Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

śmieci

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Sugestia użytkowników... poważnie, żartem, sportowo i jeszcze jak tam chcecie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oskkep
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 8:34    Temat postu: śmieci Odpowiedz z cytatem

Witam ciekawi mnie czy sprzątacie śmieci po innych nad jeziorem bo uważam za oczywiste że po sobie sprzątacie ? Smile
Ja osobiście po drodze na swoje stanowisko jakieś średnie śmieci zabiorę, a swoje stanowisko to posprzątam. Nie wiem ile osób tak robi ale chyba mało bo nad każdym jeziorem na którym byłem były jakieś tam mniejsze czy większe śmieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
EKOLOG
Moczykij

PostWysłany: Sob Lis 15, 2008 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi kolego.Mysle że malo jest takich którzy posprzątaja po kimś....Pewnego razu bylem świadkiem jak mily starszy pan pozbierał caly burdel po sobie,a,jakze,do foliowej torby po czym ustawil ową torebke pod drzewem i pojechał do domu...Do dzis żaluje ze nie zwrócilem mu uwagi.ale podobno to młodzi maja sie uczyc od starszych??Może powinnismy zorganizować w kolach spoleczne sprzątanie.pierwszy raz przed sezonem,drugi po sezonie.Wkoncu to nasze śmieci,prawda??Albo niech ktos ważny w ZG powinien poddac pod głosowanie ustawe o dodatkowej oplacie za wedkowanie,ktora w calosci pojdzie na pokrycie kosztow usuwania syfu po nas,wedkarzach.Co kolega o tym sądzi???
Powrót do góry
doozer
Site Admin

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EKOLOG napisał:
Drogi kolego.Mysle że malo jest takich którzy posprzątaja po kimś....Pewnego razu bylem świadkiem jak mily starszy pan pozbierał caly burdel po sobie,a,jakze,do foliowej torby po czym ustawil ową torebke pod drzewem i pojechał do domu...Do dzis żaluje ze nie zwrócilem mu uwagi.ale podobno to młodzi maja sie uczyc od starszych??Może powinnismy zorganizować w kolach spoleczne sprzątanie.pierwszy raz przed sezonem,drugi po sezonie.Wkoncu to nasze śmieci,prawda??Albo niech ktos ważny w ZG powinien poddac pod głosowanie ustawe o dodatkowej oplacie za wedkowanie,ktora w calosci pojdzie na pokrycie kosztow usuwania syfu po nas,wedkarzach.Co kolega o tym sądzi???

Z duma moge powiedziec, ze kolo Gdynia Port organizuje takie spratania na poczatku i na koncu sezonu nad jeziorem Kamien. Brzeg sie az blyszczy Smile

A tak sie sklada, ze dzisiaj poruszalem temat sprzatania z Sylwkiem. Rozmawialismy, ze ciezko jest jenak sprzatac po innych jak nakazuje regulamin, w odleglosci 5m od stanowiska wedkowania. Bo co zrobic jak sie chodzi dookola jeziora ze spinningiem? wowczas samodzielna akcja zbierania smieci a do woderow przyczepiony wozek na kolkach na odpadki Smile

Oczywiscie to w zartach. Wiadomo, czysto nie bedzie dopoki wedkarze beda zostawiali smieci po sobie, pudelka po robakach, opakowania zanet, butelki i puszki po piwie itp, itd. Nadzieja w mlodych, ze sie ich nauczy takiego zachowania bo do starych to juz raczej nie dotrze, no moze z nielicznymi wyjatkami.
malolat89
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem pojechać na ryby i nie posprzątać po sobie jest szczytem chamstwa... My na tym tracimy bo niektóre jeziora są tak zasyfione że nie da rady poprostu tam usiedzieć. Pewnego razu byłem nad j. Wysockim mijałem kilka miejscówek co nieco tam podniosłem ale ogólnie nieprzyjemnie się łowi nad jeziorem gdzie widać syf. Potwierdzam dwa razy byłem nad j.Kamień fajnie to tam wyglada jak jest czysto. moze pojedyńcze opakowania po robach czy zanętach się trafiały ale ogólnie w porównaniu J. Kamień jest w lepszym stanie niż J. Wysockie. Pozdrawiam ;]

4480443 gg
Powrót do góry
SiWuChA
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy jutro jak tam na przegalinie sie ma.... bo ostatnio bylem tylko sie przejechac z miecha temu i nawet nawet , pozbieralem tez troche smieci , ogolnie to papierki po jedzeniu..... batonach ... a najgorsze sa puszki czy tez butelki po piwie jak plywaja przy brzegu .. trzeba podbierakiem zawijac je ... chociaz 0.5 to mozna oddac jeszcze :PPP a puszki na zlom Smile

ale jesli bym wdzial kogos kto wywala smieci tak w krzaki na pewno bym uwage zwrocil ...
SiWuChA
Wędkarz

PostWysłany: Sob Maj 02, 2009 5:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem ze nawet nawet , jedynie widzialem duzo pudelek po robakach , troche butelek plastikowych ktore posprzatalem , a tak to miejsce nadal fajne , i jak co roku w tym samym miejscu kamienie polozone gdzie mozna sobie ognisko zrobic Smile
bolnyj
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy. Sprzątać po sobie musowo trzeba. Po innych też można. Zawsze to będzie trochę przyjemniej i czyściej nad wodą. Ale mimo całego naszego zaangażowania to wg. mnie i tak wszystko o kant dupy roztrzaskać. Przykro mi ale muszę to powiedzieć: My Polacy jesteśmy narodem brudasów, syfiarzy i nawet nie wiem jak dalej nas nazwać. Uprawiany przez nas pseudowędkarzy (tak bowiem nazywam tych kolegów co zostawiają po sobie chlew nad wodą) to znikomy procent śmiecenia i uprawiania procederu zaśmiecania i zasyfiania otoczenia. Wystarczy przejechać się po lasach w okolicy 3-miasta lub gdziekolwiek na przedmieście. Syf kiła i mogiła. Worki ze śmieciami, szczątki po rozebranych samochodach, odpady budowlane etc. Kolejny że tak nazwę polski proceder bardzo popularny w pobliżu osiedli domów jednorodzinnych to podrzucanie smieci do osiedlowych śmietników. No sorry bardzo. To stać cię na dom jednego z drugim a nie stać ćie zapłacić 100 zenia za 2 miechy za wywóz nieczystośći? Nie kumam tego i tępię jak tylko widzę takich kolesi. No i na koniec specjalność nr 2 właścicieli domów jednorodzinnych. Jeżeli mamy na wyposażeniu domu piec na węgiel, miał lub koks no to oczywiście obowiązkowo jaramy w nim wszystkie śmieci łącznie z plastikami w postaci butelek i innych opakowań tego rodzaju. Sam miód wyjść wieczorkiem na spacer np. na osiedlu Wschód w Pruszczu Gd, i powdychać sobie smogu zjaranych śmieci. Tak więc Panowie wg. mnie zbierajmy dalej śmieci znad wody ale to walka z wiatrakami. Pozdrawiam wszystkich myślących ekologicznie i przyszłościowo.
Karol

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dziś na kanale śledziowym posprzątałem po kimś chyba z 5 toreb po zanęcie, puszkę po kukurydzy i butelkę po piciu :/ Nie rozumiem jak można taki syf zostawiać za dupą :/
Powrót do góry
areajdm
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że po sobie to przecież normalne, nie wyobrażam sobie innego postępowania. A po innych? Najczęściej tak właśnie robię - sprzątam swoje łowisko dookoła. Gdybyśmy wszyscy tak robili, może trochę tego syfu by odeszło... A jeśli ktoś chce przeżyć szok, zapraszam nad Wysockie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal80
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A jeśli ktoś chce przeżyć szok, zapraszam nad Wysockie...

Wiem, że na Wysockim jest bałagan, ale dostałem szoku, gdy byłem na Wietcisie poniżej Skarszew - syf jak na wysypisku, siatki, butelki, torebki, gruz budowlany... nawet meble i elementy sprzętu AGD.
karpas
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Lip 27, 2021 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego fajnie, że w dzisiejszych czasach firm takich jak https://idealnesprzatanie.pl/sprzatanie-targowek/ jest już sporo. Posprzątają biura, mieszkania i domy. Co do sprzątania przestrzeni publicznej to wydaje mi się, że urząd miasta powinien o to zadbać czyż nie?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Sugestia użytkowników... poważnie, żartem, sportowo i jeszcze jak tam chcecie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: