Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Reda przy Jazie e Ciechocinie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mardead

PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 18:19    Temat postu: Reda przy Jazie e Ciechocinie Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Smile
Dziś po pracy udało mi sie dotrzeć nad RedęSmile ale ze względu na straszliwą duchotę nie bardzo chciało mi sie łazic w butospodniach. ale dla relaksu i odpręzenia postanowiłem pare razu rzucic na kanale dopływowym do chodowli:) i eureka skonczyło sie potokiem 37cm i paroma mniejszymi. Miałem na kiju też pare tęczaków, ale wszystkie spadły. Jutro jednak spróbóje połazić za trocią.
pozdrawiam wszelakich włoczykijów
arekk
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten kanał nie jest objęty zakazem łowienia?
Byłem dzisiaj z rana właśnie poniżej jazu i jedynie okonia wytargałem.(cosik się mnie one uczepiły : 35cm Smile
Główny cel wyprawy czyli pstrągi nie współpracowały. Może jakiś niekumaty jestem i zboczenie kleniowo-okoniowe wyłazi mi bokiem? Narysujcie mi mapkę gdzie łowić pstrągi a ja wtedy odpowiem czy też tam kleń siedzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
doozer
Site Admin

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arekk napisał:
Ten kanał nie jest objęty zakazem łowienia?
Byłem dzisiaj z rana właśnie poniżej jazu i jedynie okonia wytargałem.(cosik się mnie one uczepiły : 35cm Smile
Główny cel wyprawy czyli pstrągi nie współpracowały. Może jakiś niekumaty jestem i zboczenie kleniowo-okoniowe wyłazi mi bokiem? Narysujcie mi mapkę gdzie łowić pstrągi a ja wtedy odpowiem czy też tam kleń siedzi Smile

Ja dwa tyg. temu wytargalem potoka 49cm; 1,2kg z Wejherowa - okolice ul Orzeszkowej, dokladniej patrz link: http://www.tinyurl.pl/?utak2lWR
Wrocil do wody wiec moze tam jeszcze plywa Smile
Mialem jeszcze kilka bran i widzialem ataki potokow wiec tam siedza.
A klenia z checia bym polowil tak wiec moze podpowiesz cos gdzie i jak? Smile
arekk
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile nie chodziło mi o miejsce ale miło ,że pokazałeś.
Parę dni temu wróciłem z rodzinnych stron więc powiem ,że nie wyszedłem z wprawy z płoszenia ryb na Odrze Smile Coraz ciężej z porządnymi kleniami ale to jest raczej efekt niżówki z jaką miałem/mamy do czynienia. Ryby poszły daleko w nurt i nawet nad ranem rzadko idą w zatoki pomiędzy główkami. Łatwiej teraz wyciągnąć bolenia niż klenia +40.

Obecnie trenuję na Wiśle gdyż wychowany na dużej rzece tam skierowałem pierwsze kroki w pogoni za rzecznymi drapieżnikami. W rzece klenia łatwiej złowić niż w jeziorach.

C.d.n
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam wasze posty widzę, że Reda jest w większości oczkiem w głowie. Kiedyś chodziłem za pstrągami wzdłuż i wszerz Raduni, ale efekty miałem mizerne, więc zaniechałem tego procederu, ale nabieram coraz to większej ochoty i chyba wybiorę się nad Redę i tu mam takież pytanie - parkowanie samochodu, gdzie najlepiej i najbezpieczniej zacząć?
Liczę na waszą pomoc Panowie Wink
pozdrawiam
arekk
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rawenius: ja lubię odcinek od mostu krokowskiego. Tam jest taki mały parking leśny zaraz przy moście. Parę aut się zmieści.

Drugim ciekawy odcinkiem są okolice komina w Wejherowie. Także dojeżdżasz nad samą wodę. No i jeszcze kawałek koło szpitala też jest ciekawy. Tyle ,że ja także póki co poznaję Redę więc najlepsze miejscówki dopiero do odkrycia Smile

Ja biorę Google Earth i patrzę na rzekę z satelity:) Jeśli podoba mi się jej kształt wtedy biorę w garść mapę turystyczną Trójmiasto + Reda,Rumia i Wejherowo. Z nią nigdzie się nie zgubisz bo oznaczenia ulic są bardzo dobre.
Powrót do góry
doozer
Site Admin

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrob rewenius tak jak Ci Arek podpowiada. Zacznij od mostu krokowskiego, pozniej komin i szpital. Ja tez czesto staje autem na koncu ul. Ceynowy, jest tam bardzo fajne wyplycenie z kilkoma zakretami, ktore zmienia sie w szybki gleboczek, warto oblowic a i auto zostawisz bezpiecznie. No i oczywiscie GoogleEartch, niezawodne narzedzie Smile
W zasadzie jak juz dojedziesz do Wejherowa i skierujesz sie w strone rzeki to zawsze znajdziesz gdzies miejsce do zaparkowania.
Ale pamietaj, ze na Rede sa oddzielne oplaty i nie wystarczy zwykla oplata gorska.
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeszcze ja na temat Redy - wodery czy śpiochy?
Mardead

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Klenie to polecam Radunie:) Jest ich tam zatrzęsienie:) odcinek od Somonina do rezerwatu w Babim Dole. Od razu powiem ze moj ulubiony odcinek rzeki do od babiego dołu do mostku betonowego w Kiełpinie.
Na Redzie chyba Klenia sie nie trafi,ale moge sie mylić. Dodam od razu że bardzo żadko łowie na Redzie, a juz za pstrągami to na juz kilka lat bedzie wiec nawet niewiem jak mocno rzeka sie zmieniła. W tym roku moja największa rybka to tęczak 46cm z Bolszewki.
Może jutro po pracy skocze koło zapory, ale tym razem za Trociakiem
pozdrawiam
arekk
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z rana pojechałem nad Redę. Jak to złośliwie bywa dojechałem w inne miejsce niż chciałem Smile a nie wiem gdzie wcięło mapy. Ostatecznie trafiłem w okolice ul.Konopnickiej . Łowiłem od mostu do takiej kładki.
Po wczorajszym meczu bolał nadgarstek i biodro co zapowiadało niezbyt komfortowe warunki łowienia Smile

Sprawą oczywistą jest ,że jak się coś pieprz..y to na całej linii frontu. 2 rzut i siada coś sporego. Za chwilę ładny wyskok i pech chce ,że akurat nad gałęziami wierzby która muskała wodę. Takiego połączenia sprzęt nie wytrzymał i żyłka pękła. Srebrniak poszedł się .............(pip)

Później już bez takich emocji i jedynie krótkie sztuki. Na fotce ten który trafił na śniadanie.
Powrót do góry
doozer
Site Admin

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jutro jade (a wlasciwie to juz dzisiaj). Mysle, ze w okolice Rekowa, nastawiam sie na trocinke jakas. Jak nic nie bedzie bralo to pojade w gore do Wejherowa i oblowie kilka swoich miejscowek. Mam jednak nadzieje, ze Rekowo zatrzyma mnie na dluzej Smile
doozer
Site Admin

PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i bylem wczoraj ale bez efektow. Stan wody niski, dosc przejrzysta. Nie widzialem tez wyjsc rybek do muszek. Chyba nie ten dzien Smile
W przyszlym tyg. wpadne jeszcze raz, moze bedzie lepiej. Lowilem najpierw w Rekowie a pozniej w Redzie ponizej zapory.
Koledzy byli wieczorkiem w Mrzezinie ale tez bez rewelacji Sad
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: