Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jez.Wysockie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarry
Site Admin

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SuperGrover napisał:
Gratuluję postawy.

Marcin masz oczywiście racje, myslę,że takich postaw jakie zaprezentował kolega ,,miauu5" w naszym kole będzie jak najmniej , a jeśli się znajdą wyeliminujemy je.
SuperGrover
Wędkarz

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2015 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
Marcin masz oczywiście racje, myslę,że takich postaw jakie zaprezentował kolega ,,miauu5" w naszym kole będzie jak najmniej , a jeśli się znajdą wyeliminujemy je.

W sumie to nie wiadomo czy kolega miauu jest z naszego koła...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miauu5
Moczykij

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum chyba umarło.
Powrót do góry
damis88

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez mam takie wrazenie... Nowy post raz na miesiac. Masakra... No ale przeciez to forum PZW. A w PZW od lat nic sie nie dzieje. Niestety w pojedynke nic nie mozna zrobic mimo szczerych checi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SuperGrover
Wędkarz

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damis88 napisał:
Tez mam takie wrazenie... Nowy post raz na miesiac. Masakra... No ale przeciez to forum PZW. A w PZW od lat nic sie nie dzieje. Niestety w pojedynke nic nie mozna zrobic mimo szczerych checi

Wszystko wina PZW jak zwykle... zastanów się co piszesz damis88.

Forum dyskusyjne – przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

To ludzie tworzą forum, a nie organizacja. Ty, ja i tylko w jakiejś tam części Administracja czy moderator.

Oczywiście najlepiej stwierdzić, że winne jest PZW. Wybuchy na słońcu też po części pewnie PZW powoduje.
Powrót do góry
damis88

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jednak myślę, że jeżeli PZW bardziej zadbałoby o swoje wody to i ludzi więcej by jeździło, więcej zainteresowania tymi wodami a co za tym idzie również większy szum na forum by się robił. Jeśli chodzi o Ciebie SuperGrover to chyba jesteś osobą która najbardziej się na tym forum udziela. Ja na przykład nie wiele tutaj piszę bo przestałem jeździć nad wody PZW z tego względu, że to nie ma sensu... Wolę zapłacić troszeczkę więcej i jeździć na jedno wybrane jezioro prywatne. Bardzo mnie urzekło jezioro Kamień. Ma wielki potencjał i byłbym skłonny zapłacić nawet dwa razy tyle za zezwolenie gdyby udało się zapanować nad tym jeziorem ( a raczej ludźmi tam wędkującymi). Przykład mamy po zeszłorocznym zarybieniu karpiem. To co tam się działo woła o pomstę do nieba. A wystarczy napisać regulamin łowiska, ogłosić go wszem i wobec. Dawać każdemu przy wykupie pozwolenia i umieścić przy wjazdach na miejscówki. Wystarczy jedno zdanie: "W tym roku jezioro zostało zarybione ......... taką i taką rybą....... obowiązuje kategoryczny zakaz zabierania tego gatunku ryby. Złowione ryby należy natychmiast wypuścić z powrotem do wody". Koszt nie wielki a po kilka latach byłoby to jedno z najlepszych jezior w województwie. Niestety jak próbowałem cokolwiek ruszyć w tym temacie na początku tego roku zostałem zdeptany... Czy nie mam racji?
Powrót do góry
miauu5
Moczykij

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to nazywa sie właśnie myślenie. Brawo!.
Powrót do góry
SuperGrover
Wędkarz

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damis88 niestety pojęcia nie masz o czym piszesz. Na wodach PZW obowiązuje RAPR, a nie "regulamin łowiska, ogłoszony wszem i wobec". Z całym szacunkiem dla Ciebie wydaje mi się, że nawet nie pofatygowałeś się zapoznać z dokumentami, które te sprawy regulują, a "opiniotwórcze" posty piszesz. To co się działo z karpiami w zeszłym roku jest również twoją winą. Wiedziałeś (tak wynika z postu) i nic nie zrobiłeś. To samo kolega miauu5, który gdzieś tam wcześniej stwierdził, że wystarczy że śmieci posprząta, a widząc kłusującego wędkarza już nic robić nie musi, bo to nie jego broszka. Od siebie zacznijcie Panowie. Trochę więcej od siebie dajcie, a będzie lepiej. Pozdrawiam.
Powrót do góry
joker
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2015 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego SuperGrover teraz to Ty piszesz głupoty, aż w oczy szczypie.

Dla przykładu:

http://www.pzw.org.pl/500/wiadomosci/54098/60/zlow_i_wypusc_na_srodlesiu_2

http://swiatkarpia.com/news/lowisko-pzw-zlow-i-wypusc-dzieki-carp-team-venire/67

http://pzw.opole.pl/zezwolenia/dane/wykaz_obwodow_i_wod_pzw.php

http://www.pfwk.pl/modules/gorny_wymiar/index.php?var=9

DA SIĘ!

Odnośnie łamania regulaminu i reagowania. Pomimo, że spędzam czasami całe weekendy nad wodą i mam obawy o bezpieczeństwo nikomu nie przepuszczę jak widzę że łamie regulamin, co do zbieranego syfu - zawsze łowie w stałych miejscach i zawsze jest taki sam syf, tydzień w tydzień to zbieram i wywożę i zawsze jest to samo.

Jak ktoś dzierżawi wodę to odpowiada za czystość, stan w jakim jest zbiornik, więc jest to wina PZW,a konkretnie ludzi w ich zarządach. Wiec jak już ktoś się porwał do zarządu koła to niech ruszy głową zamiast krytykować innych, którzy wyrażają swoją słuszną opinię na tym forum.

Trochę mnie ta cała sytuacja poddenerwowała i zadzwoniłem do okręgu. Miła Pani poinformowała mnie, że jest możliwość kierowania skarg (udokumentowanych), do zarządu okręgu. W niektórych przypadkach jest możliwość odebrania wody spod opieki konkretnego koła.
Organ ma ustawowy czas na odpowiedź na takie pismo, więc im więcej wpłynie skarg to może zarządy kół PZW zaczną używać mózgów Smile
SuperGrover
Wędkarz

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2015 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież ja nie napisałem, że się nie da. Twierdzę tylko, że to nie jest od tak, że wystarczy "napisać regulamin łowiska, ogłosić go wszem i wobec" i już mamy łowisko no kill. W okręgu gdańskim też mamy takie łowisko i jest to cześć rzeki Redy.

Osobiście również reaguję na nieprawidłowości, również sprzątam stanowisko przed i po łowieniu. Co do Twojej opinii, że Zarząd koła za porządki odpowiada nad jeziorem to ja się nie zgodzę. Zarząd organizuje akcje sprzątania świata (przychodzi kilkanaście osób na ponad 600 członków koła) poucza wędkarzy podczas kontroli SSR, ale przecież nie będzie chodził po brzegu i za brudasów sprzątał.
Jest taki zapis w Statucie PZW:
"zobowiązywanie członków koła do wykonywania pracy na rzecz koła lub wniesienia ekwiwalentu", więc na takich akcjach sprzątania powinni by wszyscy z koła. Pytanie tylko jak tą obecność wyegzekwować. Jak Zarząd poleci członkom stawic się nad wodą i sprzątać lub za nieobecność zapłacić to Ci członkowie przy najbliższej okazji koło zmienią.
Nie chcę się z nikim kłócić. Może faktycznie i ja głupoty opowiadam jak joker napisałeś. Nie mnie oceniać, bo subiektywny jestem w tym wypadku. Mnie w sumie zirytowało, że damis88 który ma wszystkiego 8 postów wytyka, że na forum się nic nie dzieje, a miauu5 który sam wcześniej pisał, że nie reaguje na kłusownictwo, bo wystarczy że śmieci zbierze krytykuje w tym kontekście innych. Trochę to według mnie mało obiektywne.
Tyle ode mnie. Pokój Panowie i do zobaczenia nad wodą.
Powrót do góry
damis88

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2015 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie napisałem tego posta aby kogokolwiek obrazić lub zirytować. Jeśli tak się stało to bardzo przepraszam. Przestrzegajmy regulaminu i sprzatajmy po sobie - taki miał być przekaz:) do zobaczenia przy kiju!
Powrót do góry
malolat89
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lip 25, 2015 4:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co ma jezioro Kamień do jeziora Wysockiego ? Smile Ogólnie nie raz się spotykałem jeżdżąc na swoje sprawdzone miejsca że przyjechał/y brudasy i ch*j wie co i oczywiście jeden wielki syf, tona puszek, wiele pozrywanej żyłki, od ch*ja opakowań od kuku, robali i bóg wie czego. Jeżeli chodzi o jezioro Wysockie o ile się orientuję to jest ono w Osowej za dworcem pkp. Zapraszam co piątek i sobotę wieczór udać się za przystań z łodziami, tam non stop co weekend są popijawy i nie wiadomo co, miejscowi gówniarze co ledwo pokończyli 18 lat zostawiają syf nad wodą, wiele rozpiżdżonych puszek, butelek, siatek, folii itp. itd. Raz zwracają im uwagę usłyszałem tekst pod tytułem " A skąd ty lamusie jesteś ? To jest nasze jezioro i my tutaj robimy co nam się podoba a od sprzątania to jest PRSP! " mało nie brakowało a bym gnoi pociął nożem bo byli tak bezczelni i wulgarni że po godz. zniechęciłem się całkowicie do tego jeziora i pojechałem na otomin gdzie spokojnie rozłożyłem się i mogłem spokojnie bez żadnej naćpanej i najeba*ej pseudo patologicznej naszej wspaniałej młodzieży powędkować... szkoda że PZW i reszta organów olewa ten zbiornik bo z tego co wiem nie jeden starszej daty wędkarz dobrze wspomina to jezioro Smile. Ale jeżeli policja która przyjeżdża i tylko się śmieje i przybija z gówniarzami piątki delikatnie spisując ich to możemy pomarzyć o łowieniu w dogodnych warunkach gdzie woda i brzeg będą czyste. PS. jak często są kontrole skoro dwóch gamoni na drugim brzegu z pomostu non stop tną płoć i inne bez książeczki PZW itp. może pora tym się zainteresować ? częściej kontrole robić niż tylko raz na 10 lat Smile Pozdrawiam i połamania Smile

4480443 gg
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strona 15 z 15

Skocz do: