Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zbiornik zrzutowy z elektrociepłowni w Elblągu tzw Ciepła

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska inne niż PZW Gdańsk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 6:27    Temat postu: Zbiornik zrzutowy z elektrociepłowni w Elblągu tzw Ciepła Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś szuka miejsca na ładnego Lina, Karasia i Karpia to polecam tę wodę, zęby na niej zjadłem i mogę śmiało doradzić w sposobach ujarzmienia tej strasznie chimerycznej wody.

Wybrałem się wczoraj będąc przy okazji w Elblągu.

Efekt : ( przynęta kukurydza )

4 Japońce ( najmniejszy około 0,4 kg )
3 linki , wszystkie po 25-30 cm

Jeden stracony zestaw , Lin po 2 odjazdach zaparkował się pod zatopionym krzakiem, konkretna sztuka, szkoda, że przechytrzył mnie.

Wędkowałem od 18.00 do 20.15
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elvis02
Moczykij

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie dokładnie znajduje sie ta woda ??? i czyja jest własnością???
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woda jest niczyja w dosłownym tego słowa znaczeniu, jest to stary kanał z jednej strony zasypany do spławiania drzewa. PZW niby coś tam jęczy o to ale generalnie jak się raz na 3 lata pojawią to sprawdzają tylko czy wpisowe masz.

Znajomy chciał to wydzierżawić ale Elektrociepłownia ( woda jest zaliczana do jej infrastruktury ) się nie zgodziła bo raz do roku puszczają "wrzątek " wodę o temp około 35-40 stopni. Wtedy w kanale który doprowadza wodę do głównego zbiornika jest pełno "ugotowanej" ryby ( leszcze nawet po 3 kg, płotki, tona uklejki ) odbija się to także na drobiazgu z głównej wody przez co jest więcej konkretnej ryby ale generuje to straty , których by nie chcieli regulować.

Woda znajduje się obok ulicy Mazurskiej w Elblągu, jedziesz na Nowakowo i po lewej stronie masz blacharza, szklarza i kilka mniejszych firm. Skręcasz w lewo przed nimi i cały czas jedziesz prosto , w pewnym momencie masz szlaban ( zawsze podniesiony albo usunięty ) przejeżdżasz przez niego i jedziesz asfaltówką. Wodę masz dosłownie po minięciu szlabanu w odległości 100 m może.

Woda bardzo ciekawa i wymagająca, ciekawostką jest to, że trze się w niej ryba ciepłolubna z kanału elbląskiego z którym jest połączenie. Więc możemy się spodziewać Lina ( mój rekord 2,98 kg ) , Japonki ( mój rekord 3,08 kg ) , Karasia złotego ( mój rekord coś około 0,80 kg ). Oraz karp który zdziczały ( żółty pełnołuski - sazan ) trze tu się , sztuki nawet po 14 kg łowiono ( mój rekord 9,70 kg ). Ponadto Leszcz , jaź, kleń, szczupak, sum, sandacz, boleń i gigantyczna płotka. W ciągu jednego posiedzenia w zeszłym roku złapałem 4 sztuki najmniejsza 0,60 kg.

Głębokość po lewej stronie od 1-3 m, po prawej średnio 1,5 - 4 i jedna rynna na 6m głębokości długa na około 25m ( sprawdzana echosondą )

Ryba jest ale tak jak mówię chimeryczna i trudna woda, trzeba ją znać ... fani cichych zasiadek czują się tam jak w domu Smile

Woda przez czas od końca okresu grzewczego do jego rozpoczęcia ma stabilne 24-26 stopni. Więc jedyne co się liczy przy braniach to ciśnienie i ewentualnie księżyc.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką ma temperaturę w okresie grzewczym?
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwykle taką jak normalna woda w tym czasie lub ciutkę wyższą.

Zamarza tylko na połowie.
Powrót do góry
elvis02
Moczykij

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie jak tyle tam ryby i niczyje to pewnie duzo rybakow i klusoli sie tam kreci !?
Powrót do góry
Rusikus
Wędkarz

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego!
To jest woda PZW a nie niczyja i ma połączenie z rzeką Elbląg a nie z Kanałem Elbląskim!

Z mojej strony bylem tam raz 2 lata temu ale zlapalem troche leszczykow i krąpi
słyszałem jednak opowieści że kiedys tam łapano karasie i karpie
w tym sezonie mam zamiar sie wybrac i stwierdzic jeszcze raz czy tam lepsiejsza ryba siedzi Wink
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2012 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem teraz w weekend w Elblagu i raz zawitałem tam, wynik .... troche płotki kilka leszczyków w tym jeden na sam koniec wędkowania z 0,70 kg .

Ciekawostka podczas puszczania drugiej wędki na kartofelka, na zestaw z opadu wziął ładny szczupaczek , 3 minuty wyciągania go i "ugryzł" żyłkę .

Ogólnie słabo ale to taka pogoda była wiatr wschodni i całą "mertę" wygnało w otwartą.
Powrót do góry
Rusikus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

49 cm

Powrót do góry
Rusikus
Wędkarz

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2012 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzis na ciepłej nie dało sie łowić, zielsko napłynęło pod brzegi, przeniosłem sie na rzeke Elbląg za oczyszczalnie
Wynik: 6 leszczy 30-40 cm i krąp pod 30 cm
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2012 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rusikus spróbuj szcześcia po drugiej stronie, mniej wiecej w połowie wody po drugiej stronie masz takie duże 3 topole i pod nimi jest zatoczka ( 2x3m )

Przed wyjazdem byłem tam jeszcze raz i na pęczak 3x leszcz po około 0,5 kg i 3 linki po 30-35 cm. Coś na kiju było podejrzewam, ze Lin bo odrazu w krzaki poszedł ale bez mozliwości nawet zatrzymania go.

Wrócę do Polski teraz to zajrze tam już chyba z żywcem.

Tak na marginesie jestem teraz w Angli i tutaj w środku miasta mamy jezioro o głębokości do 8m. Na specjalnym miejscu do karmienia ptactwa kręcą się karpie po 1m długości a i chyba Lina takiego z 50 cm widziałem ... woda jest udostępniona dla wędkarzy z tym, ze jest zakaz zabierania ryby. czemu u nas takich czysto "sportowych" wód nie ma . Karpiarze tu co 20m siedzą na brzegu w zwykły dzień a opłata po 5 funtów za całą dobę, z tym że, kara za zabranie ryby wynosi 250 funtów za każdy kilogram ryby.
Powrót do góry
Rusikus
Wędkarz

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2012 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko jak przejść na drugą stronę?
chyba tylko jakoś od Zdroju coś tak słyszałem

a te linki to też na pęczak?
na żywca wtedy jak złowiłem tego leszcza co na focie to kumpel złapał szczupca ale takiego pod 50 cm
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Linki na peczak

A na druga stronę to poprostu okrążasz wodę z lewej. Od tego miejsca gdzie łowiłeś idziesz cały czas w lewo, dochodzisz do takiego łuku i juz jestes na drugim brzegu, pozostaje Ci tylko kwestia dotarcia na właściwą miejscówkę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska inne niż PZW Gdańsk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: