Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Motława

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
geralt
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 21:20    Temat postu: Motława Odpowiedz z cytatem

Do kogo będzie należeć Motława po Nowym Roku???? I jaki będzie koszt składki???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl
Wędkarz

PostWysłany: Pią Gru 21, 2007 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołaczam się do pytania! Laughing
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pią Gru 21, 2007 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do wędakrzy Laughing
i do ryb Wink
geralt
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Gru 21, 2007 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mądrości zostaw dla siebie.
Powrót do góry
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mądrość jest taka: tylko w Młotławie połowisz za krzaka Laughing
Widzę, że postów na zadane pytanie co niemiara Laughing
Jak prawie na każde tego typu pytanie.
Nikt nie odpowiada, tylko się przyłącza.
Tak dalej Laughing
Pablos

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doszły mnie słuchy, że Motława ma należęć do PZW, ale żadnej potwierdzającej informacji nie znalazłem. Czy może ktoś już wyjaśni ten temat? Przy okazji chciałbym zapytać czy ktoś wie czyja w tym roku będzie Martwa Wisła?
Powrót do góry
margol
Moczykij

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem dziś ze znajomym i powiedział, że Motława jest nadal Troci a pozwolenie roczne kosztuje 150zł!!!. Jeżeli to prawda to chyba ich porąbało.!!! Poza tym widział już kilka razy jak prawie w mieście (koło bramy nizinnej) wyciągali sieciami ryby, głównie liny, w takich ilościach, że nie mieściły im się do łodzi. Koszmar.

margol
Powrót do góry
geralt
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba ich #$%@&*+ło za takie pieniądze!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że Motława jest w rękach Troci jest dla mnie absurdem! To że opłata roczna kosztuje 150 nie mieści mi się w głowie. To że Troć prowadzi na Motławie gospodarkę rybacką (o ile się nie mylę umowa dzierżawna zabrania tego) nadaje się do sądu i cofnięcia prawa dzierżawy! Pytanie brzmi: co na to RZGW w Gdańsku i ZO PZW w Gdańsku?? Odpowiedź: NIC.
ZO Gdańsk walczy o Rede i inne górskie, a wędkarzy "nizinnych" pozostawił w niełasce!
Gdyby Motława należała do PZW nie zastanawiałbym się nad tym czy robić opłaty w Gdańsku czy Elblągu w tym roku. Motława to dobra rzeka. Wychowałem się nad nią, tam nauczyłem się wędkować. Nie jest prosto tam łowić, ale wielokrotnie mile mnie zaskoczyła. Nie stać mnie na kolejne 150 zł za kilka wyjazdów nad wode, powiem w prost: będę łowił bez opłat, nie za bardzo mam wybór. Motława to świetne łowisko dla tych co wygospodarowali godzinkę czasu po południu i zamiast siedzieć przed TV wolą powędkować. Blisko miasta, z dobrym dojazdem. Miejsce dla każdego normalnego wędkarza, nie trzeba wyrafinowanego sprzętu.
Trochę wylałem tu moich żalów, ale na prawdę jest mi przykro że Motława nie na leży do PZW i jest tak eksploatowana jak jest. Ale ZO PZW nie przeskoczymy - oni zawsze mają rację!!
Pozdrawiam!
Tolek
Moczykij

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 18:11    Temat postu: Motława Odpowiedz z cytatem

Motława jest obwodem rybackim więc prowadzenie na niej gospodarki rybackiej nie jest zabronione. Jedynie od dzierżawcy zależy jak na niej gospodaruje. PZW posiadając Motławę przez pół wieku a może i więcej, gospodarki rybackiej na Motławie nie prowadził a jedynie ze składek członków zarybiał. Troć gdy przetarg wygrała rozpoczęła gospodarkę od działalności rabunkowej. Ciekawe, czy ktoś widział aby Troć na Motławie dokonała jakiegoś zarybienia. RZGW możliwe, że otrzymuje od Troci dokumenty o zarybianiu ale jak to się ma rzeczywistości to tylko wie Troć. Uważam, że wrzucać do wody narybku za ponad 80 000zł. bo za tyle co roku należy zarybiać Motławę to przesada ale Troć chcąc zabrać najbardziej atrakcyjne wody PZW tak wysoko podniosła poprzeczkę. Utrata Motławy to wielka szkoda dla czonków PZW. Zachłanność Troci została już pokarana utratą Nogatu, Martwej Wisły. Jednak mocno trzyma i nie chce odpuścić Motławy, która ze względów czysto społecznych powinna być wykorzystywana do celów rekreacyjnych a nie rabunkowych. Ustawodawca powinien mieć to na uwadze przed rozpoczęciem ofert przetargowych. Troć liczyła się z tym, że wędkarze tak jak za dawnych czasów gremnialnie będą od nich nabywać zezwolenia co przyniesie im dochody na utrzymanie wody. Może się w końcu przeliczą a Motława w końcu stanie się wodą rekreacyjną.
Kazior
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tolku masz całkowitą rację. Jednak jeśli chodzi o umowę dzierżawy Motławy i Czarnej Łachy (o ile się nie mylę) stało tam wyraźnie że wszelka działalność rybacka, ale bez połowów sieciami i innymi instrumentami wędkarskim!! Takie było założenie że Motława to woda do wędkowania a nie połowów siecią!! No i temat odwieczny: Czemu ustawodawca i organ gospodarujący (RZGW) nie dbają o to jak dany okręg jest eksploatowany?? Owszem że przeczy temu przykład Martwej i Nogatu, ale po jakim czasie była reakcja?? Na moje oko powinno być tak że jak dzierżawca nie wywiązał się z obowiązków płaci karę, a jak robi to dwa lata pod rząd to kara pieniężna i zabranie prawa dzierżawy.
Tolek
Moczykij

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 22:33    Temat postu: Motława Odpowiedz z cytatem

Kazior, muszę Ci coś wyjaśnić. Jeśli chodzi o obwody rybackie, nie ma czegoś takiego, że zabrania się w obwodach rybackich połowów sieciami lub innymi niezabronionymi instrumentami rybackimi. Obwód rybacki to jest miejsce pracy rybaka. Taka instytucja istnieje w każdej umowie. W jakiej formie rybak będzie pracował to zależy już od samego dzierżawcy. RZGW chce jedynie rozliczenia z umowy. Jeśli dzierżawca się nie wywiązuje następuje rozwiązanie umowy. Podejrzewam, że przy rozwiązaniu umowy są nakładane kary umowne. Ale to już są warunki zawartych umów. Jak się Troć wywiązuje z dzierżawy Motławy tego się nie dowiemy. Wiadome jest tylko jedno, że Troć Motławę wygrała swoją ofertą. Okręg uważał, że ponad 80 000zł. nie będzie wrzucał do Motławy i tym sposobem stracił to, co było chyba najbardziej atrakcyjne dla swoich członków. Zauważyłem, że krytycznie podchodzisz do obwodu rybackiego nr 5 na Wiśle. Moje zdanie jest podobne. Nie wiem czy utrzymywanie tego obwodu jest zasadne i jakie z niego mamy korzyści. Podejrzewam, że na MW także będzie prowadzona gospodarka rybacka gdyż z samych opłat składkowych trudno będzie wywiązać się z umowy. Motławę, Troć wzięła gdyż wiedziała jaki tam jest rybostan oraz liczyła na składki wędkarskie. Obecnie Motława to już raczej ruina gdyż Troć nie miała dla niej litości. To, że na Motławie nie można było używać sieci to była plotka. Można jedynie liczyć, że Troć kiedyś Motławę straci i wtedy może PZW ruinę odzyska.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: