Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Śmierć jeziora? - poprzyj petycję kolegów z Opola!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 15:53    Temat postu: Śmierć jeziora? - poprzyj petycję kolegów z Opola! Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joker
Wędkarz

PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak do tej petycji podchodzą ludzie, którym ten zbiornik (retencyjny) ratuje tyłek od zalania domu, działki, etc.
wujas007
Site Admin

PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę zapoznaj się z argumentami tych, którzy tę petycję wystosowali...tu nie chodzi o zalewanie terenów zamieszkałych przez ludzi...
Wydana opinia przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Opolu zawarta w/w pozwoleniu wodnoprawnym
uwzględnia jedynie ptaki chronione , pomijając inne zwierzęta i ryby chronione prawem .

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joker
Wędkarz

PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego insynuujesz, że nie czytałem tego? Zbiorniki retencyjne są po to, żeby regulować wodę, która akurat na południu polski co roku powoduje sporo zalań. Dzięki takim zbiornikom (z których przy okazji korzystają m.in wędkarze), przy sporych ulewach jest możliwość powstrzymania wody, która nierzadko powoduje straty w wyniku zalania, lub wykorzystania wody do celów energetycznych. Czytałem już wcześniej nt. tego zbiornika i mnie nie ruszają petycje zielonych i innych dbających w tym przypadku mówiąc kolokwialnie o ptaki, zielsko i inne robactwo, a przy okazji ryby. Moim zdaniem sprawa wymaga dopracowania, a nie całkowitego negowania po to, żeby zbiornik spełniał swoją funkcję, jednocześnie nie robiąc totalnej rozpierduchy w ekosystemie i interesie zainteresowanych.
To moje zdanie i szanuj je tak samo, jak ja szanuję Twoje.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: