Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skwer Kościuszki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Morze nasze morze :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiek81471
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 9:02    Temat postu: Skwer Kościuszki Odpowiedz z cytatem

Witam
Przygodę z surfcastingiem zacząłem rok temu, jednak bez jakichkolwiek efektów, prócz babki:) Montowanie zestawu na plaże rozumiem i nie mam z tym problemu, ogranicza mnie sprzęt bo żeby dobrze wyrzucić musi być coś lepszego, a mnie na razie na to nie stać i muszę sobie radzić z tym co mam. Ogromna prośba do panów, którzy łowią ze skwerku. Niby można złowić okonia czy leszcza ale jaka jest zasada, czy przynęta ma być na dnie czy dwa haki czy jeden, czy na spining, dlatego bardzo bym prosił o dokładniejsze rady krok po kroku co i jak, jakieś może linki gdzie można by było zobaczyć jaki zestaw albo coś w tym stylu
pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ograniczeń sprzętu .... z własnego doświadczenia wiem, że nie warto kupować " morskich" kijów skoro okazjonalnie łowisz.

Zaopatrz się w jakieś przyjemne karpiówki ( 1-2 ) W galeri przymorze mają chyba jeszcze wyprzedaż gratów to po 100 zl dostaniesz taki solidny kij o parametrze 3 - 3,5 lbs i to całkowicie wystarczy. Do miotania zestawem nawet 200g na odległość 100 m .

Kołowrotek to też żadna sprawa, pojemność 0,30 na poziomie 300 m jest optymalna. Nie musi to być coś w wyższej półki , nowość Dragona chyba jest po 94 zł. Rozsądne przełożenie aluminiowa rączka.

Mam nadzieję, że coś Ci pomogłem.
Powrót do góry
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kije o krzywej 3-3,5 lb nie nadają się do rzucania ołowiem 200g. Szczególnie te słabej jakości. Do takich obciążeń polecam jakiegoś spoda 4lb wzwyż, ale co to za przyjemność łowić na taką pałę? Co prawda nie łowię metodą surfcastingową, ale czy na zatokę nie wystarczy obciążenie 100-150g.? Ciężej nie zawsze znaczy dalej.
Powrót do góry
krzysiek81471
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parametry które podałeś to właśnie miałem dzięki firmie rumpol, dlatego będę musiał to zmienić bo na dłuższą metę nie da rady, przypon strzałowy 50 czy 55, z tym jeszcze sobie poradzę,

bardziej chciałym się dowiedzieć jak wygląda łowienie ze skwerku w gdyni bo nie wiem teraz czy używają takich samych zestawów jak z plaży czy czegoś innego, bo wyrzucać na taka odległość jak z plaży nie trzeba, Dzięki za info
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuba, napisałem, że maja wyprzedaż kije Mistrala są ( sam zakupiłem ) i obciążenie nawet 200g mu nie straszne. Aczkolwiek masz rację, że żadna frajda z łowienia " lagą ". Dlatego podałem lżejszą wersję , która Pracuje a nie zachowuje się jak kij od szczoty Very Happy
Powrót do góry
chavezz
Moczykij

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na skwerek bierz feedera jeżeli chcesz łowic flądrę czy tam węgorza do 150 gram zupełnie wystarczy.Ja i tak nie zakładam obciążenia większego niż 100 gram i to tylko przy mocnych prądach.Zestaw może byc z ciężarkiem na dole i dwoma przyponami[troczkami]powyżej,lub normalny zestaw gruntowy.Na okonia wystarczy spinning do 30 gram[ja takim łowię] metodą na ''podciągańca''na hak robaczki lub garnela.O leszczu zapomnij na skwerku i w gdyni gdziekolwiek z plaży,prędzej syrenę złowisz.
Powrót do góry
krzysiek81471
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie. O to mi chodziło. Teraz tylko szczegóły: czy feeder może być np. 240cm czy musi być większy, jeżeli chodzi o ciężar wyrzutu, nie wiem czy dobrze napisałem często podawany jest w lbs to ile powinno być. Okoń, spinning ale zarzucam i ciągne czy coś jak na śledzia, do dna i podciągam.
Powrót do góry
mike79
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Paź 04, 2012 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mogę ci doradzic to na Skwer kup sobie dwa teleskopy 3,6 m 100g wystarczy jakas 100 za dwa i możesz łowic wszystko co sie tam da, na spławik ,grunt nawet okonie na 'kaszubski boczny trok', najlepiej tam podjedx i zobacz czym łowia, albo we władysławowie czy Pucku. Takiego sprzetu nie żal. Kołowrotki 3000-4000 najlepsze takie jak na grunt, robaki i śledzie świeże na hak i heja. Natomiast plaza to troszke inny temat...najtansze kije do surfa to jaxon cantara po ok70pln, 4,20m 250g do tego kołowrotek morski z jaknajwieksza szpula 300m żyłki musi wejść, przypon strzałowy, zestawy morskie do kupienia w kazdym sklepie w 3mieście i ciężarki 150g-250g z kotwicami lub bez zależy od pogody...a no i podpórki z rury pcv 1,2m wystarczy. No i to wszystko. Poza tym w necie jest wszystko dokładnie opisane przez ludzi, którzy paraja sie tym od wielu lat, gazety wędkarskie itd...polecam.
Powrót do góry
mik1963
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś był ostatni łowił , sprawdzał ? . Belona już może się pojawiła przy brzegu ?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Morze nasze morze :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: