Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki kupić feederek ??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Patyki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 23:04    Temat postu: Jaki kupić feederek ?? Odpowiedz z cytatem

Witam... napisałem tego posta ponieważ potrzebuje waszej pomocy a także opinii...
Otóż...jestem zainteresowany kupnem nowego feederka na rozpoczynający się już sezon a nie wiem jaki wybrać. Głównym łowiskiem na którym wędkuje jest Martwa Wisła
<mieszkam na Stogach> to też sprzęt który chce kupić chce podpasować pod te wodę i mam dylemat bo zastanawiam się nad kijkami:
-Golden Lion Feeder... http://www.mikado.pl/wedka.php?r=6&p=5&id=264
-Golden Lion Ultrafeeder... http://www.mikado.pl/wedka.php?r=6&p=5&id=265
-Konger Carbomaxx Feeder... www.okonek.com.pl/product_info.php?cPath=22_158&products_id=3152

Proszę o pomoc w doborze kijka spośrod wyżej wymienionych a także masy wyrzutu oraz jego długości na wodę jaką jest Martwa Wisła. Piszcie porady co do doboru kijka a także opinie na temat tych kijków, opinie z własnych doświadczeń lub obserwacji u innych.

Z góry dziękuję... Wink

P.S. Wiem że parę tematów wczesniej był już poruszany ten temat ale wrzucam go po raz kolejny bo potrzebuje opinii pod kątem MW... Wink Wink Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lekki feeder na Martwą wystarczy (raczej bym chyba z Mikado polecił serię UV). Jedyne z czym sobie nie poradzi to ewentualnie duże karpisko albo amur, a to raczej w rejonie o którym mówisz nie grozi. Więcej niż 50-60 gram też raczej nie będziesz na Martwej rzucać.
Młynek obowiązkowo wolnobieg.

Pozdr...
Powrót do góry
margol
Moczykij

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle, że ważna jest długość, aby daleko rzucić przyda się dłuższy kij 3,90 - 4,20, cw do 80g starczy wg mnie, Osobiście kupilem niedawno Mikado UV 3,90 do 90g za 149pln, jeszcze nie przetestowany w boju.
Ale troche nie pasuje mi to, że pierwsza przelotka jest za blisko kołowrotka, nie wiem czy to będzie przeszkadzać 'w terenie', zobaczymy, mam nadzieje, że nie.

margol
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w przypadku rzucania na koszyk <koszyk+zanęta> to te 50-60 g wystarczy bo troche wątpie...?! czy nie??
Powrót do góry
margol
Moczykij

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinno starczyć: koszyk ze 20-25g + zanenta to będzie z 50-60 g,
tylko rzucaj płynnie a nie szarp.

margol
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinno ale nie musi...zawsze te 20 g w zapasie można mieć bo i koszyk czasem cięższy albo cuś... mikado są do 100 g a kongery do 90 i 100 g bo w granicach 60-70 to już tylko pickery z tych marek i to telepickery...
a zalezy mi na składanej a nie na teleskopie bo słyszałem że podobno są mocniejsze... czy sie mylę??!!
Powrót do góry
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile nastawiasz się głównie na łowienie z koszykiem, możesz śmiało brać wędkę 90 gramową. Lekki zapas nie przeszkadza za wiele (i tak możesz na miękkich szczytówkach łowić), a z wędki będziesz mógł skorzystać również na wolniejszej rzeczce w razie potrzeby.
Na pewno lepiej pracuje wędka z 3 segmentów (wklejana) niż z 7 (teleskop). Reszta to sprawa CW.
Z CW natomiast to jest tak, że ... rzucałem już z 30 gramowej wędki ponad 100 gram i wędka żyje ...
Trzeba to po prostu robić trochę ostrożniej i oczywiście traci się na zasięgu rzutu.
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli mogę smiało brać Golden Lion Feeder do 100 g ??
Czy lepiej Golden Lion Ultrafeeder do 100 g ??
Tylko jaką długość?? 3,3 czy 3,6 m??
a... w sumie to feederkiem nastawiam się głównie na łowienie na koszyk bo typowe kije gruntowe na rybki typu-sandał czy węgorz to mam i to pare,łowie na nie juz od ładnych paru lat<kij 4 m,cięzarek 40 g i rybka albo czerwony na haku>.w sumie to łowie od prawie 10 lat <mam 20> ale dopiero od tego sezonu chce poważnie popracować nad techniką drgającej szczytówki i zamieściłem ten temat by dokładniej wybadać temat patyków i potwierdzić niektóre swoje podejrzenia i plany...
Także w tematyce wędkarstwa zielony nie jestem ale w temacie drgającej szczytówki już raczej tak...co nie znaczy że z łowieniem na koszyk nie miałem nic wspólnego <łowiło sie na koszyk czy sprężyne w zestawie zwykłego kija teleskopowego czy jakiejś "spławikówki">...
Także od tego sezonu chcę już zażarcie zawitać nad wodą z tą drgającą metodą... Wink
Powrót do góry
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,3 metra trochę krótko.
A co wybrać? Co Ci lepiej w reku leży Smile
Pół kilo na 3,9 metra wędki to trochę przegięcie ...
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,60m to moim zdaniem minimum.Dobru feederek 100g jest bardzo uniwersalny bo i na jeziorze i rzece nim komfortowo połapiesz.Co do konkretnego modelu to tak jak Bennett napisał indywidualna sprawa
Powrót do góry
grand-10
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli co?? 3,6 m ??
Wiem... patyków jest masa... chodzi mi tylko który byście polecali z tych trzech podanych bo one najbardziej mi się spodobały...
Jeżeli ktokolwiek miał styczność z tymi kijkami w terenie to prosze o opinie... Wink
Powrót do góry
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym musiał wybierać z tych trzech wybrałbym Golen Lion Ultrafeeder 3,60m. Jedyny, który rozsądnie waży.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Patyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: