Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ilość stosowanej zanęty podczas zawodów wędkarskich

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magik
Moczykij

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 13:00    Temat postu: Ilość stosowanej zanęty podczas zawodów wędkarskich Odpowiedz z cytatem

Widzę że znowu ZO ma w dupie wędkarzy.
Po tym jak na początku roku napłynęły z różnych kół, opinie wędkarzy by ograniczyć stosowanie zanęty podczas zawodów, ZO zmniejszył ilość do 5 litrów na osobę w ciągu jednej tury.
http://www.pzw.gda.pl/images/dok/2012/komunikat_zo_i_2012.pdf
Dziś wchodzę na stronę główną naszego okręgu i co widzę?
http://www.pzw.gda.pl/content/view/537/1/
Gratuluję konsekwencji. Może od przyszłego roku ograniczmy do tony gotowej zanęty? Po co martwić się tworzeniem strefy beztlenowej, wszystkimi organizmami żyjącymi w wodzie, liczą się wyniki i lobby.

W takim razie proszę o odpowiedź od osoby z Zarządu z czego wynika taka niekonsekwencja, i ile pieniędzy za to zgarnął? Czy Zarząd to jedyny "członek" naszego okręgu i opinię wędkarzy można dowolnie olewać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maryaChi
Moczykij

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zarządu okręgu nie jestem, w zawodach na szczeblu okręgowym również nie brałem udziału, ale spróbuję Ci odpowiedzieć.

Mianowicie uważam, że zmniejszenie limitu to 5 litrów było pomysłem całkowicie chybionym. Wszystko byłoby OK, gdyby chodziło tylko o zawody towarzyskie. Zawody o mistrzostwo koła, jak i zawody na szczeblu okręgowym powinny być rozgrywane wedle zasad, możliwie bliskich do tych, które obowiązują na szczeblu krajowym.

Wedle mojej obecnej wiedzy limit zanęty dla seniorów to 20 litrów a dla juniorów 17 litrów (mogę się mylić, strzelam z pamięci). Mówię tu o skali ogólnopolskiej. Moim zdaniem, nie powinno się tych limitów ruszać dopóty, dopóki regulamin krajowy nie zostanie zmieniony. Wszelkie zmiany, wiążą się wprost z utrudnieniem naszym, lokalnym zawodnikom rywalizacji i rozwijania umiejętności wyczynowych, które przydadzą się na szczeblach wyższych. Nie wiem jak tobie, ale mnie bardzo cieszyłoby, gdyby ktoś z rodzimego podwórka, regularnie odnosił sukcesy w kraju, Europie, a może i na świecie. Ćwiczenia i eliminacje na innych zasadach, to zdecydowane utrudnienie w dążeniu do tego.

Ponadto, tu powiem ci jako zawodnik, o bardzo umiarkowanym doświadczeniu i umiejętnościach, że z tych 17-20 litrów zanęty z reguły ponad 60% to glina, ziemia i inne dodatki nieorganiczne, bez których zanęta po prostu znacznie gorzej pracuje i wabi ryby.

Sumując to wszystko, jestem całkowicie ZA tym, żeby w naszym okręgu oficjalne zawody (mistrzostwa koła, mistrzostwa okręgu, GP okręgu) rozgrywane były na zasadach ogólnoprzyjętych przynajmniej w Polsce.
Powrót do góry
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jutro startuje w MO i powiem Ci że te limity są bardziej dostosowane do dużych uciągów, gdzie zanęte wymywa nurt. Ja na jutro mam 1,5 kg spożywki, reszta to będzie glina i robactwo razem może wyjdzie połowa limitu, chyba nawet nie, jutro napisze ile wskazała miara na wiadrze.

Ale zawodnicy stosują więcej gliny i zapachów oraz kleji niż spożywki. Wynika to z tego iż spożywką się ryba szybka nażera i nie chce pobierać pokarmu, a glina smuży i nie tylko, pobudza ryby do żerowania, zapach je ściąga a śladowe ilości spożywki przytrzymują ryby w łowisku.
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest dobrze kiedy mowimy o rzece, bo w jeziorze 17 litrow na ture na zawodnika to duza przesada. Jakby kazdy mial tyle wrzucic to naprawde Kolega Magik ma duza racje co do przebiegu dalszych wydarzen co by sie w jeziorze wydarzylo. Zwlaszcza, ze gliny sie na jezioro nie daje... Wiec ponad 80% zanety to spozywka.
Powrót do góry
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

granddm napisał:
Zwlaszcza, ze gliny sie na jezioro nie daje... Wiec ponad 80% zanety to spozywka.

Haha, a to dobre Smile
Glina, nie służy tylko do dociążania zanęt, troszkę poczytaj.

Mi wyszło 6l. gotowej zanęty, z czego połowa to była glina, kupnej 1kg. trochę dodatków razem było może max 2kg spożywki.

Zrób kiedyś taki eksperyment: Kup trochę ziemi bełchatowskiej, glinki rozpraszającej (smużącej), wymieszaj to razem dodaj jakiś zapach i jokersa, bez spożywki, ewenetualnie jakieś dodatki windujące. Przekonasz się sam na własnej skórze, że bez spożywki też połowisz!

Żaden zawodnik nie chce przenęcić sobie łowiska
michal80
Wędkarz

PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mówimy o szczeblu okręgowym, to jestem pewny, że żaden zawodnik nie wpakuje 17 czy 20l zanęty spożywczej do łowiska typu kanały. Proste, jest świadomy, że przekarmił by łowisko. Dlatego uważam, że obecne regulację są ok. Ludzie na niższej rangi zawodach często przesadzają z ilością zanęty spożywczej (często kiepskiej jakości), a to ona, zalegając na dnie głównie powoduje zanieczyszczenie wody.
Zawody okręgowe i ogólnopolskie powinny być rozgrywane na zasadach obowiązujących w kraju.
maverik

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a najlepszym rozwiązaniem było by po prostu zmiana łowiska i nic więcej wszystkie zawody kołowe okręgowe GPP rozgrywane są na tym kanale a samo ograniczenie nic nie da
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: