Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zgniła kukurydza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Zanęty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz Labuda
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 7:59    Temat postu: Zgniła kukurydza Odpowiedz z cytatem

Czasami , aczkolwiek bardzo rzadko zdarza mi sie , że kupuję gotową kukurydzę Trapera no i jakie jest moje zaskoczenie gdy otwieram opakowanie, a tu zalatuję zgnilizną ( miałem już tak kilka razy, zamiast zamachu wanilii lekka zgnilizna). Sądzę, że wynika to z dwóch rzeczy: mało hermetyczne opakowanie lub długo zalegała na pułkach.
No i mam pytanko bo słyszałem rożne opinie: czy taka kukurydze, w której rozpoczęły sie procesy fermentacji nadaje się na zanętę Question
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak łowiłem na grunt - to tylko bonduelle - poza konkurencją.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Labuda
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia, jasne tylko z bonduellem troszkie drogo wychodzi nawet jak kupuje duże puszki w makro. Znalazłem inne wyjście na rynku w Rumi kupuję kuku ( kila za 1,5 pln). Namaczam(od 2 do 4 h) i gotuję ( 1,5 h). Po gotowaniu zostawiam w wodzie, w której gotowałem i dolewam boostera . Problem jest jedynie z tym z trwa to bardzo długo, miejsca brakuje i zapachy sie rozchodzą po całym mieszkaniu ( jeśli słodkie to pół biedy)
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Labuda napisał:
na rynku w Rumi kupuję

No to chyba mamy tego samego zaopatrzeniowca Wink
Powrót do góry
michal80
Wędkarz

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też uważam, że bonduelle jest super, choć czasem zdarzaja się puszki ze zbyt mocno rozgotowaną kukurydzą i łatwo są zdejmowane z haczyka. Wtedy można jej używać jako składnika zanęty.

Jeżeli chodzi o cenę, to można znaleźć alternatywę. W marketach czasem można kupić tańszą kukurydzę, która pod względem smakowym jest zbliżona do bonduelle (zanim trafi na ryby sam smakuje Wink). Jest tylko trochę twardsza, a cenowo to około 1,5zł za około 220g. Wiele razy sprawdzałem na rybach i ta tania kukurydza lepiej sprawdzała się niż bonduelle.
Powrót do góry
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 23:17    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Na giełdzie puszka 3kg 11zł.Niczym nie odbiega od tych drogich! Łowie na nie ładne LINKI I MISIAKI.
Powrót do góry
Siedem
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupuje najtańsza kuki z LIdla lub Biedronki na noc wsypuje ciut wanilii i rano ładnie pachnie Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Zanęty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: