcrew
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio tam byłem,węgorz to jest godna uwagi rybą którą można złowić/w nocy najlepiej/.Sandacz bierze słabo,duża ilość zaczepów i znaczna głębokość/mocna i czuła wędka/.Warto połowić okonie na boczny trok,szczupaków w tym rejonie jest więcej niż sandaczy.W nocy,,kwitnie,, kłusownictwo,słabe kontrole w tym roku,tak więc na okazy nie warto się nastawiać.Ogromna ilość koluchów obgryzających białe robaki
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: