Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tuchomek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
saimon.templer
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam przed oczami sezon przed trzema laty gdzie lopaty sie cholowalo az milo. Potem slynny odlow i wielka lipa. Znajomy co mieszka w tuchomku twoerdzi ze jeździłi po wiosce i sprzedawali odłowionego leszcza na kilogramy ( nie wiem ile w tym prawdy)! Po nie udanych próbach necenia i lowienia ladnych okazow odpuscilem sobie to jeziorko. Wrócilem na moje ulubione lowisko Wysockie , nie powiem zeszły sezon bardzo udany z nastawieniem na leszcza.
Jesienia dostaje telefon od znajomego ze jezioro cale w seciach i znowu robia odlow kontrolny:( nie dowierzam opowiescia wybieram sie nad wode i wracam o kiju ze smutnymi nowinami od napotkanych wedkarzy ze to niestety prawda. Znowu historia sie powtarza. Nie moge pojac takiej gosporaki , jeszcze nie dawno znajomi karpiarze łowili tam naprawdę ladne sztuki. W kole jak oplacałem skladki twierdzili ze odlawiali suma (reszta ryb wracala do wody)ile w tym prawdy nie mam pojecia. Zastanawia fakt po co te zarybienia? Pocieszajace jest jednak to ze na innych akwenach prywatnych na kaszubach taka gospodarka to codziennosc a w zwiazku raz na jakis czas:) koncze moja wypowiedz i przepraszam za brak znakow Polskich ale pisze z urzadzenia mobilnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prezes
Moczykij

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem tego zupełnie. Za co my w takim razie płacimy? O odłowach kontrolnych na Tuchomku słyszałem, podobno wyłowili ogrom ryby. Niektórzy z pytanych mówili coś o 6 tonach (!), więc nie ma się co dziwić, że o ryby teraz ciężko. O odłowach na Wysockim też słyszałem. A słyszałem, że wyławiano ryby jakimiś drgawicami (?(wiem tylko tyle, że do odłowów kontrolnych nie wykorzystuje się takich przyrządów)) i obstawiono nimi większość trzcinowisk w poszukiwaniu karasia... wiadomo, że ściema. Osoba, z którą rozmawiałem, próbowała interweniować dzwoniąc do prezesa siedziby Gdyni port, która mieści się nad jeziorem, ale ten olał kompletnie wszystkie skargi i ryby jak odławiano, tak odławiano dalej. Dodał jeszcze, że podczas 15 letniej jego obecności na tym łowisku nie doświadczył kontroli ani razu. A przecież siedziba koła jest na samym jeziorem... Widać zresztą, że te "koło", bo kołem z prawdziwego zdarzenia tego nie można nazwać, nic tam nie robi. Syf i brud na większości stanowisk. Wiadomo, że to głównie wina nieetycznych wędkarzy, ale przydało by się od czasu do czasu przeprowadzić jakieś akcje sprzątające.
Jak dla mnie to, co się dzieje to jest jakaś kompletna kpina i absurd. Jak można na oczach wszystkich dopuszczać się takich rzeczy. Co oni sobie myślą? Że ludzie to bezmyślni i nieświadomi niczego pachołki? Oni nas po prostu okradają. Zdecydowanie trzeba coś z tym zrobić. Dłużej tak być nie może.
Powrót do góry
saimon.templer
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja na naszych lowiskach pogarsza sie z roku na rok? Sam juz nie wiem gdzie lowic. Jak sobie o tym wszystkim pomysle to czuje sie jak malpka w zoo ktora placi za bilety:)
Powrót do góry
joker
Wędkarz

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 6:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeziorko jest pod kuratelą koła Gdynia-Miasto, a nie Gdynia Port.
jarry
Site Admin

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezes napisał:
O odłowach kontrolnych na Tuchomku słyszałem, podobno wyłowili ogrom ryby. Niektórzy z pytanych mówili coś o 6 tonach (!), więc nie ma się co dziwić, że o ryby teraz ciężko.

W całym okręgu Gdańskim w trakcie odłowów kontrolnych nie odłowiono nawet jednej trzeciej z tych 6 ton ,o których wędkarze plotkują.
Marcin_Gda

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to ciekawe...bo odłowy na kolbudach i łapinach jakoś były potwierdzone nawet przez osoby tam mieszkające i będące świadkami...te 6 ton, które były na Tuchomku wydają się niczym w porównaniu do ciężarówek kursujących kilka dni z łapina dolnego. Dlaczego o takich odłowach nie ma żadnych informacji??!! wędkarze mogliby przyjść i zobaczyć na własne oczy a plotki skoro niby są plotkami nie miałyby potwierdzenia. A tak to wie tylko kilka wybranych osób albo ktoś kto przypadkiem na to trafia. Widocznie osoby prowadzące takie odłowy mają coś do ukrycia.
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin_Gda napisał:
A to ciekawe...bo odłowy na kolbudach i łapinach jakoś były potwierdzone nawet przez osoby tam mieszkające i będące świadkami...te 6 ton, które były na Tuchomku wydają się niczym w porównaniu do ciężarówek kursujących kilka dni z łapina dolnego.

A ja się mogę założyć ,że jakbym zaczął szukać to nie znalazłbym ani jednego naocznego świadka ,który widział ciężarówki pełne ryb, ale każdy słyszał od kogoś kto słyszał , że ktoś widzał ......itd.Proszę przestancie wypisywać bzdury.
SwiezyWedkarz
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
Marcin_Gda napisał:
A to ciekawe...bo odłowy na kolbudach i łapinach jakoś były potwierdzone nawet przez osoby tam mieszkające i będące świadkami...te 6 ton, które były na Tuchomku wydają się niczym w porównaniu do ciężarówek kursujących kilka dni z łapina dolnego.

A ja się mogę założyć ,że jakbym zaczął szukać to nie znalazłbym ani jednego naocznego świadka ,który widział ciężarówki pełne ryb, ale każdy słyszał od kogoś kto słyszał , że ktoś widzał ......itd.Proszę przestancie wypisywać bzdury.

podepne sie pod kolege.
bo odpisałeś tylko na część"atakująca" posta. ale już nie odpisałeś dlaczego nigdzie nie ma informacji takiej.
Powrót do góry
Prezes
Moczykij

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joker napisał:
Jeziorko jest pod kuratelą koła Gdynia-Miasto, a nie Gdynia Port.

Masz racje mój błąd, dzięki Razz
Dobrze, plotki plotkami, wiadomo, że jeden powie 600 kg, drugi przeinaczy na 6 ton i tak dalej. Ale ważny jest sam fakt odłowów. Skoro widać różnicę przed odłowami i po, to jednak trochę muszą ich wyławiać.
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SwiezyWedkarz napisał:

podepne sie pod kolege.
bo odpisałeś tylko na część"atakująca" posta. ale już nie odpisałeś dlaczego nigdzie nie ma informacji takiej.

A skad wiesz ,że koła nie informują o odłowach? Podam ci taki przykład w
Kole Gdynia-Port w którym jestem wice prezesem jest około 700 członków w jaki sposób mam ich wszystkich poinformowac? ,nie wszystkie koła maja strony internetowe , nie wszystkie koła informują o czymś takim.W moim kole jest okolo 50 wędkarzy ,którzy są na wszystkich zawodach , biorą udział w pracach społecznych na rzecz koła , po prostu biorą udział w życiu koła i ci ludzie są informowani o wszystkich ważnych sprawach dotyczących koła.Wybacz ale nikt nie będzie informował kogoś kto ma gdzieś koło a przypomina sobie o nim raz w roku w momencie wnoszenia opłat. Myslę,że jak będziesz czynnie uczestniczył w życiu koła to zostaniesz poinformowany i o odłowach i o zarybieniach,w których będziesz brał oczywiście udział,
SwiezyWedkarz
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
SwiezyWedkarz napisał:

podepne sie pod kolege.

A skad wiesz ,że koła nie informują o odłowach? Podam ci taki przykład w
Kole Gdynia-Port w którym jestem wice prezesem jest około 700 członków w jaki sposób mam ich wszystkich poinformowac? ,nie wszystkie koła maja strony internetowe , nie wszystkie koła informują o czymś takim.W moim kole jest okolo 50 wędkarzy ,którzy są na wszystkich zawodach , biorą udział w pracach społecznych na rzecz koła , po prostu biorą udział w życiu koła i ci ludzie są informowani o wszystkich ważnych sprawach dotyczących koła.Wybacz ale nikt nie będzie informował kogoś kto ma gdzieś koło a przypomina sobie o nim raz w roku w momencie wnoszenia opłat. Myslę,że jak będziesz czynnie uczestniczył w życiu koła to zostaniesz poinformowany i o odłowach i o zarybieniach,w których będziesz brał oczywiście udział,

chociaz by przez strone pzw.gda.pl ?
zenp dnia 30 lipca bedzie przeprowadzony odlow na jeziorze takim i takim blablabla... ciezko cos takiego napisac;>
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 7:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz napisałem ci jak to wygląda w moim kole,jak jest w innych kolach tego nie wiem i nie mam na to wpływu.Dostęp do pełnej informacji traktuję jako nagrodę, wiec się jeszcze raz pytam : Co zrobiłeś dla swego koła ? oprócz tego ze tylko w nim jesteś ?
jarry
Site Admin

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę Panów wracamy do tematu jez. Tuchomek ,a o odłowach porozmawiajmy tu: http://forum.pzw.gda.pl/viewtopic.php?t=1413
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Strona 19 z 19

Skocz do: