Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Łowiska Dzierżawione- NIE PZW-- OPINIE!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 23:42    Temat postu: Łowiska Dzierżawione- NIE PZW-- OPINIE!!! Odpowiedz z cytatem

Witam,
Pozwolę Sobie rozpocząć temat, który pewnie nie każdemu się spodoba, natomiast mam swiadomość że część z Nas wędkarzy wędkuje również na wodach innych niż PZW.
Ja np. wędkuje na Jeziorze Spółdzielni RADBUR (na wodach PZW też Smile )
Chciałbym się w tym temacie dowiedzieć czy na innych jeziorach, w innych rejonach u innych dzierżawców, również prowadzona jest rabunkowa polityka łowiecka. Jezioro na które wykupiłem pozwolenie z racji tego, że mam tam domek i czasami jadę na weekend, było kilkanaście lat temu opisywane jako jedno z lepszych łowisk w Polsce, w chwili obecnej STUDNIA. z łódki 2 osoby na spinning kilku godzinna wyprawa ZERO.
Z brzegu 2 wędki na grunt 6 godzin- Jedna zdechła płotka.

Proszę podzielcie się swoimi opiniami.

Umieściłem ten post na tym Forum bo jest to jedyne mi znane Forum Gdańskie na którym sie udzielam....
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 5:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze zrobiłeś...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli DaFFy piszesz o Raduńskim Górnym Question to masz w 99.9 % racji.
Ja również dość często próbuję coś złapać na tych wodach (Radbur), z podobnych racji jak Ty.
"Chłopaki" Pana Czaplewskiego (właściciel Radburu tak defacto), młócą tą (te) wody, aż się gotuje. Głównie sielawę, wiadomo.
W zeszłym roku na wysokości Zgorzałego, ujrzałem przerażający widok. Masa śniętych ryb na brzegu. Głównie ukleja, ale zdarzały się nawet kilku centymetrowe linki.
Niemniej można trafić jeszcze co nie co. Właśnie wczoraj dzwonił do mnie kolega, który trafił (między innymi) piękną 38-o centymetrową płoć.
O okonia też nie jest trudno.
Natomiast na Dolnym Raduńskim złowić cokolwiek graniczy już z cudem.
Nawet „te strażniki” Czaplewskiego już się boją sprawdzać wędkarzy.
Jeden z nich powiedział wprost do mojego znajomego:
Cytuję”
„a co ja będę ich sprawdzał, jak tu już ryb prawie niema, jeszcze bejsbolem zarobię od którego, po co mi to?”

Reasumując:
Wody Radburu, są w większości sielawowe, więc Pan Czapiewski i jego spółka zrobili sobie z nich dochodowy biznes, nie mający nic wspólnego z gospodarką rybacką.
Ponoć jak już wytrzebią te wody do końca, mają zrezygnować z dzierżawy.
Czyli po nas choćby potop.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mówię akurat o Brodnie Dużym Ręboszewo.
Może ktoś coś tam.
Ostatnio spotkałem Rybyka, mówi że Ryby tam tyle, że na paliwo nie zarabia nawet do silnika.
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że bidula nie ma świadomości, że sam razem ze swoim szefem jest temu winien.

"Jaki Pan, taki kram"

Powrót do góry
DaFFy
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dokładnie,
Mówi że na wiosne na płyciznach szczupaka na tarle łapali, bo dla ikry Smile
He He niesamowite. Ci ludzie są GENIALNI!
Już bym wolał żeby zostawili te jeziora i nie robili tam nic.
Brutus
Moczykij

PostWysłany: Czw Lip 10, 2008 6:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem okazję łowić nad jez. Czarne w gminie Stężyca, kolega chcial sprobować łowienia a że nie zrzeszony wiec poszukaliśmy prywatnego lowiska. Jeziorko prywatne (księdza Wink ) , 2 razy dziennie chodzi dziadek i kasuje 20 zl od wedki Smile, przyznam że woda ciekawa bo i karp, leszczyk, karaś sandałek oraz nocny wegorz (podobno też i amur i duży lin jest). Jak na wypad nad nieznaną wodę dość dobre wyniki (2 karpie okolo 2 kg, pare leszczykow tak 0,8 kg i wegorz 45cm). Najbardziej jednak raziło mnie to jakie ludzie stamtad wynosili ryby, wegorki po 15 cm, maluskie karpiki i zadnej kontroli. Obok nas rozbił się gość który będąc sam rozłożył 8 (?!?!?!?!) wędek. Szkoda, że przez takie zasady gospodarza takie fajne łowisko się szybko zmarnuje Sad
Powrót do góry
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lip 10, 2008 15:45    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

łowisko było już zmarnowane przez ostatnie 2 lata, w tym roku troche sie odrodziło i jest lepiej! Ja płace tam 15zł od wędki i tak sie zastanawiam czy was skroił na piwko czy mu za dobrze i podniósł cenki ( byłem 2 tyg temu).Jesli bede tak będa dbać o łowisko, chodzi i mi o zabieranie rybek... to w przyszłym roku znowu bedzie słabiutko. Presja wędkarska jest tam duża więc szybko wyciągną karpiki i znowu bedzie kiepsko.
Powrót do góry
artoo

PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

młody ze mnie wędkarz, ale byłem 7dni nad raduńskim górnym.
po 2 dniach nęcenia płocie >25cm dawało się łowić (na spławik). 20cm norma.
kolega z gruntu wyciągnął 3 po 35cm w niespełna 2 dni po przyjeździe.
do tego 7 węgorzy, szczupaki.
ja miałem jeszcze leszczyka, nie za duży po 29cm, ale jest.
miejscowi z łodzi też uciągali niezłe sztuki.
wszystko to na wakacjach...
a jak był jeden zawodowiec, to 7kg w 2h uciągnął Very Happy

więc nie jest tak źle.

pzdr,
Powrót do góry
MaTiCiS

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W najblizszym czasie wybieram się na jezioro Gołuń na kilka dni. Będe chciał łowić z gruntu + spining. Da rade złowic tam jakąs rybę? jak tak to na co się nastawić?

Pozdrawiam
Powrót do góry
lion
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o jez. Dąbrowskie to polecam na grunt lub spławik połapac płoc lub leszcza. Jezioro jest głębokie a ryby duże. Sam złapałem tam w tym roku płoć 35 cm a najmniejsza z osmiu złapanych w ciągu 2 godzin miała 20cm. Sprawdza sie kukurydza lub kukurydza z jednym bialym. Leszcze sa z tych rozmiarowo zółtych więc jest z czym powalczyc. Koszty zezwolen niskie i mozna je łatwo kupic w recepcji osrodka. Zauwazylem ze ploc dobrze bierze do wschodu słonca, pozniej staje sie bardziej kaprysna. leszcz bardziej bierze w ciagu dnia.
Powrót do góry
tomek7546
Moczykij

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezioro gowidlinskie .
w tamtym sezonie gościu zastawił jezioro siatami i stały 24h cały sezon, w tym sezonie zero siat , a w dodatku wpuścil sporo młodziutkiego karpia , wiec jest nadzieja na przyszłość tylko te opłaty troche wysokie,
leszcz 2,5 kg to nie rzadkosc noi linek weźnie , kolega obok mnie wyciąga co roku tam karpie od 5 kg nawet i 15-tka sie trafi
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś ma jakieś niusy na temat Unichowa
okoniarz
Moczykij

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZARNE
Kiedys było naprawdę dużo ryby, teraz jest studnia. Czasami uda się złowić karpia albo pare żyletek. Opłaty wysokie. Pamiętam jak dwa lata temu nad jeziorem był wędkarz koło wędkarza i grill przy grillu. Widok okropny, prawie jak na jakimś kąpielisku w sezonie. Od tamtej pory tam nie jeżdzę, znajomi zresztą z braku ryb też.
DĄBROWSKIE
Jezioro znam od ponad 20 lat. Za czasów PGR-ryb nie było jeszcze tak źle jak teraz. Od paru lat dzierżawca ( WALD-TOUR ) wyciąga sieciami wszystko co się rusza. Ryb praktycznie prawie już nie ma. Opłaty przystępne, ale po co wspierać finansowo rabunkową gospodarkę rybacką? Byłem świadkiem (3 lata z rzędu) jak przez pare tygodni kilka dni pod rząd specjalna brygada rybacka zaciągała sieci na całym jeziorze. Sami wygadali się, że biorą wszsytko, bo mają cichą umowę z ZOO i zbyt na małe rybki jest tam pierwszorzędny. Podobno robili to sieciami morskimi, które rwały roślinność podwodną. Dzierżawca zarybia "na papierze" a ryb jak ubywa tak ubywa... Na przyszły sezon już tam nie wykupię zezwolenia. Mogę tylko dodać, że WALD-TOUR położył już swoje pazurki na jezioro sąsiednie - Potulskie. Przy takim dzierżawcy za 2 lata nie będzie tam niczego. Narazie pozostało trochę ładnej płoci...
Połów w nocy zabroniony.
UNICHOWO
Łowisko dość latwe (polecam stanowisko nr 7 lub Cool. Dużo karpia, lina, karasia i szczupaka. Przyjemnie tam się łowi i pan Gienek (opiekun łowiska) też sympatyczny. Niestety regulamin zbyt naciągnięty,a opłaty do najtańszych nie należą. Jeśli ktoś chce mieć pewność, że złowi ładną rybę, ale niekoniecznie ją zabierze to polecam to łowisko. Nie jestem mięsiarzem, ale uwzględniając cenę zezwolenia i rybostan łowiska wypadałoby pozwolić wędkarzowi zabrać coś innego jak karasie. Mają swoją stronę w necie.[/b]
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: