Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Łódź patrolowa SSR "Jesiotr"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baltyk
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Lis 24, 2012 16:35    Temat postu: Łódź patrolowa SSR "Jesiotr" Odpowiedz z cytatem

Jak wiadomo łódź ta jest zacumowana przy komisariacie wodnym przy twierdzy Wisłoujście.Miała być przeznaczona do patrolowania martwej jak i bieżącej Wisły. Nad tymi wodami jestem bardzo często i jakoś przez ostatnie dwa lata ani razu nie widziałem tej łodzi w akcji. Może jest ktoś na tym forum wyprowadzi mnie z błędu i widział tą łódź na patrolu Smile
Jako zrzeszony członek płacący nie małe składki roczne (najwyższe w europie) chciał bym wiedzieć jak dysponowane są środki finansowe pochodzące z naszych składek na ochronę naszych wód w PZW Gdańsk.
Mam zamiar wystosować oficjalne pismo do PZW Gdańsk o wydanie sprawozdania jak była użytkowana Łódź patrolowa "Jesiotr" przez ostatnie dwa lata, ile odbyła patroli,ile sporządzono notek służbowych,ilu kłusowników zostało złapanych,ile przeznaczono pieniędzy na paliwo do łodzi, czy są strażnicy SSR z odpowiednimi uprawnieniami do prowadzenia tej krypy.
Jako zrzeszony członek PZW mam prawo do takich informacji, pismo będzie przygotowane wraz z prawnikiem ( wędkarzem Smile ).
Moje pytanie brzmi : czy znajdą się tu koledzy wędkarze którzy chcą taką wiedzę posiadać i złożą wraz ze mną swój imienny podpis pod takim pismem? im więcej zainteresowania z naszej strony tym większa szansa że jakąś odpowiedź otrzymamy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
petros
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 24, 2012 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baltyk jestem z toba. Zakladalem podobny temat rok temu, do tej pory nikt nic nie widzial. Bylem miesiac temu w kole srodmiescie, rozmawialem z glownym ichtiologiem. Sa bardzo chetni do wspolpracy z wedkarzami, otwarci. Pan ichtiolog mowil nawet ze nie ma problemu byc przy zarybienich, trzeba sie tylko dopytac kiedy sa. Dlartego mam nadzieje ze beda tez otwarci na twoje pismo dot. jesiotra. Elblag potrafi wiekszosc raportow umieszczac w internecie, u nas dalej konspiracja, cicho sza. Napisz takie pismo , a ja na bank podpisze a nawet moge je z toba dostarczyc i nalegac na odpowiedz. Zobacz na strone Pomorski przewodnik wedkarski, znajdziesz tam sporo pasjonatow, ktorzy popra pomysl.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petros napisał:
Bylem miesiac temu w kole srodmiescie, rozmawialem z glownym ichtiologiem. Sa bardzo chetni do wspolpracy z wedkarzami, otwarci. Pan ichtiolog mowil nawet ze nie ma problemu byc przy zarybienich, trzeba sie tylko dopytac kiedy sa

Tak powiedział główny ichtiolog ZO? Jeśli faktycznie tak, to bardzo ciekawe skoro na zebraniu koła Gdynia Port Sylwek, czyli członek ZO stwierdził, że możemy o tym zapomnieć Rolling Eyes
Powrót do góry
okoniarz
Moczykij

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo tam mają takie metody. Jak nie wiedzą kto, po co i dlaczego to są bardzo mili. Ale jak już okaże się, że nikt za tobą nie stoi, nie masz poparcia itd to zgnoją cię i tyle. Trzeba ich po prostu olać - nie płacić składek. Zobacz ilu ludzi z naszego okręgu jeździ na ryby nad wody innych okręgów (tam przynajmniej wiedzą, że coś złowią).
Powrót do góry
Baltyk
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@petros
Dzięki,to jest już nas trzech a znajdzie się na pewno kilkudziesięciu wśród moich znajomych. Te pismo będzie pierwszym krokiem jaki chcę wykonać w kierunku uzyskania wiedzy jaka nam się należySmile pomysłów mam jeszcze parę ale zacznę o tego pisma,krok po kroczu Smile pismo będzie w przygotowaniu, poinformuję Cię na priv w najbliższym czasie jaki jest postęp i kiedy będę chciał je przedstawić w PZW.Nie omieszkam również zajrzeć na pomorski przewodnik wędkarski Smile

@WM
Nie znam ludzi z tego koła,ale jeśli jest tak jak mówisz to tylko współczuję betonowego zarządu Sad

@okoniarz
Po części masz rację,paru nie zapłaci paru będzie łowić w innych okręgach
,brak paru składek ich nie zaboli,gdyby w styczniu połowa naszego okręgu nie wniosła składek może dało by im do myślenia,ale niestety tylko pomarzyć Smile. Jeśli już płacę składki mam prawo do wiedzy jak są dysponowane nasze pieniądze,druga sprawa że łowię akurat wyłącznie na martwej i bieżącej więc muszę płacić w PZW,jak bym miał inny wybór to pewnie bym nie płacił.

Co do zarybień,zamiast nich osobiście wolał bym drastyczniejsze limity poławianych ryb,górne wymiary ochronne lub nawet całkowity zakaz zabierania ryb drapieżnych,wyrzucić rybaków z naszych wód a populacje same by się odrodziły a kasę przeznaczać na ochronę i prewencję, ale tu trzeba by jeszcze zmienić prawo aby każdy je łamiący wiedział że grożą mu poważne sankcje finansowe,więzienie itp. ale to jest poza naszym zasięgiem, niestety Sad no i oczywiście same podejście "wędkarzy" dopóki sami nie zrozumiemy że zabieranie wszystkiego co wpadnie na haczyk jest przestępstwem i ze rybek w końcu zabraknie (już brakuje) to wiele się nie zmieni, a smutna prawda jest taka że mięsiarzy na naszych wodach nie brakuje Sad
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: