Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ile sieci na 1 km.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
turbot
Moczykij

PostWysłany: Wto Lip 23, 2013 20:37    Temat postu: ile sieci na 1 km. Odpowiedz z cytatem

Na 1km rzeki przypada [wprost proporcjonalnie 1km sieci]policzone i się zgadza. Albo sport wędkarski, albo komercyjne rybołówstwo. Wybrać musi PZW - wybiera zarząd który określa najważniejszą uchwałę w roku - opłaty za wędkowanie na wodach PZW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 24, 2013 5:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodatkowo sie sieci 24h na dobe w kazdy dzien tygodnia, a z tego co mi wiadomo maja aakaz stawiania w weekend.
Powrót do góry
maryaChi
Moczykij

PostWysłany: Sro Lip 24, 2013 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StroWn napisał:
Dodatkowo sie sieci 24h na dobe w kazdy dzien tygodnia, a z tego co mi wiadomo maja aakaz stawiania w weekend.

Możesz podać gdzieś podstawę prawną tego zakazu sieci w weekend? Byłem na weekend nad Wisłą i jakoś nikt się do tego nie stosuje..
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 24, 2013 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma podstawy prawnej na to, kiedyś a dokładnie rok i dwa lata temu była wojna wędkarze kontra rybacy. Co poniektórzy wiedzą co i jak ( ucinanie siat itp, ze strony rybaków siatki wokół główek ).

W pewnym momencie w niektórych miejscach ustalono, że od piątkowej godziny 14.00 do niedzieli 14.00 rybacy mieli oczyszczać główki z siatek. Jedyne co mogło zostać w wodzie to "gałązki" na węgorza.

Jak im siatki pospływały raz, drugi, trzeci to zaczęli myśleć , że mogą kogoś irytować swoim postępowaniem. Nikt od nich dużo nie wymagał ba nawet nie narzekał jak na jednej, dwóch główkach mimo wszystko stały siatki ale jak człowiek teraz jedzie i na 5 główek .... 12 siatek no to to już jest przesada. Raptem wczoraj gadałem z kilkoma miejscowymi i chyba znów będzie wojna.

Ja rozumiem zarobek itp .... ale sam ostatnio byłem świadkiem jak przyjechała do rybaków kontrola z PZW ( byłem na główce obok ich stanicy schowany za krzakami ) i po pierwsze , "karciarze" wzięli sobie rybki odpadowej czyli nie wymiar do domu, a po drugie machnęli flaszkę i tak na rauszu wsiedli w auto i do domu ( tak kierowca też po spożyciu ).

I cytat dnia : " Rysiu a co my k...a z tymi 30 centymetrowymi sandaczami zrobimy ..? - no jak to co, chłopaki wezmą, a jak nie to z boleniami na konserwy pójdą "

Sytuacja jest patowa, jedni drugim ręce myją i tak to jest w tym kraju.
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 24, 2013 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StroWn napisał:
Nie ma podstawy prawnej na to, kiedyś a dokładnie rok i dwa lata temu była wojna wędkarze kontra rybacy. Co poniektórzy wiedzą co i jak ( ucinanie siat itp, ze strony rybaków siatki wokół główek ).

W pewnym momencie w niektórych miejscach ustalono, że od piątkowej godziny 14.00 do niedzieli 14.00 rybacy mieli oczyszczać główki z siatek. Jedyne co mogło zostać w wodzie to "gałązki" na węgorza.

Jak im siatki pospływały raz, drugi, trzeci to zaczęli myśleć , że mogą kogoś irytować swoim postępowaniem. Nikt od nich dużo nie wymagał ba nawet nie narzekał jak na jednej, dwóch główkach mimo wszystko stały siatki ale jak człowiek teraz jedzie i na 5 główek .... 12 siatek no to to już jest przesada. Raptem wczoraj gadałem z kilkoma miejscowymi i chyba znów będzie wojna.

Ja rozumiem zarobek itp .... ale sam ostatnio byłem świadkiem jak przyjechała do rybaków kontrola z PZW ( byłem na główce obok ich stanicy schowany za krzakami ) i po pierwsze , "karciarze" wzięli sobie rybki odpadowej czyli nie wymiar do domu, a po drugie machnęli flaszkę i tak na rauszu wsiedli w auto i do domu ( tak kierowca też po spożyciu ).

I cytat dnia : " Rysiu a co my k...a z tymi 30 centymetrowymi sandaczami zrobimy ..? - no jak to co, chłopaki wezmą, a jak nie to z boleniami na konserwy pójdą "

Sytuacja jest patowa, jedni drugim ręce myją i tak to jest w tym kraju.

Pierwsze pytanie :
Co to znaczy kontrola PZW ?

Po drugie:
Jesteś świadomy jak taki gość tylko zapamiętaj Twoje blachy że siatkę mu ruszyłeś to masz z miejsca wyrok.

Po trzecie:
Jaka Ku**a wojna ? Tniecie siatki to potem główki są obstawione - proste.

Po czwarte;
W opisanych przez ciebie sytuacjach niestety prawo jest po stronie rybaków.

Kolejna sprawa to Twoja pasywność.
W opisanej sytuacji przez Ciebie wystarczył telefon na policje żeby szybko opanować sytuacje zamiast czajenie się po krzakach i teraz pisanie o tym.

Sam w tym sezonie dzwoniłem ponad 20 razy do PSR zgłaszać gdzie są siatki i żeby je sprawdzali czy na pewno są rybackie.
Pani komendant mówi zawsze : " Dziękuję za zgłoszenie, zaraz poleci patrol to sprawdzić" i zawsze dodaje "Wędkarze dużo widza ale prawie nikt nie dzwoni tylko biadoli potem w internecie jak jest źle"

Także na przyszłość zamiast tu pisać coś o "dziecinnych wojnach i tym co widziałeś to lepiej użyj instrumentów które sam masz w ręku a może coś zacznie się zmieniać.

Taka wojenka spowoduje tylko ze jakiemuś niczego winnemu wędkarzowi może stać się coś nad woda.

Jeżeli chcesz porozmawiać z Panią komendant z PSR mogę na priv telefonik podesłać to może trochę się w głowie rozjaśni.

A to że nie zgłosiłeś tej sytuacji nigdzie to jak dla mnie dokładanie cegiełki do bezkarności takich ludzi. Więc czemu sam się dziwisz ?
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 24, 2013 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baloon ja jestem jednym z tych biernych co w ciecie siatek sie nie bawi bo to czyjas wlasnosc.

Telefon wykonalem , tablice spisalem, policji oczywiscie nie bylo ... dzisiaj opisalem cala sytuacje w swoim mailu i wyslalem do odpowiedniego organu.

Wiem ze prawo jest po ich stronie i chocby stawiali po 10 siatek na glowke to maja do tego prawo,taki kraj.
Powrót do góry
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 24, 2013 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StroWn napisał:
Baloon ja jestem jednym z tych biernych co w ciecie siatek sie nie bawi bo to czyjas wlasnosc.

Telefon wykonalem , tablice spisalem, policji oczywiscie nie bylo ... dzisiaj opisalem cala sytuacje w swoim mailu i wyslalem do odpowiedniego organu.

Wiem ze prawo jest po ich stronie i chocby stawiali po 10 siatek na glowke to maja do tego prawo,taki kraj.

chylę czoła Smile to nie sarkazm podkreślam i doceniam że zadziałałeś.
Jeżeli dał byś znać na priv co Tobie odpiszą byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Smile
titof

PostWysłany: Sro Sty 08, 2014 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo , okręg jako uprawniony do rybactwa ma możliwość zaostrzania przepisów zawartych w ustawie o rybactwie śródlądowym (nie może ich łagodzić) . Okręg podpisuje umowę z rybakiem który będzie dokonywał odłowów sieciowych a co za tym idzie okręg dyktuje warunki , tak jak może wprowadzić górny wymiar ochronny dla ryb (o ile chce ) tak samo może wprowadzić limit sieci jakie stawiają rybacy miejsca ich stawiania i czas. Jeśli się mylę to niech ktoś z zarządu mnie poprawi.
Powrót do góry
michu44

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po drugie:
Jesteś świadomy jak taki gość tylko zapamiętaj Twoje blachy że siatkę mu ruszyłeś to masz z miejsca wyrok.

Po czwarte;
W opisanych przez ciebie sytuacjach niestety prawo jest po stronie rybaków.

Słuchajcie Koledzy może się mylę ale chyba nie do końca jest tak , że ,, ktoś zapamięta twoje blachy to masz wyrok ,, - chyba jeszcze trzeba winę udowodnić przed sądem ?? . To , że prawo jest po stronie rybaków nie zmienia faktu , że winę trzeba udowodnić ?. Czy się mylę ?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: