Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gdzie na szczupłego?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam.korek1

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 20:54    Temat postu: Gdzie na szczupłego? Odpowiedz z cytatem

Koledzy!Gdzie rozpoczynacie sezon szczupakowy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie jezioro Laughing
Płytkie, nieduże, takie, aby pływały w niej szczupaki Laughing
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 6:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja, na pewno Kamień...od płytszej strony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Wujas Wujas... W tym twoim Kamieniu to chyba każda ryba jest, cio ?? Wink Wink Wink

No właśnie, a tak wogóle to jaka tam jest ryba??
Powiedz tak z ciekawości bo chciałbym wiedzieć a i pewnie nie tylko mnie się przyda... Wink Wink Wink
margol
Moczykij

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chyba na Wdzie (o ile tam jest szczupak i można go łowić Smile ), będę tam pierwszy raz łowił, chce wykupić okresowe pozwolenie (chyba 35 zł na 3 dni na górskie dla członków PZW - chyba takie potrzebuje), albo zdąże jeszcze 1.05.2008 na kanale śledziowym/piaskowym, też pierwszy raz Smile

margol
Powrót do góry
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wda to przede wszytkim pstrąg, a i lipień również Wink

Powrót do góry
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grand-10 napisał:
Oj Wujas Wujas... W tym twoim Kamieniu to chyba każda ryba jest, cio ?? Wink Wink Wink

No właśnie, a tak wogóle to jaka tam jest ryba??
Powiedz tak z ciekawości bo chciałbym wiedzieć a i pewnie nie tylko mnie się przyda... Wink Wink Wink

szczupły jest, lin jest, pstąg tęczak jest, leszcz jest,...sieja, sielawa...a,wszystko chodzi o to, żeby było więcej, więcej, więcej
ploći okoń to marne zdobycze...ad okoniem popracujemy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no... to już teraz wiem gdzie będę spędzać letnie wędkarskie wyprawy poza Gdańskiem... Wink Wink Wink

A co do tego "...więcej,więcej,więcej..." to bardzo mnie to cieszy bo mało którym opiekunom <gospodarzom> zależy na stałym zarybianiu swojego zbiornika wodnego i to tak różnorodnie... Very Happy Very Happy Very Happy
Oj... gdyby było więcej bogatych w rybę jezior czy rzek to nie musielibyśmy szukać i się wypytywać ludzi dookoła gdzie bierze i gdzie warto pojechać... Sad
Fajnie że rozwijacie jezioro Kamień nie tylko pod względem rybostanu ale także jego otoczenia <sprzątanie brzegu,stawianie kontenerów na łodzie i sprzęt,itp.>... Fajnie fajnie... Very Happy Very Happy

Ja u siebie na Stogach mam w sumie fajne jeziorko <Pusty Staw 8,9 ha> ale od lat zaniedbywane zarówno pod względem rybostanu jak i wyglądu otoczenia, po prostu zniechęca do siebie wędkarzy... Ryba jest ale nie bierze i co gorsza jest po prostu nie dobra...Bierze okresowo przez 2-3 tygodnie w roku... Także syf,dno i 3 metry mułu...
Dobrze że chociaż mam za oknem moją kochaną Martwą bo nie wiem gdzie bym łapał, gdzie uczył sie wędkarstwa i szukał dużej ryby... Wink Wink Wink

Pozostaje tylko mieć nadzieję że lista tych ciekawych i interesujących łowisk będzie się z roku na rok powiększać... Wink
cliodci
Moczykij

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz mi czy już w tym roku próbowałeś na Martwej? Chciałbym się wybrać może teraz w piątek tu od strony Krakowca. Nigdy tu nie łowiłem, więc nie wiem na co się na stawić. Chciałbym spróbować grunt i może bacik.
Jakbyś mógł coś doradzić.
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem ci tak... Jeżeli chodzi o połowy z brzegu to Martwa co dopiero się budzi, pogoda niestabilna i to dlatego... Z łodzi zawsze możesz trafić okonia albo sandała ale to tez powoli... ale próbowac możesz zawsze... Wink
Ja na twoim miejscu odczekałbym tydzień albo do weekendu majowego... Wink
Jeżeli jednak jesteś juz nastawiony na ten piątek to spróbuj na koszyk nie zbyt daleko od brzegu <20-30 m>... batem jak się uprzesz to 7 m, raczej z średniej grubości zanetą i hak 10 bo babka napewno będzie ale nie będzie się na większy hak aż tak czepiać... Sad
Ogólnie o tej porze to koszyk i bat przy główkach...
Lada chwila będzie jaź i certa... Wink
Także i ja troszkę poczekam aż ładnie obudzi się Martwa i dopiero ruszę na majowego węgorza, szczupaka i białą z gruntu...
Byłem w tym roku na Martwej dwa razy- z gruntu nic a na bacika małe <10-15 cm> leszczyki i nieznośna babka... Sad Sad Sad
O tej porze obskakuje zazwyczaj pozagdańskie kanały- Koszwalski,Cedrowski,Tuga,Szkarpawa itp i itd... Wink

Także próbuj, może akurat... Jak coś będę więcej wiedzieć co i jak na Martwej to dam znać na forum... Wink Wink Wink
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Martwa co dopiero się budzi, pogoda niestabilna i to dlatego... Z łodzi zawsze możesz trafić okonia albo sandała ale to tez powoli... ale próbowac możesz zawsze..
Shocked sandała to od czerwca Wink

Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak tak... pewnie że od czerwca ale wiesz... wszystkich nie upilnujesz żeby sandała nie łapali... Przecież znasz naszych polskich "kłusowników niby wędkarzy"... niby wymiar, niby okres a i tak jak złapią to buch do torby i cisza jak makiem zasiał... Twisted Evil
Nie raz widziałem będąc na spacerze z dziewczyną na moście JP II na Przeróbce <ten nowy świecący> jak kolesie w tym roku na łódce pływając pod mostem koło stoczni Conrada <głębokość ok. 20 m> wyciągali sandałki z wody na gumę...dosłownie sandałki... taki po 25-30 cm... Twisted Evil
I wiesz co?? To jest dosłownie patologia... po cholerę mu ten 30 cm sandałek, żeby zjeść... przecież równie dobrze może sobie kupić małego dorsza i go zjeść, prawie na jedno mu wyjdzie... A taki sandałek to przecież do rozrodu... złożył w drugiej połowie kwietnia 250 000 jaj ikry i tyle... A tak "niby wędkarz" bierze go do torby, potem drugi, trzeci i tak dziesięciu... I jak potem się dziwić że ryby nie ma albo nie bierze... Crying or Very sad
Wkurza mnie takie coś ale wiem że to nic nie da bo to wojna z wiatrakami... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
A jak tak dalej pójdzie to moje czy wasze dzieci czy też wnuki nie będą mieli gdzie łowić i co łowić... Pozostaną im zdjęcia z naszych wypraw i stawy hodowlane poza miastem... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Póki co ja chodzę na ryby a nie po ryby... Po relaks i emocje... Very Happy Very Happy Very Happy

RYBIM SKRYTOŻERCOM MÓWIĘ- NIE !!!
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To rzeczywiście, tak jak mówisz patologia.
Kiedyś też miałem podobny przypadek w Kiezmarku na lodzie.
Jednak większość należała do tych "normalnych".
Facio dostał ostrą reprymendę i trochę zbastował.
Przeważnie i tak się tłumaczą, "że był tak zapięty, że i takby nie przeżył".
Ot takie nasze wędkarskie polskie piekiełko Evil or Very Mad
Dlatego należy szanować karpiarzy, tych prawdziwych, którzy mają chyba największy szacun dla swoich połowów. Wink

Trochę znowu "zboczyliśmy" z tematu Very Happy

Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No trochę ale w sumie po co nabierać wody w usta... Wink
Jest patologia i tyle... Wink
Póki co... my normalni wędkarze trwajmy w zgodzie z naturą i nie zakłócajmy jej równowagi przez barbarzyńskie wybryki... I tak jest ich dużo...
I upominajmy bo to w naszych rękach przyszłość naszych wód... Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: