Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spining jak w Szwecji ???? - gdzie ???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Umawialnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Paź 28, 2012 17:53    Temat postu: Spining jak w Szwecji ???? - gdzie ??? Odpowiedz z cytatem

Witam panowie

Tak więc jako nowy zdecydowałem się założyć ten temat bowiem ostatnio drapieżnika coraz mniej w naszych wodach .
Ostatnie moje wypraw na ze spiningiem wyglądają tak , że po kilku godzinach ,, czesania " wody i próbowania różnych przynęt i technik trafi się jakiś szczupaczek , czasem kilka garbusów się przywiezie ale ogólnie to pustawo jakoś Crying or Very sad .

Czasem włączam telewizor i widzę spiningistów w krajach skandynawskich .

Jeziora pełne drapieżników i w przeciągu kilku godzin łowienia wielokrotny kontakt z dużą rybą .
Coś takiego marzy mi się w Polsce .

Stąd moje pytanie GDZIE SPININGOWAĆ W POMORSKIM ? .

Czy jest na terenie woj . pomorskiego ( poza Żarnowcem ) taki akwen w . którym spiningując kilka godzin można mieć efekty choćby w minimalnym stopniu porównywalne do tego co widzimy z relacji z połowów w Szwecji ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chavezz
Moczykij

PostWysłany: Pią Lis 02, 2012 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam martą wisłę,ryba jest tylko nie ma gwarancji że połapiesz tak jak i w szwecji można miec marne efekty.Zalew wiślany w okolicach tolkmicka,różańca też obfity w sandacza,okonia.
Powrót do góry
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Lis 02, 2012 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chavezz napisał:
Polecam martą wisłę,ryba jest tylko nie ma gwarancji że połapiesz tak jak i w szwecji można miec marne efekty.Zalew wiślany w okolicach tolkmicka,różańca też obfity w sandacza,okonia.

Dzięki za wpis Very Happy już myślałem , że forum jest martwe i nikt mi nie odpowie
Wiesz generalnie z moich obserwacji wynika , że populacja drapieżnika w naszych wodach zmniejsza się drastycznie i znalezienie dobrego łowiska z graniczy z cudem . Marzy mi się znalezienie w pomorskim łowiska gdzie spotkanie z dużym sandaczem lub szczupakiem nie należało by do rzadkości .

Szczególnie chodzi mi o szczupłego - bo zaczął się listopad a to najlepszy miesiąc na złowienie dużego szczupaka !

Więc koledzy jeśli ktoś z was może mi polecić w pomorskim łowisko zasobne w drapieżnika z góry dziękuję !
Powrót do góry
Daniel
Moczykij

PostWysłany: Pią Lis 02, 2012 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martwa wisla moze i tak ale tylko z łodzi i trzeba znac miejsca ale z ryba na MW jest też nieciekawie ja osobiście łowiłem na MW zawsze w okolicach mostu wantowego i nie miałem nawet wymiarowego sandacza jedynie okonie i szczupak raz mi wpadl generalnie mozna zobaczyć co ludzie na zawodach łowią na martwej wiśle praktycznie zerowe wyniki na tylu zawodników co startuje zaledwie nieliczni zlowią szczupaka czy sandacza a wiec według mnie to nie jest rewelacyjne łowisko. Jeżeli chodzi o szczupaki i to nawet dosyc duże to jest wieksza szansa złowienia ich na kanale piaskowym tzw. szerokim który ma połaczenie z martwą wisła tam z brzegu połowisz dobrze i ryby jest według mnie zdecydowanie więcej niż na martwej. Jedyne co na piaskowym mi nie leży to wyglad ja wole zdecydowanie bardziej dzika scenerie taka jak np małe rzeczki gdzieś w środku lasu albo duże i nieprzewidywalne jak wisła bieżąca z tym że na naszej wiśle też ciężko z rybą.
Powrót do góry
michal80
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 03, 2012 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile

Jak chcesz sobie połowić jak w Szwecji, to niestety musisz tam pojechać.

U nas jak się pojawi gdzieś ryba, to od razu mięsiarzy sporo i oczywiście nikt nie kontroluje. Potem dziw, że rybek nie ma. W sumie chyba admin z tego forum pisał, że można w naszych wodach połowić, tak ja w Szwecji - spytajcie jego, może udowodni niedowiarkom. Smile
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal80 napisał:
Smile

Jak chcesz sobie połowić jak w Szwecji, to niestety musisz tam pojechać.

U nas jak się pojawi gdzieś ryba, to od razu mięsiarzy sporo i oczywiście nikt nie kontroluje. Potem dziw, że rybek nie ma. W sumie chyba admin z tego forum pisał, że można w naszych wodach połowić, tak ja w Szwecji - spytajcie jego, może udowodni niedowiarkom. Smile

Nowy sezon idzie - maj już nie tak daleko a to mój ulubiony moment jeżeli chodzi o szczupaka !. Osobiście w tym sezonie mam zamiar wybrać się kilka razy do Dziemian bo wiele dobrego słyszałem o tamtejszym jeziorze . Marzy mi się znalezienie w pomorskim wody z dużą populacją zębatego .

A patrząc realnie to wiem , że jak do Szwecji nie pojadę to nie połowię Sad
Powrót do góry
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dam Ci dobrą radę: szukaj, a jak znajdziesz to się nie chwal publicznie. Bo chętnych takich jak Ty na wskazanie rybnej wody jest dużo, a łowią tylko ci co się nie chwalą bo już nie raz mieli nauczkę że zdradzili swoją wodę nieznajomym. W jeden sezon można wodę nieźle przeczesać, a ludzie słysząc o rybnej wodzie zjawiają się nad nią niemal natychmiast i to dziesiątkami. Przykład ? Martwa Wisła kilka lat temu, łódka koło łódki i niewymiarowe sandacze ciągnięte masowo. Normalnie hołota!
pozdrawiam i dużego majowego szczupłego życzę.
Powrót do góry
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kuuba napisał:
Dam Ci dobrą radę: szukaj, a jak znajdziesz to się nie chwal publicznie. Bo chętnych takich jak Ty na wskazanie rybnej wody jest dużo, a łowią tylko ci co się nie chwalą bo już nie raz mieli nauczkę że zdradzili swoją wodę nieznajomym. W jeden sezon można wodę nieźle przeczesać, a ludzie słysząc o rybnej wodzie zjawiają się nad nią niemal natychmiast i to dziesiątkami. Przykład ? Martwa Wisła kilka lat temu, łódka koło łódki i niewymiarowe sandacze ciągnięte masowo. Normalnie hołota!
pozdrawiam i dużego majowego szczupłego życzę.

Mamy jakiś dziwny rok - długa zima i nawet ze szczupłym słabo choć maj to według mnie najlepszy moment na tą rybę bo po tarle zawsze żeruje aktywnie- ale w tym roku jest jakoś słabo .

Generalnie fajnie łowi się na żarnowcu kilkakrotnie tam byłem i nigdy nie wracałem o kiju .
Odnośnie wody , która naprawdę obfituje w drapieżnika to ciągle szukam w pomorskim takiego miejsca w pomorskim ale czy znajdę - coraz bardziej zaczynam w to wątpić .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Umawialnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: