Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wdzydze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goryl79

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 11:23    Temat postu: Wdzydze Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Mam pytanko odnośnie jeziora Wdzydze, czy ktoś może udzielić mi informacji co do tego jeziora. Przeważnie łowie z gruntu ale też trochę spininguje. Jadę tam na wczasy na ponad tydzień więc chce się konkretnie nastawić na te jezioro. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 16:44    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi rybki to jest wszystko( nawet karpiki) ale bez szaleństwa. Głownie Leszcz
Powrót do góry
Bennett
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Trocią mozna się pobawić ...
Węgorze się trafiają ładne ...
Generalnie ciekawe jeziorko ...
Powrót do góry
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głownie leszcz, jak trafisz to nawet duze okazy do 3 kg.
Powrót do góry
goryl79

PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanko. Jade4 na ośrodek Czarnowodzianka to jesk koło Borska może podpowiedź co do miejscówki. Acha i jak tam z opłatami. Bo słyszałem dwie wersje, że członkowie PZW nie płacą a druga że są dodatkowe opłaty. Z góry dzięki za pomoc
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Członkowie PZW Gdańsk kiedyś i owszem na mocy porozumienia łowić mogli, obecnie od dłuższego czasu już nie. Chętnie więcej bym podpowiedział, ale dawno tam nie byłem, jedynie mogę poradzić - należy szukać dużych spadów, są takie miejsca blisko brzegu i kiedyś tam można było złowić ładne leszcze. I okoń też powinien się trafić.
pzdr
azrel
Moczykij

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Wędkuję tam od 12 lat. Ryby coraz mniej.
Opłaty trzeba zrobić - kontrole od dwóch lat.
Jezioro należy do gospodarstwa rybnego. Opłata za cały sezon 2007 z brzegu to 96PLN, w 2008 2 tygodnie z łódki to zapłaciłem chyba 56PLN.
W tym roku to jeszcze nie wiem. Opłaty można zrobić u Marka Narlocha w Borsku.
Poprzednicy pisali, troć jeziorowa. Chyba z 7 lat temu złapałem jedną i to chyba zaraz po zarybieniu. Karpiki, nie słyszałem, ale niw wykluczam. Jezioro potocznie określane Wdzydze, to tak naprawdę 4 jeziora, a ja znam z wędkowania tylko Wdzydze i to w okolicach Borska i dolnej wyspy. Dalej nie pływam, bo wiosłować się nie chce.
Węgorz? - złapałem ze 3. Jeden godny pochwalenia, reszta to ołówki.
Szczupaki? Chyba z 8 lat temu zahaczył mi się taki około 5kg. ciągnął mnie kajakiem po jeziorze ze 200m, zaplątał się w trzciny i jak wyłożył się na powierzchni to go widziałem, wspaniała ryba. Przez następne 5 lat pływałem w to samo miejsce pod wyspę. Czesałem to miejsce metr po metrze. I d**a.
Leszcze? - jeszcze parę lat temu mogło się połowić. Ja osobiście łapałem tylko średnie, żadnego giganta nie złowiłem. Widziałem tylko parę razy szczęściarzy i to w wieku kilkunastu lat, kobietę i kilku emerytów. Więc to bardziej kwestia szczęścia, niż rybostanu.
Gospodarstwo, jak to gospodarstwo, trzepie sieciami, bo z tego żyje. Efekty coraz mizerniejsze. Wiem, bo nie raz widziałem jak sieci wyciągali.
Podsumowanie.
Jak ktoś lubi posiedzieć nad wodą to jeziorko OK.
Ja coraz rzadziej wstaję o 4:00 na rybki, bo jak się obudzę to zaraz się zastanawiam po co? Ale potem idę, bo się łudzę, że może dziś będzie lepiej.
Zapraszam wszystkich na rybki na Wdzydze. Jeziorko piękne i woda bardzo czysta.
Pozdrowienia Tomek z Gdańska.
slawencjusz21
Wędkarz

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do kogo należy to jezioro? gdzie kupić zezwolenie?
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slawencjusz21 napisał:
do kogo należy to jezioro? gdzie kupić zezwolenie?

Jeżeli interesują Cię ciekawe jeziora za Kościerzyną to polecam niedaleko Olpucha jezioro Chądzie. Czysta woda, brak ośrodków i tym podobnych rzeczy. Ciekawa linia brzegowa.Co do ryb to może szału nie ma, ale mój rekord ilościowy dzienny w połowie szczupaków (pistoletów) to coś około 20szt (1 wymiar). Pewnie są większe, ale ja nie trafiłem Very Happy Zezwolenie we Wdzydzach Tucholskich. Coś z PZW to jezioro Borowe - bardzo duże okonie, Jezioro Strupino - piękne liny, leszcze (mały mankament mogą łowić tylko członkowie koła Kościerzyna). Jak coś to pisz, jeżeli jesteś zainteresowany tymi stronami, czytaj bory etc... pzdr
kogut1982
Wędkarz

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam.Jezioro Chądzie potrafi zaskoczyć.Więszość lini brzegowej dostępna w spodniobutach i pełno grzybów na brzegu.
Jak dla mnie nr.1 w Borach.
slawencjusz21
Wędkarz

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to bedę jeszcze tak bezczelny:) i poprosze o wskazanie na mapie bo nie moge zlokalizować. pozdrówy (gdzie zezwolenie kupię w tych Wdzydzac)

dobra na mapie znalazłem. dzowniłem nawet do Czarliny do gospodarstwa rybackiego ale to nie ich jezioro. jesli wiecie gdzie kupic pozwolenie to napiszcie. a tak swoją drogą, to jeśli jedziecie gdzieś i wpadnie wam w oko jakieś jezioro i nie wiecie do kogo należy a nie ma żadnych tabliczek to łowicie na takim jeziorze czy nie? oczywiście trzeba mieć zawsze w kieszeni jakieś 20 zł dla miejscowego bossa który przyjdzie się upomnieć o swoje:)
Powrót do góry
Arti
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiscie zamierzalem kupic pozwolenie w Borsku, w dobrze oznaczonym domu, znajdujacym sie nieopodal przystani, bedac tam nie sposob nietrafic. Domyslam sie jednak ze punktow,w ktorych sprzedaje sie pozwolenia jest zdecydowanie wiecej.

Bedac w lipcu na krotkich wczasach rozmawialem z wlascicielem pewnego osrodka w Borsku, ktory bedac juz w stanie mocno wskazujacym, zrobil sie na tyle wylewny, iz opisal mi proceder gospodrowania glownym zbiornikiem (jeziorem wdzydzkim), - sieci i prad to codziennosc juz od wielu lat. Jezioro bardzo duze, przez co jakas ryba na pewno sie ostala, ale poza malutkimi sielawami z brzegu, spotkani przeze mnei wedkarze ncizym wiecej pochwalic sie nie mogli. Przy tym pozwolenie na spining z lodki horrendalnie drogie w stosunku do tego co oferuja w zamian - 45 zl. Cale szczescie rozmowe przy drinku odbylem z wyzej wspomnianym Panem dzien przed planowanym zakupem pozwolenia i zadowolilem sie polowem w rzece.

Przy okazji Wda - bardzo urokliwa, jednakze odnioslem wrazenie ze praktycznie bezrybna, mowie oczywiscie o jej gornym biegu, tzn. jakies pierwsze 15 km od jeziora wdzydzkiego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: